ASICS MetaRide
ASICS MetaRide – o co chodzi?

polecane

ASICS MetaRide – o co chodzi?

Kamil Nowak
5 marca, 2019
Aktualności

ASICS przedstawił nową koncepcję butów do biegania – MetaRide. Odsłona premierowego konceptu odbyła się w warszawskim Sklepie Biegacza na Powiślu. Na wydarzenie przybyło wielu gości ze świata biegowego, m.in dziennikarze, Ambasadorzy ASICS: Yared Shegumo, Błażej Brzeziński, Paulina Kaczyńska oraz Jerzy Skrażyński oraz liczna reprezentacja drużyny ASICS FrontRunner Poland. Obecna była także Mistrzyni Paraolimpijska z Rio – Joanna Mazur.

ASICS MetaRide buty do biegania

Projektowany na przestrzeni prawie 3 lat przez zespół naukowców i projektantów w Instytucie Nauki Sportu ASICS w japońskim Kobe, MetaRide został precyzyjnie skonstruowany w taki sposób, by zminimalizować ruch w obszarze, gdzie energia jest najmocniej wydatkowana – w stawie skokowym. Udowodniona naukowo całkowita redukcja utraty energii w stawie skokowym prawie o 1/5 może okazać się prawdziwą rewolucją dla biegaczy długodystansowych, chcących zrealizować pełnię swojego potencjału.

ASICS MetaRide buty do biegania

Kluczem do stworzenia możliwie najbardziej efektywnego sposobu biegania było odkrycie rewolucyjnej technologii GUIDESOLE. Precyzyjnie wyprofilowana, zaokrąglona podeszwa, przenosząca ciężar ciała na przód, dodatkowo napędza biegacza, dając mu poczucie poruszania się bez wysiłku.

ASICS MetaRide

Rezultat? Obuwie, które pozwala biegaczowi nie tracić energii. Obuwie, które gwarantuje zupełnie nowe biegowe wrażenia, z potencjałem znacznej poprawy osiągów oraz ochrony, aby wspomagać biegaczy na każdym poziomie pokonywać dłuższe dystanse, niż mogłoby im się wydawać możliwe.

Zawierając liczne unikalne technologie w całkowicie nowej, radykalnej formie, MetaRide z powodzeniem optymalizuje wszystkie trzy fazy kroku biegowego, tworząc całkowicie nowy rodzaj buta biegowego. Podczas testów ASICS MetaRide zostały naukowo zestawione z konwencjonalnymi butami, a w efekcie udowodniono:

✅ redukcję utraty energii w okolicach stawu skokowego;
✅ zachowanie stabilności, przy zapewnieniu doskonałej trwałości, dopasowania i przyczepności;
✅ dostarczenie zupełnie nowego biegowego doświadczenia.

ASICS MetaRide buty do bieganiaASICS MetaRide dostępny jest w limitowanych ilościach w:

▶️ Sklep Biegacza – Warszawa Powiśle, Wybrzeże Kościuszkowskie 45,
▶️ Sklep Biegacza – Kraków, ul. Józefa Kałuży 1,
▶️ Świat Biegacza – Poznań, ul. Kanałowa 15,
▶️ Sklepie internetowym: www.asics.pl.


Sugerowana Cena Detaliczna: 1025 PLN

Źródło: informacja prasowa; fot. ASICS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kalenji Kiprun Fast – szybkość ponad wszystko – recenzja

Kalenji Kiprun Fast są butami dla biegaczy poszukujących wsparcia podczas szybkich treningów. Model zaprojektowano z myślą o zapewnieniu sportowcom nowej jakości amortyzacji, lepszej wygody i świetnego dopasowania. Na pierwszym planie inżynierowie Kalenji postawili także na konstrukcję pozwalającą biegać niczym gepard. O tym, jakie tempo udaje się w nich osiągnąć przeczytacie w najnowszej recenzji.  (więcej…)