Asics GEL-Nimbus 21
Asics GEL-Nimbus 21, energetyczna amortyzacja i redukcja wstrząsów [PREMIERA]

polecane

Asics GEL-Nimbus 21, energetyczna amortyzacja i redukcja wstrząsów [PREMIERA]

Kamil Nowak
Grudzień 6, 2018
Aktualności

Najnowsza tegoroczna odsłona butów do biegania Asics GEL-Nimbus 21 jest już dostępna! Obuwie dla neutralnych, długodystansowych biegaczy po raz kolejny zostało udoskonalone tak, by sportowcy mogli biegać dłużej i dalej.

Asics GEL-Nimbus 21

W najnowszej odsłonie Asics GEL-Nimbus 21 zastosowano najnowsze technologie amortyzujące – FlyteFoam Propel i FlyteFoam Lyte – dzięki którym biegacz ma uczucie lżejszego, bardziej energetycznego biegu.

Nazwane od łacińskiego słowa Nimbus, oznaczającego formację chmur, Asics GEL-Nimbus 21 jest synonimem komfortu. Każda nowa edycja zapewniała biegaczom dodatkowe korzyści, nie inaczej jest tym razem. Tegoroczna odsłona kryje w sobie kilka nowych technologii:

Lepsze dopasowanie – poprawiono dopasowanie modelu GEL-Nimbus, a cholewka z siateczki doskonale dostosowuje się do ruchu stopy, zwiększając komfort i jednocześnie zapewniając więcej przestrzeni na palce;

Energetyczna amortyzacja – Technologia FlyteFoam Propel oddaje zamortyzowaną energię dla uzyskania sprężystości, a to przekłada się na odczucie wygody dla stopy podczas bardzo długiego biegu;

Maksymalna absorpcja wstrząsów – kultowa technologia GEL zapewnia wyjątkową amortyzację w miejscach, w których sportowiec tego potrzebuje najbardziej, zwiększając komfort w trakcie biegu.

Asics GEL-Nimbus 21

“Projektując GEL-Nimbus, nasz flagowy model dla neutralnych, długodystansowych biegaczy, skupiliśmy się na tym, by mogli oni biec dalej przy zachowaniu tego samego komfortu. Zawsze staramy się podnosić sobie poprzeczkę gdy chodzi o wydajność. GEL-Nimbus to model z ponad 20-letnią historią. Projektując 21. edycję kluczem było stworzyć but, który pomoże biegaczom osiągnąć ich cele.” – powiedział Norio Takaoka, Performance Running Footwear Division, Executive Officer, Senior General Manager, ASICS Corporation

Najnowszy Asics GEL-Nimbus 21 zawiera:

✅Podeszwę środkową FlyteFoam Lyte – dolna warstwa zapewnia amortyzację, dzięki konstrukcji z nanowłókien;
✅Podeszwę środkową FlyteFoam Propel – górna warstwa dostarcz zwrot energii i pomaga w wybiciu;
✅Cholewkę z Jacquard mesh – trójwymiarowa siateczka doskonale przylega do stopy i zapewnia komfortowy jej ruch;
✅Pełna podeszwa środkowa – jednoczęściowa konstrukcja podeszwy zapewnia płynne przejście z pięty na palce, zarówno dla neutralnych biegaczy jak i supinatorów;
✅Medial TRUSSTIC – nowa konstrukcja zmniejsza wagę buta, zapewniając stabilizację;
✅Wyprofilowana wkładka EVA.

Przy okazji premiery butów GEL-Nimbus 21, firma Asics przygotowała w pełni zintegrowaną kampanię multimedialną, która obejmie różne platformy multimedialne offline i online. Wkrótce więcej info na oficjalnym profilu YouTube.

Cena: 740 PLN
Waga: około 310 gr (US 9, męskie)
Drop: 10 mm (męskie), 13 mm (damskie)

Buty są już dostępne w sklepach Świat Biegacza, ponadto on-line na stronie Asics.

Źródło: informacja prasowa; fot. Asics

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie niszczy stawy. Czy to prawda?

Jeśli zaczynasz biegać, to pewnie spotkałeś się nie raz ze stwierdzeniem, że bieganie zniszczy Tobie stawy, ale czy to prawda? Czy bieganie działa na stawy na tyle destrukcyjnie, że będziesz kiedyś cierpieć na jakieś schorzenia lub nabawisz się ciężkiego urazu?  (więcej…)