Bieg OSHEE 10 km – znamy już trasę biegu

polecane

Bieg OSHEE 10 km – znamy już trasę biegu

Kamil Nowak
12 marca, 2016
Biegi

24 kwietnia rozegrany zostanie Bieg OSHEE na dystansie 10 km. Dokładnie w tym samym dniu wystartuje czwarta edycja ORLEN Warsaw Marathon. Znamy już dokładnie trasę biegu OSHEE. 

Trasa Bieg OSHEE

W ramach Narodowego Święta Biegania oprócz koronnego biegu na dystansie maratońskim, rozegrany zostanie także bieg na 10 km. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom biegaczy trasa Biegu OSHEE 10 km została całkowicie zmieniona i przebiegać będzie przez jedną z najbardziej malowniczych dzielnic Warszawy – Saską Kępę.

– Jesteśmy przekonani, że nowa trasa pozytywnie zaskoczy biegaczy. Po raz pierwszy w historii wydarzenia została ona poprowadzona wyłącznie po prawej stronie Wisły. Dużą jej część wytyczono na klimatycznej Saskiej Kępie, gdzie uczestnicy pobiegną m.in. uroczymi ulicami Generała Augusta Emila Fieldorfa „Nila” oraz Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego. W połowie trasy, czyli w okolicach piątego kilometra, na ulicy Egipskiej, czekać będzie na zawodników punkt odżywczy, dzięki któremu wszyscy nabiorą sił na końcowe kilometry trasy. Meta biegu na dystansie 10 kilometrów zlokalizowana zostanie przy Stadionie Narodowym, czyli w tym samym miejscu, gdzie finiszować będzie również bieg maratoński – mówi Jarosław Żórawski, Sędzia Główny ORLEN Warsaw Marathon.

Biegacze, którzy chcą wziąć udział w Narodowym Święcie Biegania mogą rejestrować się na stronie www.orlenmarathon.pl. W biegu na dystansie Maratonu pula koszulek startowych oraz Pakietów Premium została już wyczerpana, ale wciąż można się jeszcze zapisać na bieg wnosząc opłatę wpisową w wysokości 59,00 PLN* (tzw. wariant BASIC).

PREMIUM 69,00 PLN*: Wpisowe + pełen pakiet startowy
BASIC 49,00 PLN*: Tylko wpisowe

Informacja prasowa / więcej wiadomości o Biegu OSHEE oraz ORLEN Warsaw Marathon znajduje się na stronie organizatora.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Daniel Nblack pisze:

    Panowie i Panie lubię biegać, ale nie będę brał udziału w biegu, którego sponsorem jest firma Oshhe, która nie potrafi podać prawidłowych informacji na temat składu kolagenu w swoich produktach. Sorry ale nie polecam.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plecak biegowy przeznaczony do ultramaratonów [15 kieszeni na ekwipunek]

Przypadł mi do testowania plecak biegowy Kalenji przeznaczony do ultramaratonów. Ten konkretny model został zatwierdzony m.in. podczas biegów Ultra-Trail du Mont-Blanc czy Western States Endurance Run. Posiada aż 15 kieszeni, pomieści 3 litry płynów i jest mega pakowny. Czy będzie to prawdziwy plecakowy "kozak", który nie posiada słabych punktów? (więcej…)