Weekendowe bieganie w City Trail. Katowice, Wrocław i Łódź

polecane

Kamil Nowak
6 listopada, 2017
Aktualności

Pogoda dopisała podczas biegów z cyklu City Trail z Nationale-Nederlanden w Katowicach, Wrocławiu i Łodzi. W trzech imprezach wzięło łącznie udział blisko 2000 uczestników.

W Katowicach: Nad stawami Janina i Barbara pojawiło się w sobotę 426 dorosłych i 140 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł 18-letni Oliwier Mutwil. Wśród pań triumfowała najlepsza zawodniczka edycji 2016/2017 – Sylwia Ślęzak. Drugą lokatę wywalczył Piotr Mrachacz (16:19), a trzeci na mecie zameldował się Damian Dróżdż (16:34). Triumf w kategorii pań odniosła Sylwia Ślęzak, zwyciężczyni klasyfikacji generalnej z ubiegłego sezonu. Wynik Sylwii to tym razem 18:06. Drugie miejsce zajęła Agnieszka Gortel-Maciuk (18:11), a trzecie – Michalina Mendecka (18:38). Najbliższe zawody City Trail nad stawami Janina i Barbara w Katowicach odbędą się 3 grudnia. Cykl potrwa do 4 marca 2018.

We Wrocławiu: W niedzielnych zawodach w Lesie Osobowickim wzięło udział 580 dorosłych, co jest rekordem frekwencji wrocławskiego cyklu. W biegach dla dzieci i młodzieży pobiegło niemal 190 zawodników. Drugą lokatę wywalczył najlepszy zawodnik dwóch poprzednich sezonów – Dariusz Boratyński (15:34), a trzeci na mecie zameldował się Mikołaj Czeronek (15:59). Triumf w kategorii pań odniosła Małgorzata Zieleń (wynik 18:34), druga zawodniczka edycji 2016/2017. Podobnie, jak najlepsi wśród mężczyzn, Małgosia jest podopieczną Jacka Wośka. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Kaczmarek (18:45), a trzecie – Anna Zajączkowska (19:11). Najbliższe zawody CITY TRAIL w Lesie Osobowickim we Wrocławiu odbędą się 2 grudnia. Cykl potrwa do 3 marca 2018.

W Łodzi: W zawodach w Parku Baden-Powella wzięło udział 438 dorosłych i 170 dzieci. Zwycięstwo na 5-kilometrowej trasie odniósł najlepszy biegacz poprzedniej edycji – Wojciech Sowik, który uzyskał czas 15:36. Drugą lokatę wywalczył Adam Włodarczyk (15:45), a trzeci na mecie zameldował się Tomasz Osmulski (16:09). Triumf w kategorii pań odniosła Magdalena Pierzchała (19:38). Drugie miejsce zajęła Marta Bukowska (20:56), a trzecie – Dominika Wiecha (20:57). Najbliższe zawody CITY TRAIL w Parku Baden-Powella w Łodzi odbędą się 10 grudnia. Lokalnym współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma InesSport.

Cykl City Trail ma charakter ogólnopolski – poza Katowicami, Wrocławiem i Łodzią uczestniczą w nim: Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin i Warszawa. Po więcej informacji odsyłamy do tej zakładki.

Autor: Kamil Nowak, opracowano na podst. informacji prasowej i zdjęć autorstwa Tomasza Pawlickiego / City Trail