ASICS GlideRide. Kolejne buty z zakrzywioną podeszwą
ASICS GlideRide. Kolejne buty z zakrzywioną podeszwą

polecane

ASICS GlideRide. Kolejne buty z zakrzywioną podeszwą

Edward Królikowski
10 września, 2019
Aktualności

ASICS odsłonił długo wyczekiwany model GlideRide, który z powodzeniem zaadaptował technologię GUIDESOLE, początkowo wprowadzoną w modelu MetaRide. Najnowsza technologia zagościła na stopach większej liczby biegaczy podczas wyjątkowego biegu, w którym wystartowali zawodnicy z całego świata o różnym poziomie sportowego zaawansowania. 

ASICS GlideRide

Ukierunkowana na człowieka, technologia GUIDESOLE to precyzyjnie ukształtowana, zakrzywiona podeszwa, która ogranicza zużycie energii. Jej działanie opiera się na minimalizowaniu ruchów nogi podczas kroku biegowego – daje uczucie przemieszczania się bez wysiłku – ułatwiając biegaczom pokonywanie dłuższych dystansów.

Inspiracją dla nowego buta ASICS GlideRide było zwiększenie przystępności technologii GUIDESOLE. Stworzone przez zespół naukowców i projektantów w Instytucie Nauki Sportu ASICS (ISS), buty do biegania mają na celu jak najszybsze rozpowszechnienie nowej technologii pośród jak największej liczby biegaczy.

buty do biegania ASICS GlideRide

Rezultat? Nowy model ASICS GlideRide zaadaptował przodującą w swojej kategorii technologię GUIDESOLE i poszedł z nią o krok naprzód. Zapewniając maksymalną oszczędność energii, jest lżejszy, mniej wygięty oraz o 7% lepiej amortyzowany niż jego poprzednik, co oznacza większy komfort.

ASICS GlideRide w naukowo udowodniony sposób ograniczają zużycie energii w stawie skokowym. Badanie przeprowadzone przez Progressive Sports Ltd przynależne do Loughborough University UK w lipcu 2019 porównało wiodące modele w kategorii butów biegowych.

Badania naukowo potwierdziły, że model GlideRide:

  • Ogranicza całkowitą utratę energii w stawie skokowym, gdzie dochodzi do jej największego zużycia;
  • Zwiększa amortyzację dla lepszego komfortu;
  • Posiada mniejszą wagę przy zachowaniu stabilności, aby zapewnić wysokie osiągi sportowe, jak również ochronę.

Aby zademonstrować co tak naprawdę oznacza dla biegaczy oszczędność energii, ASICS sprawdził swoją teorię podczas wyjątkowego biegu w Bonneville Salt Flats w stanie Utah 7 września 2019. W tym biegu wystartowało 30 biegaczy na różnym poziomie sportowym z całego świata, testując najnowszą technologię czysto empirycznie. Uczestnicy mogli przekonać się w jaki sposób technologia oszczędzająca energię może wesprzeć ich w poprawianiu swoich rezultatów podczas ostatecznej walki z samym sobą – biegu The Eternal Run.

buty do biegania asics

Model GlideRide zawiera następujące elementy technologiczne:

  • Technologia GUIDESOLE: zakrzywiona podeszwa środkowa, pozwalająca ograniczyć zmęczenie oraz umożliwiająca bieganie dalej, łatwiej i dłużej. Niższy drop o wartości 5 mm wspiera specjalne przetoczenie i uczucie ruchu do przodu bez wysiłku;
  • Technologia podeszwy środkowej FLYTEFOAM: Wytrzymała podeszwa środkowa, dająca amortyzację i zachowująca niską wagę, w połączeniu z FLYTFOAM PROPEL pod spodem dla zwiększenia sprężystości;
  • Technologia REARFOOT GEL: amortyzacja pod piętą ogranicza siłę uderzenia podczas kontaktu stopy z podłożem;
  • Podeszwa zewnętrzna AHAR PLUS: odporna na ścieranie guma na podeszwie zwiększa trwałość;
  • Cholewka ENGINEERED MESH: komfortowa cholewka ze wzmocnieniami zapewniająca wsparcie i oddychalność.

GlideRide będzie dostępny dla kobiet i mężczyzn na stronie internetowej ASICS oraz w sklepach specjalistycznych od 27 września 2019 r. Buty można zamawiać także na stronach: Eobuwie.pl i Sklepbiegacza.pl w cenie 650 złotych.

Źródło: informacja prasowa; fot. ASICS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Runmageddon – jak się przygotować do zimowej edycji?

Czy masz w sobie odrobinę szaleństwa? Czy lubisz ryzyko i nie boisz się ubrudzić, zniszczyć własnego ubrania i fryzury? Czy chcesz poznać smak prawdziwie ekscytującego wyzwania? Dobrze trafiłeś! Zimowa edycja Runmageddonu czeka na śmiałków, którzy chcą sprawdzić siłę i umiejętności. (więcej…)