Asics SUPERBLAST 2. Co to za model? Jaka będzie cena?

polecane

Asics SUPERBLAST 2. Co to za model? Jaka będzie cena?

Tomasz Wołoćko
26 czerwca, 2024
Aktualności

ASICS SUPERBLAST 2 to odświeżona wersja popularnego obuwia biegowego, która zawiera między innymi responsywną i wygodną piankę w podeszwie środkowej – FF TURBO PLUS – oraz zupełnie nową cholewkę, dzięki czemu te buty do biegania są jeszcze bardziej wygodne i przewiewne.

Asics SUPERBLAST 2

Główne ulepszenie modelu, który na rynku zadebiutował w grudniu 2022 roku, polega na zastosowaniu pianki FF TURBO PLUS w podeszwie środkowej. Do tej pory była ona używana wyłącznie we flagowych startówkach, jak ASICS METASPEED SKY PARIS i ASICS METASPEED EDGE PARIS. Pianka jest o ok. 8% lżejsza, 6% bardziej miękka i zapewnia o 8,2% większy zwrot energii niż pianka FF BLAST TURBO, która znalazła się w poprzedniej wersji. Podeszwa środkowa jest również wyposażona w dolną warstwę amortyzacji FF BLAST PLUS ECO, wykonaną w ok. 24% z materiałów z recyklingu, zapewniając bardziej miękkie lądowania podczas biegu, a także energiczny start. Ponadto, jej atutem jest responsywna amortyzacja, która nie tylko zwiększa wydajność biegacza poprzez zwrot energii, ale również gwarantuje maksymalny komfort i lekkość, oszczędzając nogi przed kolejnym startem.

O zaawansowaniu technologicznym butów SUPERBLAST 2 świadczy guma podeszwy zewnętrznej – ASICSGRIP – pierwotnie zaprojektowana z myślą o modelach trailowych, która zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża podczas biegu. Kolejnym udogodnieniem jest cholewka ENGINEERED WOVEN UPPER, jednoczęściowa, lekka i wysoce oddychająca tkanina odpowiedzialna za dodatkowy komfort.

Asics SUPERBLAST 2

– Zrodzony z ewolucji różnych butów do biegania o wysokiej wydajności, ASICS SUPERBLAST 2 integruje nasz najnowszy, technologiczny przełom, czyli FF TURBO PLUS. Pianka z tego materiału jest nie tylko lżejsza i bardziej miękka, ale również zapewnia wyjątkowo wysoki zwrot energii, pozwalając biegaczom poczuć napływ mocy oraz komfortu na każdym kroku. Buty zwiększają wydajność biegania i dla wielu osób mogą być źródłem biegowego progresu – powiedział Rohan van der Zwet, Senior Product Marketing Manager w ASICS.

Model zostanie wprowadzony na rynek w ramach inspirującej kolekcji Celebration of Sport, składającej się z najpopularniejszych produktów marki w różnych kolorach i kategoriach.

Buty ASICS SUPERBLAST 2 ważą ok. 249 g., a w sprzedaży będą dostępne od 5 lipca br. na ASICS.com, Sklepbiegacza.pl, Natural-born-runners.pl, Studio-sport.pl.

Dopisek redakcji: cena na stronie ASICS UK to 200 funtów. Bliżej 5 lipca będzie dokładnie wiadomo, jak będzie cena na polskim rynku.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Ból nadgarstka u sportowca i jego przyczyny

Ból nadgarstka jest dolegliwością występującą niezwykle często i dotyka osób w różnym wieku. Z powodu skomplikowanej budowy tej części ciała, postawienie jednoznacznej diagnozy nie jest łatwe. Jakie czynniki mogą wywołać ból nadgarstka? Jaką stosować profilaktykę? (więcej…)