Biegacze wspierają służbę zdrowia
Biegacze wspierają służbę zdrowia. Akcja #Daję100%

polecane

Biegacze wspierają służbę zdrowia. Akcja #Daję100%

Jerzy Stawiński
14 kwietnia, 2020
Aktualności

Biegacze nie próżnują, pomimo zmian jakie w naszej codzienności wymuszają skutki epidemii. Choć w wyniku akcji #zostanwdomu musieli zrezygnować ze swojej ulubionej aktywności fizycznej, to nie oznacza, że pozostali bezczynni.

Biegacze wspierają służbę zdrowia

Dzięki dostosowaniu platformy do zbiórek charytatywnych #BiegamDobrze, mogą teraz poprzez swoje sportowe zaangażowanie w akcję Daję100%, wspomóc pracowników służby zdrowia, którzy każdego dnia walczą o ludzkie życie.

Fundacja „Maraton Warszawski” w ramach akcji #BiegamDobrze proponuje w dzisiejszych trudnych czasach inny rodzaj aktywności. Organizatorzy postanowili wykorzystać znaną biegaczom charytatywną platformę do uruchomienia zbiórek na rzecz bohaterów walczących ze skutkami epidemii i dla jej ograniczenia.

Tym razem pieniądze uzyskanie ze zbiórki będą przeznaczone na zakup środku ochrony dla pracowników służby zdrowia, którzy z narażeniem życia walczą o zdrowie chorych dotkniętych koronawirusem. Wśród nich są również nasi koledzy i koleżanki z biegowych ścieżek, a także ratownicy medyczni, lekarze i wolontariusze, którzy dbają o bezpieczeństwo podczas imprez sportowych.

Marta Sprawka

Marta Sprawka, pasjonatka biegania, lekarz stażysta, pracownik oddziału hematologii oraz izby przyjęć. Pomimo tego, Marta rzuciła sobie wyzwanie w ramach akcji #Daję100% i zebrała w ciągu 2 ponad 1000 zł na sprzęt dla medyków

Wiązać się to będzie z aktywnością fizyczną, ale w domu, bądź przydomowym ogródku. Wszystkie zebrane środki trafią do powołanej przez Naczelną Izbę Lekarską „Fundacji Lekarze Lekarzom”, która od 9 lat zajmuje się wsparciem finansowym i rzeczowym przedstawicieli środowiska medycznego będących w trudnej sytuacji życiowej.

Marcin Borkowski, ratownik medyczny oraz koordynator imprez masowych, w tym Maratonu Warszawskiego. W chwili obecnej w służbie chorym na pierwszej linii frontu w walce z epidemią koronawirusa.

Barbara akcja #daje100%

Barbara Tukendorf, pasjonatka biegania, uczestniczka akcji #Daję100%, zachęca wszystkich do aktywności na balkonie

Zachęć znajomych do akcji! W tym momencie pozostało spopularyzowanie naszej akcji charytatywnie. W ramach #Daję100% możemy zachęcać znajomych do udziału w zbiórce. Możemy także próbować ich przekonać do tego, aby sami zakładali własne zbiórki i stawiali sobie wyzwania. Warto także opublikować link do naszej zbiórki i relacje z naszych działań w social mediach. Tym samym nie tylko będziemy zbierać środki na szczytny cel, ale także zmotywujemy się do aktywności fizycznej.

Pozyskane w ten sposób środki pomoże nam przeznaczyć zebraną kwotę na zakup testów oraz odzieży ochronnej dla pracowników szpitali i pogotowia ratunkowego. Akcja trwa do 21 kwietnia 2020 r., a zebrane przez Was kwoty przeznaczymy w 100% na powyższy cel.

❤️ Jak przyłączyć się do akcji? Doczytasz w osobnym artykule.

Źródło: Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Unite – bardziej świadome, zdrowsze życie?+KONKURS

Czy chcesz być zdrowszy? Czy chcesz być bardziej wysportowany, atrakcyjny i pewny siebie? Zdecydowana większość ludzi odpowie bez dłuższego namysłu, że tak. Dokładnie tacy chcemy być. Uroda i śmiałość są nam potrzebne, żeby czuć się lepiej. Co wspólnego z tymi kwestiami ma najtańszy w ofercie fińskiego producenta zegarek Polar Unite? Przygotujcie się również na ciekawy konkurs, w którym będzie można wygrać nowy egzemplarz Unite!  (więcej…)