Asics GEL-Nimbus 21
Asics GEL-Nimbus 21, energetyczna amortyzacja i redukcja wstrząsów [PREMIERA]

polecane

Asics GEL-Nimbus 21, energetyczna amortyzacja i redukcja wstrząsów [PREMIERA]

Kamil Nowak
6 grudnia, 2018
Aktualności

Najnowsza tegoroczna odsłona butów do biegania Asics GEL-Nimbus 21 jest już dostępna! Obuwie dla neutralnych, długodystansowych biegaczy po raz kolejny zostało udoskonalone tak, by sportowcy mogli biegać dłużej i dalej.

Asics GEL-Nimbus 21

W najnowszej odsłonie Asics GEL-Nimbus 21 zastosowano najnowsze technologie amortyzujące – FlyteFoam Propel i FlyteFoam Lyte – dzięki którym biegacz ma uczucie lżejszego, bardziej energetycznego biegu.

Nazwane od łacińskiego słowa Nimbus, oznaczającego formację chmur, Asics GEL-Nimbus 21 jest synonimem komfortu. Każda nowa edycja zapewniała biegaczom dodatkowe korzyści, nie inaczej jest tym razem. Tegoroczna odsłona kryje w sobie kilka nowych technologii:

Lepsze dopasowanie – poprawiono dopasowanie modelu GEL-Nimbus, a cholewka z siateczki doskonale dostosowuje się do ruchu stopy, zwiększając komfort i jednocześnie zapewniając więcej przestrzeni na palce;

Energetyczna amortyzacja – Technologia FlyteFoam Propel oddaje zamortyzowaną energię dla uzyskania sprężystości, a to przekłada się na odczucie wygody dla stopy podczas bardzo długiego biegu;

Maksymalna absorpcja wstrząsów – kultowa technologia GEL zapewnia wyjątkową amortyzację w miejscach, w których sportowiec tego potrzebuje najbardziej, zwiększając komfort w trakcie biegu.

Asics GEL-Nimbus 21

“Projektując GEL-Nimbus, nasz flagowy model dla neutralnych, długodystansowych biegaczy, skupiliśmy się na tym, by mogli oni biec dalej przy zachowaniu tego samego komfortu. Zawsze staramy się podnosić sobie poprzeczkę gdy chodzi o wydajność. GEL-Nimbus to model z ponad 20-letnią historią. Projektując 21. edycję kluczem było stworzyć but, który pomoże biegaczom osiągnąć ich cele.” – powiedział Norio Takaoka, Performance Running Footwear Division, Executive Officer, Senior General Manager, ASICS Corporation

Najnowszy Asics GEL-Nimbus 21 zawiera:

✅Podeszwę środkową FlyteFoam Lyte – dolna warstwa zapewnia amortyzację, dzięki konstrukcji z nanowłókien;
✅Podeszwę środkową FlyteFoam Propel – górna warstwa dostarcz zwrot energii i pomaga w wybiciu;
✅Cholewkę z Jacquard mesh – trójwymiarowa siateczka doskonale przylega do stopy i zapewnia komfortowy jej ruch;
✅Pełna podeszwa środkowa – jednoczęściowa konstrukcja podeszwy zapewnia płynne przejście z pięty na palce, zarówno dla neutralnych biegaczy jak i supinatorów;
✅Medial TRUSSTIC – nowa konstrukcja zmniejsza wagę buta, zapewniając stabilizację;
✅Wyprofilowana wkładka EVA.

Przy okazji premiery butów GEL-Nimbus 21, firma Asics przygotowała w pełni zintegrowaną kampanię multimedialną, która obejmie różne platformy multimedialne offline i online. Wkrótce więcej info na oficjalnym profilu YouTube.

Cena: 740 PLN
Waga: około 310 gr (US 9, męskie)
Drop: 10 mm (męskie), 13 mm (damskie)

Buty są już dostępne w sklepach Świat Biegacza, ponadto on-line na stronie Asics.

Źródło: informacja prasowa; fot. Asics

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie dwa razy dziennie. Czy to rozsądny pomysł?

Czy bieganie dwa razy dziennie to dobry pomysł? Sposób, żeby zwiększyć tygodniowy kilometraż lub opcja, żeby biegać częściej i mieć więcej dni na odpoczynek? Czy taka praktyka jest naprawdę korzystna dla zdrowia i osiągnięcia lepszych wyników sportowych? Zanim zdecydujesz się na podwójne sesje biegowe, warto przyjrzeć się temu, co mówią na ten temat specjaliści, w tym fizjoterapeuci. (więcej…)