Bieg Niepodległości wyjątkowy z kilku powodów

polecane

Bieg Niepodległości wyjątkowy z kilku powodów

Kamil Nowak
listopad 11, 2017
Aktualności

11 listopada w Warszawie, Rzeszowie, Gdyni i Goleniowie odbędą się Biegi Niepodległości pod patronatem PKO Banku Polskiego. Podczas każdego z nich będzie można przyłączyć się do akcji charytatywnej „biegnę dla…“.

fot. Dorota Świderska / Aktywna Warszawa

PKO Bank Polski wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym zawody organizowane z okazji ważnych dla Polski wydarzeń historycznych, m.in. Narodowego Święta Niepodległości. Od kilku lat Bank jest partnerem strategicznym Warszawskiej Triady Biegowej „Zabiegaj o pamięć”. W jej skład wchodzi Bieg Konstytucji 3 Maja, Bieg Powstania Warszawskiego i Bieg Niepodległości. Ten ostatni to największa impreza biegowa 11 listopada w Polsce. 18 tysięcy zawodników ruszy ze skrzyżowania al. Jana Pawła II i ul. Stawki o symbolicznej godzinie 11.11 i pobiegną w dwóch kolumnach – osoby w białych i czerwonych koszulkach – tworząc najdłuższą flagę Polski. 10-kilometrowa trasa wiedzie m.in. al. Jana Pawła II, wiaduktem nad al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości.

Biorąc udział w biegu będzie można pomóc dwóm chłopcom. 3,5-letni Waldek urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje ortez i specjalistycznego aparatu. Chłopiec jest podopiecznym Fundacji Avalon. Natomiast 8-letni Oliwier choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę lekooporną. Niezbędny jest dla niego wózek i rehabilitacja. Oliwier jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”.

5. PKO Bieg Niepodległości to ostatnie zawody z cyklu PKO Rzeszów Biega, w skład którego wchodzą jeszcze PKO Półmaraton Rzeszowski oraz PKO Maraton Rzeszowski. Rzeszowska Dycha wystartuje o godz. 12.00. Start i meta znajdować się będą w okolicach Centrum Handlowego Plaza. Limit zawodników to 1600 osób. Biegacze będą mogli pomóc Igorkowi. Niespełna 2–letni chłopiec urodził się z wadą serca – sercem jednokomorowym. W najbliższym czasie planowana jest kolejna, trzecia już operacja. Igorek jest podopiecznym Fundacji „Cor Infantis”.

Bieg Niepodległości z PKO Bankiem Polskim w Gdyni. Bieg Niepodległości na 10 km wystartuje o godz. 15.00. Start i meta znajdować się będą na Skwerze Kościuszki, na wysokości ORP „Błyskawica”. Biegacze w białych i czerwonych koszulkach utworzą w ten sposób flagę Polski. Wydarzeniu towarzyszyć będą marsze Niepodległości Nordic Walking, które rozpoczną się tego samego dnia o godz. 9.00. Od godz. 11.00 planowane są biegi młodzieżowe w trzech kategoriach wiekowych: starszaki, młodziki i juniorzy. W ubiegłym roku we wszystkich rywalizacjach wzięło udział łącznie 7318 zawodników. Bieg Niepodległości to ostatnia z czterech imprez wchodzących w skład cyklu PKO Grand Prix Gdyni.

Źródło: informacja prasowa PKO Bank Polski, zdjęcia w tekście wykorzystano za pozwoleniem AKTYWNA WARSZAWA: otwieracz fot. Zygmunt Mazurkiewicz

To może Ciebie zainteresować: 

Organizator 29. Biegu Niepodległości zaprezentował tegoroczny medal

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Śniadanie biegacza, porady dietetyka

Większość ludzi zdaje sobie sprawę, że jedzenie pierwszego posiłku w ciągu dnia, czyli śniadania to podstawa. Niewielu jednak coś z tym robi. Śniadanie to dla osoby aktywnej fundament i jeden z elementów, który składa się na wzrost formy, poprawę samopoczucia i szybciej zauważalne efekty treningu. Jak przygotować zdrowe i szybkie śniadanie biegacza, który potrzebuje energii na resztę dnia? Czy pomijanie porannego śniadania wpływa negatywnie na formę osoby trenującej? (więcej…)