ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event
„Be (at) Your Personal Best” – 24 sportowców ASICS z rekordami życiowymi na 5 i 10 km

polecane

„Be (at) Your Personal Best” – 24 sportowców ASICS z rekordami życiowymi na 5 i 10 km

Tomasz Wołoćko
kwiecień 26, 2021
Aktualności

Marka ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event – „Be (at) Your Personal Best” – z udziałem biegowych ambasadorów z całego świata. 24 na 35 startujących pobiło rekordy życiowe na dystansach 5 i 10 km. Wszyscy startowali w najnowszym modelu METASPEED Sky, który wspiera biegaczy w poprawianiu własnych osiągnięć.

ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event

Kenijczyk Hillary Kipkoech okazał się najszybszy wśród mężczyzn na 10 km. Wynik 27,35’ to najlepsze tegoroczne osiągnięcie w tym roku. Spośród kobiet najszybciej pobiegła Mekdes Woldu, ustanawiając nowy rekord Erytrei z czasem 31:47’. Rekord Szwecji w biegu na 5 km pobiła Sarah Lahti, finiszując z wynikiem 15:22’. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kenijczyk Boniface Bikiwott, który uzyskał 13:34’.

Na starcie nie zabrakło również Polaków. Beata Popadiak i Damian Kabat zmierzyli się z dystansem 10 km. Z rekordem życiowym do kraju wróci Popadiak, która zajęła 5. miejsce i uzyskała 35:55’. Kabat zakończył natomiast rywalizację z wynikiem 30:33’, plasując się na 10. pozycji.

ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event

– Zaczęłam dość asekuracyjnie, ale sam wynik dał mi ogromnego, motywacyjnego kopa. Odblokowałam głowę i zaryzykowałam, aby nie obawiać się mocnego biegania. Jeszcze w tym roku spróbuję zejść poniżej 35 min – skomentowała swój występ Beata Popadiak. – Jestem bardzo szczęśliwa. Przez pierwsze 3 km utrzymywałam wysokie tempo i wiedziałam, że jeśli wszystko pójdzie z planem, na metę przybiegnę jako pierwsza. Czułam się doskonale, warunki były idealne, a rekord jest zwieńczeniem ciężkiej pracy – dodała Sarah Lahti.

Wszystkie uzyskane podczas wydarzenia wyniki zostały uznane przez World Athletics za oficjalne. Zawody odbyły się w miejscowości Domaine du Bois Aux Daims Morton położonej w zachodniej Francji. Warunki dla startujących biegaczy były bardzo korzystne – słaby wiatr, 2,5-kilometrowa, płaska trasa asfaltowa przebiegająca przez las oraz temperatura 15 stopni.

ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event

Biegaczy w osiąganiu jak najlepszych wyników wspierał model ASICS METASPEED Sky, który zadebiutował na świecie 30 marca. To właśnie w tych butach Aleksandra Lisowska i Arkadiusz Gardzielewski triumfowali podczas mistrzostw Polski w maratonie w Dębnie. Japońska marka podaje, że do dziś swoje „życiówki” w tych ultraszybkich startówkach pobiło niemal 120 biegaczy.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak dobrać buty do biegania? Przykład z ASICS GT-2000

Jak dobrać buty do biegania? Czy podczas wyboru kierować się typem nawierzchni? Co to znaczy, że konkretny model butów dedykowany jest dla biegaczy ze stopą neutralną, pronującą lub supinującą? Co jeszcze wziąć pod uwagę? - to tylko cztery przykłady pytań z długiej listy wątpliwości pojawiających się w trakcie poszukiwania idealnego obuwia biegowego. (więcej…)