Białystok Półmaraton już dziś! [utrudnienia w ruchu, relacja]

polecane

Białystok Półmaraton już dziś! [utrudnienia w ruchu, relacja]

Kamil Nowak
13 maja, 2018
Aktualności

Dziś Białystok opanują biegacze z 20 krajów świata m.in. Bahrajnu, Japonii, Kenii, Stanów Zjednoczonych czy Tanzanii. To także kolejna edycja z rzędu notująca wzrost liczby startujących zawodników. W biegu głównym, czyli 6. PKO Białystok Półmaratonie weźmie udział aż 3600 osób. Start o godzinie 10:00. Gdzie można spodziewać się największych utrudnień w ruchu?

Biegowa niedziela 13 maja rozpoczęła się już od porannego biegu towarzyszącego półmaratonowi City Run 5 km, a od godziny 10:00 z tego samego miejsca wystartował główny bieg, PKO Białystok Półmaraton 2018, którego 6 edycja jest rekordową pod wieloma względami. Wystartują w niej bowiem reprezentacji 20 krajów świata w tym m.in. Bahrajnu, Japonii, Kenii, Stanów Zjednoczonych czy Tanzanii. Trzeba przypomnieć, że na starcie ubiegłorocznej edycji w poszczególnych biegach udział wzięło – 900 osób w ramach Junior City Run, 631 osób w ramach City Run 5 km oraz 2634 osoby w półmaratonie. Tegoroczna edycja półmaratonu przyciągnęła 3600 biegaczy, a łącznie we wszystkich biegach jest to aż 5600 osób!

Organizatorzy Białystok Półmaraton 2018 przewidzieli nagrody dla zwycięzców różnych klasyfikacji i kategorii m.in.: generalnej kobiet i mężczyzn, najszybszego Polaka, najszybszego białostoczanina, najstarszej zawodniczki i zawodnika. Są także przygotowani na pobicie rekordu trasy, który w klasyfikacji mężczyzn wynosi -1:05:04, a kobiet – 1:13:32. W ramach Półmaratonu odbędą się także: Akademickie mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa służb mundurowych w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu, Klasyfikacja drużynowa.

W związku z półmaratonem przewidywane są duże utrudnieniach w ruchu pojazdów na ulicach miasta. Na powyższej mapie wyszczególniono ulice, które w określonych porach zostaną zamknięte i następnie otwarte. Możecie także skorzystać z bezpłatnej aplikacji Yanosik, która w czasie rzeczywistym pokaże wam alternatywne drogi dojazdu w wybranym przez was kierunku.

Poprzednie informacje o biegu znajdują się w specjalnej sekcji.

Źródło: na podstawie; fot. Fundacja Białystok Biega

To może Ciebie zainteresować: 

6. PKO Białystok Półmaraton 2018 – znamy już wiele szczegółów

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak i kiedy się ważyć, czyli umiejętne kontrolowanie masy ciała

Jeśli jesteś osobą aktywną, powinieneś regularnie sprawdzać i kontrolować masę swojego ciała. Jak i kiedy się ważyć? Dlaczego warto to robić i czemu nasza waga zmienia się w ciągu dnia? Co może być powodem nagłych skoków wagi? (więcej…)