Badania z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego

polecane

Badania z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego

Kamil Nowak
3 sierpnia, 2016
Aktualności

Potrzebujesz badań z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego? Chcesz precyzyjnie określić jaki wysiłek jesteś w stanie znieść bez szwanku dla zdrowia? Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej prowadzi specjalistyczne testy dla osób aktywnych. 

badania wydolnościowe

Badania z zakresu fizjologii wysiłku fizycznego, a w szczególności laboratoryjna ocena wydolności fizycznej, bezpośrednio kojarzą się z aktywnością medycyny sportowej. Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej ma wieloletnią tradycję i doświadczenie w wykonywaniu badań wydolnościowych najlepszych polskich sportowców.

Ośrodek COMS specjalizuje się w ocenie wydolności tlenowej dla zawodników dyscyplin wytrzymałościowych: biegaczy, kolarzy, triathlonistów i biegaczy narciarskich. Badania w COMS wykonują także zawodnicy gier zespołowych, w szczególności koszykówki i piłki nożnej, sportów motorowych, sportów walki, szermierki i łyżwiarstwa szybkiego.

Testy wysiłkowe wykonywane są na bieżni elektrycznej lub specjalistycznym ergometrze rowerowym. W trakcie wysiłku testowego w sposób ciągły monitorujemy i rejestrujemy parametry oddechowe, przy użyciu aparatu spiroergometrycznego oraz częstość skurczów serca. W zaawansowanych testach, w trakcie wysiłku pobieramy próbki krwi kapilarnej w celu oznaczania stężenia kwasu mlekowego we krwi. Standardowy test wysiłkowy, oceniający wydolność tlenową (aerobową), to test stopniowany, wykonywany na bieżni lub cykloergometrze.

badania wydolnościowe

Badania wykonywane są w standardzie klinicznym, w pełnym zabezpieczeniu medycznym. Zespół wykonujący badania to doświadczeni profesjonaliści medyczni, specjalizujący się w fizjologii wysiłku fizycznego. Kierownikiem pracowni jest Dr n. med. Hubert Krysztofiak, od początku swojej kariery zawodowej związany z COMS oraz Zakładem Fizjologii Stosowanej Instytutu Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN.

Chcesz zgłosić się na badania? Odwiedź stronę COMS 

Informacja prasowa / opracowanie red. / PortaMedica

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

9 błędów w treningu biegowym, które spowalniają postępy

Źle zaplanowany trening biegowy może przynieść więcej szkód niż pożytku. Niewłaściwe podejście do biegania nie tylko spowalnia postępy, ale może również prowadzić do kontuzji, przetrenowania, a nawet wypalenia motywacji. Każdego roku tysiące biegaczy zmaga się z problemami wynikającymi z podstawowych błędów, które łatwo byłoby wyeliminować przy odrobinie wiedzy i świadomości. Jeśli nie chcesz znaleźć się w tej grupie, przeczytaj uważnie ten artykuł. Zignorowanie tych wskazówek może pogrążyć każdy plan treningowy i odebrać radość z biegania.(więcej…)