ASICS GEL-Kayano 26 nadchodzi! Czy będzie lepszy od poprzednika
ASICS GEL-Kayano 26 nadchodzi! Czy będzie lepszy od poprzednika?

polecane

ASICS GEL-Kayano 26 nadchodzi! Czy będzie lepszy od poprzednika?

Tomasz Wołoćko
Czerwiec 4, 2019
Aktualności

W dniu dzisiejszym (4 czerwca) ASICS przedstawił cenne wnioski płynące z analizy ponad 90 tys. biegaczy, którzy korzystali z systemu ASICS FOOT ID. Jak podaje japoński producent, aż 43% tych osób ma nadmierną pronację, zaś biegając bez butów stabilizujących ryzykuje kontuzją. Jednak na pierwszym planie jest premiera butów GEL-Kayano 26.

ASICS GEL-Kayano 26 nadchodzi

Kenichi Harano, dyrektor wykonawczy i starszy dyrektor generalny w ASICS Institute of Sport Science (ISS), powiedział: – „Każdy biegacz ma inne potrzeby i zrozumienie typu pronacji jest pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego buta. Pronacja odnosi się do sposobu, w jaki stopa biegacza toczy się po kontakci z podłożem. Badając wzory tysiące stóp biegaczy, ASICS ustalił wzorce stóp neutralnych, nadpronujących i supinujących. Dane systemu ASICS FOOT ID pozwalają nam doradzać biegaczom w wyborze butów, a szczególnie dla pronatorów, którzy wymagają dodatkowej ochrony ”.

ASICS GEL-Kayano 26 to najnowszy model we flagowej serii stabilizacji, która jest używana przez elitarnych sportowców i biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania od 26 lat. Jak każdy but ASICS, każda edycja serii GEL przechodzi intensywny cykl testowania i rozwoju i jest wydawana tylko wtedy, gdy dane dowodzą, że przewyższa ona poprzednika.

W przypadku butów GEL-Kayano 26 celem ulepszenia była amortyzacja bez żadnych kompromisów w stosunku do jej kultowej stabilizacji.

Nowości:
1. Ulepszona konstrukcja podeszwy zapewnia wygodniejszy bieg na dowolny dystans.
2. Technologia METACLUTCH zapewnia lepsze trzymanie pięty.

ASICS GEL-Kayano 26

Ewelina Kempa, członkini grupy ASICS FrontRunner Poland powiedziała: -„GEL-Kayano to dla mnie wyjątkowe buty. Zaufałam im już kilka sezonów temu i są dla mnie nieodzownym partnerem długich wybiegań. Pokonuje setki kilometrów, więc potrzebuję butów, które dobrze stabilizują i są komfortowe. Kayano zapewnia i jedno i drugie co sprawia, że mogę wymagać od siebie jeszcze więcej podczas treningów!”

ASICS GEL-Kayano 26

ASICS GEL-Kayano 26 jest dostępny w sklepie internetowym ASICS, a także w specjalistycznych punktach sprzedaży od 1 lipca 2019 r., w cenie 740 złotych brutto.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ASICS? Zerknij tutaj:

Asics GEL-Kayano 25 – mistrzowski komfort i stabilizacja – recenzja

Premiera Asics GEL-Kayano 25. Relacja z wydarzenia

Źródło: informacja prasowa ASICS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie niszczy stawy. Czy to prawda?

Jeśli zaczynasz biegać, to pewnie spotkałeś się nie raz ze stwierdzeniem, że bieganie zniszczy Tobie stawy, ale czy to prawda? Czy bieganie działa na stawy na tyle destrukcyjnie, że będziesz kiedyś cierpieć na jakieś schorzenia lub nabawisz się ciężkiego urazu?  (więcej…)