bieganieuskrzydla.pl

Białystok Półmaraton już dziś! [utrudnienia w ruchu, relacja]

Dziś Białystok opanują biegacze z 20 krajów świata m.in. Bahrajnu, Japonii, Kenii, Stanów Zjednoczonych czy Tanzanii. To także kolejna edycja z rzędu notująca wzrost liczby startujących zawodników. W biegu głównym, czyli 6. PKO Białystok Półmaratonie weźmie udział aż 3600 osób. Start o godzinie 10:00. Gdzie można spodziewać się największych utrudnień w ruchu?

 

 

Biegowa niedziela 13 maja rozpoczęła się już od porannego biegu towarzyszącego półmaratonowi City Run 5 km, a od godziny 10:00 z tego samego miejsca wystartował główny bieg, PKO Białystok Półmaraton 2018, którego 6 edycja jest rekordową pod wieloma względami. Wystartują w niej bowiem reprezentacji 20 krajów świata w tym m.in. Bahrajnu, Japonii, Kenii, Stanów Zjednoczonych czy Tanzanii. Trzeba przypomnieć, że na starcie ubiegłorocznej edycji w poszczególnych biegach udział wzięło – 900 osób w ramach Junior City Run, 631 osób w ramach City Run 5 km oraz 2634 osoby w półmaratonie. Tegoroczna edycja półmaratonu przyciągnęła 3600 biegaczy, a łącznie we wszystkich biegach jest to aż 5600 osób!

 

Organizatorzy Białystok Półmaraton 2018 przewidzieli nagrody dla zwycięzców różnych klasyfikacji i kategorii m.in.: generalnej kobiet i mężczyzn, najszybszego Polaka, najszybszego białostoczanina, najstarszej zawodniczki i zawodnika. Są także przygotowani na pobicie rekordu trasy, który w klasyfikacji mężczyzn wynosi -1:05:04, a kobiet – 1:13:32. W ramach Półmaratonu odbędą się także: Akademickie mistrzostwa w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa służb mundurowych w Półmaratonie, Otwarte mistrzostwa Przedsiębiorców i ludzi biznesu, Klasyfikacja drużynowa.

 

W związku z półmaratonem przewidywane są duże utrudnieniach w ruchu pojazdów na ulicach miasta. Na powyższej mapie wyszczególniono ulice, które w określonych porach zostaną zamknięte i następnie otwarte. Możecie także skorzystać z bezpłatnej aplikacji Yanosik, która w czasie rzeczywistym pokaże wam alternatywne drogi dojazdu w wybranym przez was kierunku.

 

Poprzednie informacje o biegu znajdują się w specjalnej sekcji.

 

Źródło: na podstawie; fot. Fundacja Białystok Biega

 

To może Ciebie zainteresować: 

6. PKO Białystok Półmaraton 2018 – znamy już wiele szczegółów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Oddychanie podczas biegania. Nosem czy ustami?

Prawidłowe oddychanie podczas biegania jest jedną z najistotniejszych czynności potrzebną biegaczowi do pełnego wykorzystania swojego organizmu i możliwości fizycznych. Oddychać nosem czy ustami? Jak poprawić sprawność płuc? Co z bieganiem w zimie i oddychaniem ustami? Czy są jakieś mity dotyczące oddychania? Wszystko wyjaśni dr n. med. Agnieszka Wsół - lekarz kardiolog z Kliniki Enel-Sport.  (więcej…)