Białystok Biega 2019 z rekordem frekwencji
Białystok Biega 2019 z rekordem frekwencji

polecane

Białystok Biega 2019 z rekordem frekwencji

Redakcja
Wrzesień 24, 2019
Aktualności

Dziewiąta odsłona imprezy Białystok Biega miała dwoje bohaterów – Białorusina Sierheja Krawczenię i Katarzynę Jankowską. Oboje pewnie wygrali oba biegi, sobotnią Nocną Piątkę i niedzielą Szybką Dychę. Do mety w weekend łącznie dotarło 1988 osób, co oznacza nowy rekord frekwencji białostockiej imprezy.

Białystok Biega 2019 z rekordem frekwencji

Tak biegają najmłodsi 😍♥️😍 To jest niesamowity Homeschool Run!

Opublikowany przez Białystok Biega Sobota, 21 września 2019

Biegowy weekend w Białymstoku rozpoczął się w sobotę o godzinie 16:00 od biegów Homeschool Run na dystansach 100, 600 i 1000 metrów. Wzięło w nich udział 1,2 tysiąca dzieciaków w wieku od 3 do 14 lat. Na mecie na najmłodszych adeptów biegania czekały pamiątkowe medale. Sobotni bieg zakończył tegoroczny cykl Super Biegacz, w trakcie którego dzieci kompletowały w specjalnych książeczkach naklejki za starty w kolejnych imprezach Fundacji Białystok Biega. Serię otworzył majowy Junior City Run, potem były sztafety Electrum EKIDEN Mini, przeszkodowy Hero Run Kids w Ogrodniczkach i na plaży miejskiej w Dojlidach, a na koniec właśnie Homeschool Run.

Kochani, za nami rekordowa 9. edycja Białystok Biega. Za nami piękny, biegowy weekend.Wszystkim, bez wyjątku,…

Opublikowany przez Białystok Biega Niedziela, 22 września 2019

W sobotę o godzinie 21:00 na ulice Białegostoku ruszyli uczestnicy Nocnej Piątki. Od samego ton rywalizacji mężczyzn nadawali dwaj Białorusini – Sierhej Krawczenia i Henadz Verkhavodkin. Szybko po starcie oderwali się od reszty zawodników i niezagrożeni mknęli do mety. Półmetek minęli w czasie 8:26, z przewagą 9 sekund nad Bogusławem Andrzejukiem. Na kolejnych 2,5 km jednak Białorusini mocniej podkręcili tempo i kwestię zwycięstwa w biegu rozegrali między sobą. Ostatecznie więcej sił na finisz zachował Krawczenia i to on wygrał z wynikiem 15:04. Drugi Verkhavodkin uzyskał czas 15:15, a jako trzeci finiszował Andrzejuk ze stratą 36 sekund do zwycięzcy.

Wśród kobiet równych sobie nie miała Katarzyna Jankowska, która prowadziła od startu do mety. Pierwsze 2,5km pokonała w 09:24 i uzyskała 53 sekund przewagi nad drugą wówczas Białorusinką Viktorią Kushnir. Na mecie zawodniczka KS Podlasie Białystok zameldowała się z wynikiem 16:37, a o drugie miejsce zaciekle walczyła Kushnir ze swoją rodaczką Julią Korol. Ostatecznie ta druga biegaczka zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zanotowała czas 17:41, tylko o sekundę lepszy od rywalki.

Bieg Szybka Dycha wystartował w niedzielę. Co ciekawe, na starcie w komplecie zameldowali się zwycięzcy sobotnich zawodów. Okazało się, że ponownie wystąpili w głównych rolach. Tym razem jednak po starcie szybko uformował się „pociąg” nie z dwóch, a czterech biegaczy z Białorusi. Do Krawczenii i Verkhavodkina dołączył jeszcze Dymitry Hramatouski i Kirył Andrejczyk.

Gościom zza wschodniej granicy szyki starali się pokrzyżować Polacy. Na 3 km tuż za ich plecami trzymali się Daniel Mikielski i Bogusław Andrzejuk. Ten odcinek prowadzący wtedy Krawczenia pokonał w 9:22. Na 5km kroku czterem Białorusinom dotrzymywał już tylko Andrzejuk. Wszyscy minęli punkt pomiaru czasu z wynikiem 16:40. Drugą piątkę jednak Białorusini pobiegli znacznie szybciej, a Polak opadł z sił. Skończyło się drugim zwycięstwem Sierheja Krawczenii, który na mecie uzyskał wynik 32:10. Drugie miejsce wywalczył Hramatouski (32:23) a trzecie Verkhavodkin (32:28). Pierwszy z Polaków, Bogusław Andrzejuk dobiegł do mety jako piąty z czasem 33:30.

Scenariusz biegu kobiet był inny niż w sobotę. Co prawda Katarzyna Jankowska znów mocno ruszyła od startu, ale tym razem miała z kim się ścigać. Godną rywalką była Anna Gosk, która niedawno wzięła ślub i zmieniła nazwisko na Bańkowska. Na 3 km obie biegaczki uzyskały wynik 9:49 i miały 10 sekund przewagi nad kolejną w stawce Iriną Somavą. Na półmetku pierwsza z czasem 17:37 zameldowała się Bańkowska, ale Jankowska traciła do niej tylko sekundę. Białorusinka biegła trzecia, piątkę zamknęła z wynikiem 17:45.  W drugiej połowie dystansu Jankowska oderwała się od reszty zawodniczek i pewnie wygrała bieg z czasem 34:32. Na drugie miejsce wskoczyła Somava (34:58) a podium zamknęła Bańkowska (35:16).

Bieg na dystansie 5 km ukończyło 1240 osób, a do mety dychy dotarło 748 biegaczy. Tym samym z łącznie 1988 finiszerami wrześniowa impreza w stolicy Podlasia zanotowała nowy rekord frekwencji.

Źródło zdjęć i tekstu: Białystok Biega / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Runtastic Orbit – opaska fitness – recenzja

Runtastic Orbit, czyli opaska fitness jest pierwszym produktem od firmy Runtastic, który mamy przyjemność recenzować. Runtastic Orbit już na początku robi dobre wrażenie swoim przyjemnym dla oka wyglądem, ale czy nasz uśmiech pozostanie również po teście? Sprawdzamy.  (więcej…)