bieganieuskrzydla.pl

Bieg Niepodległości wyjątkowy z kilku powodów

Listopad 11, 2017

11 listopada w Warszawie, Rzeszowie, Gdyni i Goleniowie odbędą się Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego. Podczas każdego z nich będzie można przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla…“.

 

fot. Dorota Świderska / Aktywna Warszawa

 

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym zawody organizowane z okazji ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, m.in. Narodowego Święta Niepodległości. Od kilku lat Bank jest partnerem strategicznym Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. W jej skład wchodzi Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. Ten ostatni to największa impreza biegowa 11 listopada w Polsce. 18 tysięcy zawodników ruszy ze skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki o symbolicznej godzinie 11.11 i pobiegną w dwóch kolumnach – osoby w białych i czerwonych koszulkach – tworząc najdłuższą flagę Polski. 10-kilometrowa trasa wiedzie m.in. al. Jana Pawła II, wiaduktem nad al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

 

Biorąc udział w biegu będzie można pomóc dwóm chłopcom. 3,5-letni Waldek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje ortez i specjalistycznego aparatu. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Avalon. Natomiast 8-letni Oliwier choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. Niezbędny jest dla niego wózek i rehabilitacja. Oliwier jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

 

5. PKO Bieg Niepodległości to ostatnie zawody z cyklu PKO Rzeszów Biega, w skład którego wchodzą jeszcze PKO Półmaraton Rzeszowski oraz PKO Maraton Rzeszowski. Rzeszowska Dycha wystartuje o godz. 12.00. Start i meta znajdować się będą w okolicach Centrum Handlowego Plaza. Limit zawodników to 1600 osób. Biegacze będą mogli pomóc Igorkowi. Niespełna 2–letni chłopiec urodził się z wadą serca – sercem jednokomorowym. W najbliższym czasie planowana jest kolejna, trzecia już operacja. Igorek jest podopiecznym Fundacji „Cor Infantis”.

 

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni. Bieg Niepodległości na 10 km wystartuje o godz. 15.00. Start i meta znajdować się będą na Skwerze Kościuszki, na wysokości ORP „Błyskawica”. Biegacze w białych i czerwonych koszulkach utworzą w ten sposób flagę Polski. Wydarzeniu towarzyszyć będą marsze Niepodległości Nordic Walking, które rozpoczną się tego samego dnia o godz. 9.00. Od godz. 11.00 planowane są biegi młodzieżowe w trzech kategoriach wiekowych: starszaki, młodziki i juniorzy. W ubiegłym roku we wszystkich rywalizacjach wzięło udział łącznie 7318 zawodników. Bieg Niepodległości to ostatnia z czterech imprez wchodzących w skład cyklu PKO Grand Prix Gdyni.

 

Źródło: informacja prasowa PKO Bank Polski, zdjęcia w tekście wykorzystano za pozwoleniem AKTYWNA WARSZAWA: otwieracz fot. Zygmunt Mazurkiewicz

 

To może Ciebie zainteresować: 

Organizator 29. Biegu Niepodległości zaprezentował tegoroczny medal

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Samsung Gear S2 Classic – recenzja

Samsung Gear S2 Classic to bardzo zgrabny smartwatch, który przede wszystkim stawia na intuicyjność obsługi oraz ciekawy wygląd. Samsung Gear S2 Classic można swobodnie konfigurować za pomocą dostępnej aplikacji. Jak wypadł podczas recenzji?  (więcej…)