Bieg Ursynowa już w najbliższą sobotę
Bieg Ursynowa już w najbliższą sobotę! [FAWORYCI, HARMONOGRAM, UTRUDNIENIA]

polecane

Bieg Ursynowa już w najbliższą sobotę! [FAWORYCI, HARMONOGRAM, UTRUDNIENIA]

Tomasz Wołoćko
12 czerwca, 2019
Biegi

Bieg Ursynowa startuje po raz trzynasty! Biegacze pobiegną główną arterią Ursynowa – al. Komisji Edukacji Narodowej. Trasa liczy 5 kilometrów. Zawody odbędą się w sobotę 15 czerwca o godzinie 10:00. Jakie gwiazdy zobaczymy na starcie? Jakie utrudnienia w ruchu czekają mieszkańców? 

Bieg Ursynowa już w najbliższą sobotę

W ramach Bieg Ursynowa odbędą się Mistrzostwa Polski mężczyzn z bardzo mocną stawką czołowych biegaczy. Na liście startowej znajdują się takie nazwiska jak: 3-krotny uczestnik igrzysk olimpijskich i aktualny rekordzista Polski w maratonie – Henryk Szost, obrońca tytułu i wielokrotny reprezentant Polski – Yared Shegumo oraz wschodzące gwiazdy biegów Emil Dobrowolski, Artur Olejarz oraz Jakub Nowak. Także wśród pań zapowiada się zacięta rywalizacja. Faworytką będzie Izabela Trzaskalska, która powalczy także o nowy rekord życiowy, który osiągnęła niespełna 2 tygodnie temu – 16:02 minuty! W walce o zwycięstwo powinna się także liczyć będąca w dobrej formie Ewa Jagielska (16:39) oraz Anna Szyszka (rekord 16:55).

Bieg Ursynowa to także Mistrzostwa Polski Masters kobiet i mężczyzn. W klasyfikacji tej wezmą udział wszystkie osoby, które w dniu zawodów będą miały ukończony 35 rok życia. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych Masters (od 35 lat w górę, co 5 lat) zostaną nagrodzeni medalami przez Polski Związek Lekkiej Atletyki Masters! Ambasadorami kategorii Masters jest plejada gwiazd zasłużonych polskich lekkoatletów: Tomasz Majewski – dwukrotny Mistrz Olimpijski w pchnięciu kulą; Teresa Sukniewicz – płotkarka, olimpijka, brązowa medalistka Mistrzostw Europy w 1970 roku; Grażyna Rabsztyn – płotkarka, olimpijka, dwukrotna Halowa Mistrzyni Europy 1975 i 1976 roku; Urszula Kielan specjalizująca się w skoku wzwyż, srebrna medalistka igrzysk olimpijskich w 1980 roku oraz 4-krotna medalistka Mistrzostw Europy; Genowefa Patla – oszczepniczka, Olimpijka z Barcelony (1992). 14-krotna mistrzyni Polski (1982-2000), 5-krotna rekordzistka Polski oszczepem starego i nowego typu; Jerzy Pietrzyk – olimpijczyk, specjalista od biegu na 400 m.

Bieg Ursynowa 2019

Bieg Ursynowa na „życiówkę” i na debiut! Jak zapowiadają organizatorzy w myśl hasła, które towarzyszy imprezie od lat – YES I KEN – impreza głównie skierowana jest do amatorów biegania. Łatwa, prosta trasa, pacemakerzy prowadzący na czasy co minutę oraz limit 45 minut tworzą doskonałą okazję zarówno do walki o sportowe marzenia, jak i na biegowy debiut. Zawodnicy wyruszą spod Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) w kierunku południowym 15 czerwca punktualnie o godzinie 10:00. W imprezie już zadeklarowało udział ponad 2000 biegaczy, a chętni mogą zarejestrować się do piątku, 14 czerwca do godziny 20:00 na stronie www.biegursynowa.com

Dla najmłodszych amatorów sportu organizatorzy przygotowali Wielobój Sprawnościowy, w którym udział mogą wziąć dzieci w wieku 5-11 lat. Każdy uczestnik, który zmierzy się z ośmioma zadaniami sprawnościowymi, otrzyma pamiątkowy medal i upominek. Stacje Wieloboju będą działy przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów w godzinach 9:30-13:30. Obowiązkowej darmowej rejestracji dokonuje się na miejscu w dniu imprezy.

Utrudnienia w ruchu drogowym podczas Bieg Ursynów? Tak, i to spore! W czasie trwania imprezy należy się spodziewać utrudnień w ruchu drogowym wzdłuż Al. K.E.N. O godzinie 8:00 zamknięty zostanie odcinek od ul. Gandhi do ul. Płaskowickiej – nitka przy Urzędzie Dzielnicy Ursynów. W godzinach 9:30 – 11:00 wyłączony zostanie całkowicie ruch wzdłuż Al. KEN na odcinku od ul. Płaskowickiej do ul. Surowieckiego / ul. Bartoka. Odcinek al. KEN od ul. Ghandi do ul. Płaskowickiej zostanie przywrócony do ruchu o godzinie 11:30.

Źródło: informacja prasowa; fot. organizator

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czy warto biegać codziennie, czy lepiej robić przerwy?

Niezależnie od tego, czy biegasz, aby zrzucić zbędne kilogramy, poprawić kondycję fizyczną czy po prostu poczuć się lepiej, prędzej czy później zadasz sobie pytanie: czy warto biegać codziennie, czy może lepiej robić przerwy? Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna, ponieważ zależy od wielu czynników, takich jak poziom zaawansowania, cele treningowe oraz zdrowie fizyczne i psychiczne.(więcej…)