ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event
„Be (at) Your Personal Best” – 24 sportowców ASICS z rekordami życiowymi na 5 i 10 km

polecane

„Be (at) Your Personal Best” – 24 sportowców ASICS z rekordami życiowymi na 5 i 10 km

Tomasz Wołoćko
26 kwietnia, 2021
Aktualności

Marka ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event – „Be (at) Your Personal Best” – z udziałem biegowych ambasadorów z całego świata. 24 na 35 startujących pobiło rekordy życiowe na dystansach 5 i 10 km. Wszyscy startowali w najnowszym modelu METASPEED Sky, który wspiera biegaczy w poprawianiu własnych osiągnięć.

ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event

Kenijczyk Hillary Kipkoech okazał się najszybszy wśród mężczyzn na 10 km. Wynik 27,35’ to najlepsze tegoroczne osiągnięcie w tym roku. Spośród kobiet najszybciej pobiegła Mekdes Woldu, ustanawiając nowy rekord Erytrei z czasem 31:47’. Rekord Szwecji w biegu na 5 km pobiła Sarah Lahti, finiszując z wynikiem 15:22’. Na tym samym dystansie wśród mężczyzn najlepszy okazał się Kenijczyk Boniface Bikiwott, który uzyskał 13:34’.

Na starcie nie zabrakło również Polaków. Beata Popadiak i Damian Kabat zmierzyli się z dystansem 10 km. Z rekordem życiowym do kraju wróci Popadiak, która zajęła 5. miejsce i uzyskała 35:55’. Kabat zakończył natomiast rywalizację z wynikiem 30:33’, plasując się na 10. pozycji.

ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event

– Zaczęłam dość asekuracyjnie, ale sam wynik dał mi ogromnego, motywacyjnego kopa. Odblokowałam głowę i zaryzykowałam, aby nie obawiać się mocnego biegania. Jeszcze w tym roku spróbuję zejść poniżej 35 min – skomentowała swój występ Beata Popadiak. – Jestem bardzo szczęśliwa. Przez pierwsze 3 km utrzymywałam wysokie tempo i wiedziałam, że jeśli wszystko pójdzie z planem, na metę przybiegnę jako pierwsza. Czułam się doskonale, warunki były idealne, a rekord jest zwieńczeniem ciężkiej pracy – dodała Sarah Lahti.

Wszystkie uzyskane podczas wydarzenia wyniki zostały uznane przez World Athletics za oficjalne. Zawody odbyły się w miejscowości Domaine du Bois Aux Daims Morton położonej w zachodniej Francji. Warunki dla startujących biegaczy były bardzo korzystne – słaby wiatr, 2,5-kilometrowa, płaska trasa asfaltowa przebiegająca przez las oraz temperatura 15 stopni.

ASICS w weekend we Francji zorganizowała ultraszybki event

Biegaczy w osiąganiu jak najlepszych wyników wspierał model ASICS METASPEED Sky, który zadebiutował na świecie 30 marca. To właśnie w tych butach Aleksandra Lisowska i Arkadiusz Gardzielewski triumfowali podczas mistrzostw Polski w maratonie w Dębnie. Japońska marka podaje, że do dziś swoje „życiówki” w tych ultraszybkich startówkach pobiło niemal 120 biegaczy.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Podkolanówki kompresyjne ROYAL BAY Neon – recenzja

Kompresja w treningu biegacza pojawiła się bardzo szybko, a producenci, w tym Royal Bay z każdym kolejnym sezonem przygotowują dla biegaczy, coraz to bardziej efektowne wzornictwo i nowe produkty. Odzież kompresyjną poleca się wszystkich osobom aktywnym, zarówno profesjonalistom, jak i amatorom.  (więcej…)