bieganieuskrzydla.pl

Białystok Półmaraton już dziś! [utrudnienia w ruchu, relacja]

Dziś Białystok opanują biegacze z 20 krajów świata m.in. Bahrajnu, Japonii, Kenii, Stanów Zjednoczonych czy Tanzanii. To także kolejna edycja z rzędu notująca wzrost liczby startujących zawodników. W biegu głównym, czyli 6. PKO Białystok Półmaratonie weźmie udział aż 3600 osób. Start o godzinie 10:00. Gdzie można spodziewać się największych utrudnień w ruchu?

 

 

Biegowa niedziela 13 maja rozpoczęła się już od porannego biegu towarzyszącego półmaratonowi City Run 5 km, a od godziny 10:00 z tego samego miejsca wystartował główny bieg, PKO Białystok Półmaraton 2018, którego 6 edycja jest rekordową pod wieloma względami. Wystartują w niej bowiem reprezentacji 20 krajów świata w tym m.in. Bahrajnu, Japonii, Kenii, Stanów Zjednoczonych czy Tanzanii. Trzeba przypomnieć, że na starcie ubiegłorocznej edycji w poszczególnych biegach udział wzięło – 900 osób w ramach Junior City Run, 631 osób w ramach City Run 5 km oraz 2634 osoby w półmaratonie. Tegoroczna edycja półmaratonu przyciągnęła 3600 biegaczy, a łącznie we wszystkich biegach jest to aż 5600 osób!

 

Organizatorzy Białystok Półmaraton 2018 przewidzieli nagrody dla zwycięzców różnych klasyfikacji i kategorii m.in.: generalnej kobiet i mężczyzn, najszybszego Polaka, najszybszego białostoczanina, najstarszej zawodniczki i zawodnika. Są także przygotowani na pobicie rekordu trasy, który w klasyfikacji mężczyzn wynosi -1:05:04, a kobiet – 1:13:32. W ramach Półmaratonu odbędą się także: Akademickie mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa służb mundurowych w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu, Klasyfikacja drużynowa.

 

W związku z półmaratonem przewidywane są duże utrudnieniach w ruchu pojazdów na ulicach miasta. Na powyższej mapie wyszczególniono ulice, które w określonych porach zostaną zamknięte i następnie otwarte. Możecie także skorzystać z bezpłatnej aplikacji Yanosik, która w czasie rzeczywistym pokaże wam alternatywne drogi dojazdu w wybranym przez was kierunku.

 

Poprzednie informacje o biegu znajdują się w specjalnej sekcji.

 

Źródło: na podstawie; fot. Fundacja Białystok Biega

 

To może Ciebie zainteresować: 

6. PKO Białystok Półmaraton 2018 – znamy już wiele szczegółów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie po schodach - jak wykonać ten trening i co on daje

Przeczytaj również

Bieganie po schodach. Jak to robić poprawnie? Co to daje?

Bieganie po schodach możemy traktować nie tylko jako uzupełnienie treningu biegowego, ale także jako solidną sesję rozwijającą siłę. Trening ten świetnie wpływa na wzmocnienie mięśni nóg - czworogłowy uda, łydek oraz pośladków. A w okresie jesionno-zimowym stanowi alternatywę do codziennych ćwiczeń na mroźnym powietrzu. Jak trenować bieganie po schodach? Konsultacji przy temacie udzieliła Sylwia Ejdys-Tomaszewska. (więcej…)