ASICS zaczaruje biegaczy podczas ORLEN Warsaw Marathon 2019
ASICS zaczaruje biegaczy podczas ORLEN Warsaw Marathon 2019!

polecane

ASICS zaczaruje biegaczy podczas ORLEN Warsaw Marathon 2019!

Kamil Nowak
10 kwietnia, 2019
Aktualności

ASICS po raz kolejny aktywnie uczestniczy w organizacji ORLEN Warsaw Marathon. W myśl swojej 70-letniej filozofii, japońska firma pragnie poruszyć całą Polskę, udowadniając, że w zdrowym ciele znajduje się zdrowy duch. Od czwartku do niedzieli ekipa ASICS dołoży wszelkich starań, aby dostarczyć biegaczom niezapomnianych wrażeń.

ASICS zaczaruje biegaczy podczas ORLEN Warsaw Marathon 2019

Strefa ASICS podczas EXPO na błoniach Stadionu Narodowego zamieni się w centrum edukacyjno-testowe, którego odwiedzający mogą liczyć na kompleksowe wsparcie merytoryczne oraz technologiczne przed niedzielnymi maratonem ORLEN Warsaw Marathon 2019. Jeden z największych autorytetów biegowych w Polsce, a także wieloletni ambasador ASICS – Jerzy Skarżyński, będzie obecny w strefie od piątku do niedzieli, gdzie podzieli się z biegaczami swoją wiedzą i bogatym doświadczeniem.

ASICS zaczaruje biegaczy podczas ORLEN Warsaw Marathon 2019

Przez całe EXPO w strefie ASICS obecni będą również eksperci firmy – Dariusz Boroń oraz Paweł Machowski, którzy udzielą uczestnikom imprezy pełnego wsparcia w zakresie doboru odpowiedniego sprzętu. Do dyspozycji biegaczy dostępne będą dwie bieżnie mechaniczne, które są przeznaczone do testowania najnowszych modeli butów, a także specjalistyczne badania biomechaniki stóp – FOOT ID oraz MOTION ID.

ASICS zaczaruje biegaczy podczas ORLEN Warsaw Marathon 2019

Pierwsze badanie to dokładny, statyczny skan stopy, na podstawie którego powstaje jej wirtualny, trójwymiarowy model, zawierający dokładne pomiary wszystkich jej parametrów, drugie ma natomiast charakter dynamiczny i wykorzystuje supernowoczesne czujniki pomiarowe, montowane na nogach oraz plecach badanego.

ASICS zaczaruje biegaczy podczas ORLEN Warsaw Marathon 2019

Wzorem najważniejszych imprez biegowych na świecie, których partnerem jest ASICS, koszulki techniczne dostępne w pakietach startowych wykonane zostały z recyklingowanego poliestru. Z okazji imprezy przygotowano również dedykowaną kolekcję tekstyliów, w skład której wchodzą damskie oraz męskie koszulki biegowe, a także bluzy i koszulki bawełniane. Wzór zaprojektowany na potrzeby tej kolekcji, przedstawiający panoramę Warszawy, jest analogiczny do wzorów obecnych w kolekcjach dedykowanych największym maratonom współorganizowanym przez ASICS w takich miastach jak Paryż, Tokio, Sztokholm czy Barcelona. Wzór ten jest również spójny ze wzorem obecnym na koszulce technicznej biegu. W tygodniu poprzedzającym zawody kolekcja dostępna będzie w Sklepie Biegacza Powiśle, a od czwartku do niedzieli w strefie ASICS na błoniach Stadionu Narodowego.

Wizyta w strefie ASICS będzie również doskonałą okazją, aby poznać ASICS MetaRide – najnowocześniejszy but biegowy dostępny w ofercie firmy. But ten poprzez swoją unikalną konstrukcję, zupełnie zmienia definicję efektywności biegu na długim dystansie, dostarczając biegaczom zupełnie nowych wrażeń, a także najwyższy poziom komfortu, umożliwiając „zwycięstwo w długim biegu”. Oprócz testów i możliwości zakupu MetaRide, na odwiedzających strefę ASICS czeka również konkurs polegający na przejściu gry zręcznościowej, którego zwycięzca – osoba z najwyższym wynikiem, otrzyma parę butów.

Kolejnymi niespodziankami dla osób odwiedzających Expo przy ORLEN Warsaw Marathon 2019 jest darmowa fotobudka, a także możliwość zrobienia spersonalizowanego nadruku na koszulkę. Druga atrakcja wiąże się z aktywacją przewidzianą podczas biegu maratońskiego – na 38 kilometrze trasy stanie STREFA MANTR. Mantra to sentencja, którą każdy biegacz powtarza w myślach aby zmobilizować się do walki w najtrudniejszych momentach. ASICS wykorzysta zgłoszone przez biegaczy mantry do tego, aby na decydującym odcinku maratonu wesprzeć ich mentalnie oraz werbalnie, a w efekcie „zwyciężyć na długim dystansie”. Podczas EXPO biegacze będą mieli natomiast możliwość zrobienia nadruku na koszulkę ze swoją osobistą mantrą.

Strefa ASICS otwarta będzie na błoniach Stadionu Narodowego w godzinach:
⏱ Czwartek (11 kwietnia): 14-20
⏱ Piątek (12 kwietnia): 10-20
⏱ Sobota (13 kwietnia): 9-20
⏱ Niedziela (14 kwietnia): 8-16

Źródło: informacja prasowa; fot. ASICS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak często biegać? Bieganie bez tajemnic [WIDEO]

Jak często biegać? Jaka jest optymalna liczba treningów, którą w ciągu tygodnia warto wykonać, żeby czuć się dobrze? Jak często biegać, jeśli nigdy wcześniej nie ćwiczyłem? Ile dni przeznaczyć na regenerację? Tych i podobnych pytań, z którymi mierzy się początkujący biegacz jest ogrom. Na własnej skórze wiem, jak trudno jest znaleźć satysfakcjonujące odpowiedzi, by na ich podstawie trenować poprawnie i bezpiecznie. W tekście udzielam więc konkretnych odpowiedzi, które pomogą początkującym miłośnikom biegania. (więcej…)