ASICS World Ekiden 2020
ASICS World Ekiden 2020 – wirtualna sztafeta maratońska dla wszystkich

polecane

ASICS World Ekiden 2020 – wirtualna sztafeta maratońska dla wszystkich

Tomasz Wołoćko
6 października, 2020
Aktualności

Biegiem przez świat w czasach globalnej pandemii. ASICS World Ekiden 2020 – wirtualna sztafeta maratońska dla wszystkich miłośników biegania. Marka ASICS inauguruje nowy projekt skierowany do społeczności biegaczy na całym świecie w czasach globalnej pandemii. 

ASICS World Ekiden 2020

ASICS World Ekiden 2020 jest wirtualnym wyzwaniem sztafetowym, w którym wezmą udział sześcioosobowe zespoły z całego świata, aby wspólnie ukończyć maraton. Wyścig zainspirowany społeczną kwarantanną oraz stuleciem japońskiej kultury biegania zostanie podzielony na sześć odcinków o innym dystansie, dzięki czemu będą mogły wziąć w nim udział osoby o różnych umiejętnościach i poziomie biegowego zaawansowania.

Sztafeta będzie łączyć w sobie elementy zarówno rzeczywistej, jak i wirtualnej rywalizacji. Dzięki dedykowanej platformie online, będzie można na bieżąco śledzić postępy zespołów czy analizować spersonalizowane rankingi za pomocą popularnych aplikacji, jak Apple Watch, Garmin oraz Fitbit. Celem akcji jest połączenie i zmotywowanie biegaczy z całego świata do aktywności ruchowej w jednym, wspólnym celu, niezależnie od miejsca, w którym aktualnie przebywają.

ASICS World Ekiden 2020

Uruchomienie ASICS World Ekiden 2020 jest bezpośrednią odpowiedzią na wyniki globalnych badań prowadzonych przez japońską markę, dotyczących stale zmieniających się potrzeb biegaczy i entuzjastów aktywności sportowej. Badania, które rozpoczęły się bezpośrednio po wybuchu pandemii, wskazują, że 42% osób na całym świecie, które regularnie ćwiczą, ma trudności z utrzymaniem motywacji ze względu na brak lub zmienioną formułę biegów masowych, co wiąże się z brakiem celów startowych. Tymczasem 74% twierdzi, że odczuwa zdecydowanie większą satysfakcję, jeśli sport może uprawiać z przyjaciółmi lub znajomymi. 67% badanych przyznało natomiast, że z powodu pandemii zostało pozbawionych możliwości sportowej rywalizacji.

– ASICS World Ekiden 2020 jest wyjątkowym wydarzeniem w wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią. Wiemy, że ludziom brakuje motywacji, a sportowe więzi zostały wystawione na ciężką próbę. Dajemy im zatem możliwość trenowania i współzawodnictwa w realizacji wspólnego celu – mówi Yasuhito Hirota, prezes ASICS Corporation.

– Ponadto, marka wesprze wszystkie zespoły startujące w sztafecie, oferując im bezpłatny dostęp do różnorodnych produktów i usług w tym dedykowanych szkoleń oraz porad ekspertów. – U podstaw naszych działań leży wsłuchiwanie się w głos biegaczy i zrozumienie ich potrzeb. Obecnie, oznacza to wsparcie w przywróceniu psychicznych oraz fizycznych korzyści wynikających ze sportu zespołowego – podsumował Yasuhito Hirota.

ASICS World Ekiden 2020 jest otwarty dla wszystkich niezależnie od stopnia biegowego zaawansowania, indywidualnych umiejętności czy dotychczasowego doświadczenia. Biegacze będą mogli wystartować na najpopularniejszych odcinkach – 5km, 7,2km oraz 10km – bezpłatnie rejestrując swój udział od 1 października br. za pomocą aplikacji Runkeeper lub online poprzez stronę Asics.com. Drużyny muszą ukończyć sztafetę w okresie 11-22 listopada br. Porady ekspertów, plany treningowe i najnowsze wiadomości będą dostępne na kanałach social media pod hashtagiem #ASICSWorldEkiden oraz platformie internetowej http://asics.com/mk/asics-world-ekiden.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; ASICS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Tylko nie izotonik. Na zawodach pij wodę

Dlaczego lepiej jest wybrać poczciwą wodę, niż wypić marnej jakości izotonik, który otrzymamy na zawodach? Nie będzie to naukowy artykuł o różnicach wynikających ze składu poszczególnych izotoników - w konfrontacji z wodą, ale luźna dygresja, płynąca z problemów żołądkowych biegaczy, jak również kwestią ekonomiczną leżącą po stronie producentów tych napojów.  (więcej…)