Białystok Półmaraton już dziś! [utrudnienia w ruchu, relacja]

polecane

Białystok Półmaraton już dziś! [utrudnienia w ruchu, relacja]

Kamil Nowak
13 maja, 2018
Aktualności

Dziś Białystok opanują biegacze z 20 krajów świata m.in. Bahrajnu, Japonii, Kenii, Stanów Zjednoczonych czy Tanzanii. To także kolejna edycja z rzędu notująca wzrost liczby startujących zawodników. W biegu głównym, czyli 6. PKO Białystok Półmaratonie weźmie udział aż 3600 osób. Start o godzinie 10:00. Gdzie można spodziewać się największych utrudnień w ruchu?

Biegowa niedziela 13 maja rozpoczęła się już od porannego biegu towarzyszącego półmaratonowi City Run 5 km, a od godziny 10:00 z tego samego miejsca wystartował główny bieg, PKO Białystok Półmaraton 2018, którego 6 edycja jest rekordową pod wieloma względami. Wystartują w niej bowiem reprezentacji 20 krajów świata w tym m.in. Bahrajnu, Japonii, Kenii, Stanów Zjednoczonych czy Tanzanii. Trzeba przypomnieć, że na starcie ubiegłorocznej edycji w poszczególnych biegach udział wzięło – 900 osób w ramach Junior City Run, 631 osób w ramach City Run 5 km oraz 2634 osoby w półmaratonie. Tegoroczna edycja półmaratonu przyciągnęła 3600 biegaczy, a łącznie we wszystkich biegach jest to aż 5600 osób!

Organizatorzy Białystok Półmaraton 2018 przewidzieli nagrody dla zwycięzców różnych klasyfikacji i kategorii m.in.: generalnej kobiet i mężczyzn, najszybszego Polaka, najszybszego białostoczanina, najstarszej zawodniczki i zawodnika. Są także przygotowani na pobicie rekordu trasy, który w klasyfikacji mężczyzn wynosi -1:05:04, a kobiet – 1:13:32. W ramach Półmaratonu odbędą się także: Akademickie mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa służb mundurowych w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu, Klasyfikacja drużynowa.

W związku z półmaratonem przewidywane są duże utrudnieniach w ruchu pojazdów na ulicach miasta. Na powyższej mapie wyszczególniono ulice, które w określonych porach zostaną zamknięte i następnie otwarte. Możecie także skorzystać z bezpłatnej aplikacji Yanosik, która w czasie rzeczywistym pokaże wam alternatywne drogi dojazdu w wybranym przez was kierunku.

Poprzednie informacje o biegu znajdują się w specjalnej sekcji.

Źródło: na podstawie; fot. Fundacja Białystok Biega

To może Ciebie zainteresować: 

6. PKO Białystok Półmaraton 2018 – znamy już wiele szczegółów

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Wahania masy ciała a cellulit, nadmiar skóry i rozstępy. Jak z nimi walczyć?

W czasie całego życia nasza waga mniej lub bardziej się zmienia. Czasem chudniemy, by za chwilę znów przytyć. Takie zachowanie organizmu może być spowodowane różnymi czynnikami, m.in. problemami zdrowotnymi czy stresem. Inaczej ma się sprawa, jeśli wahania wagi są efektem świadomej decyzji i pracy – na przykład poprzez regularne treningi biegowo-siłowe. Ważne, by w tych dążeniach nie stracić kontroli nad prawidłową masą ciała, a krępujące problemy skórne trzymać z daleka. Jak tego wszystkiego dokonać? (więcej…)