ASICS GEL-Kayano 26 nadchodzi! Czy będzie lepszy od poprzednika
ASICS GEL-Kayano 26 nadchodzi! Czy będzie lepszy od poprzednika?

polecane

ASICS GEL-Kayano 26 nadchodzi! Czy będzie lepszy od poprzednika?

Tomasz Wołoćko
4 czerwca, 2019
Aktualności

W dniu dzisiejszym (4 czerwca) ASICS przedstawił cenne wnioski płynące z analizy ponad 90 tys. biegaczy, którzy korzystali z systemu ASICS FOOT ID. Jak podaje japoński producent, aż 43% tych osób ma nadmierną pronację, zaś biegając bez butów stabilizujących ryzykuje kontuzją. Jednak na pierwszym planie jest premiera butów GEL-Kayano 26.

ASICS GEL-Kayano 26 nadchodzi

Kenichi Harano, dyrektor wykonawczy i starszy dyrektor generalny w ASICS Institute of Sport Science (ISS), powiedział: – „Każdy biegacz ma inne potrzeby i zrozumienie typu pronacji jest pierwszym krokiem do znalezienia odpowiedniego buta. Pronacja odnosi się do sposobu, w jaki stopa biegacza toczy się po kontakci z podłożem. Badając wzory tysiące stóp biegaczy, ASICS ustalił wzorce stóp neutralnych, nadpronujących i supinujących. Dane systemu ASICS FOOT ID pozwalają nam doradzać biegaczom w wyborze butów, a szczególnie dla pronatorów, którzy wymagają dodatkowej ochrony ”.

ASICS GEL-Kayano 26 to najnowszy model we flagowej serii stabilizacji, która jest używana przez elitarnych sportowców i biegaczy na wszystkich poziomach zaawansowania od 26 lat. Jak każdy but ASICS, każda edycja serii GEL przechodzi intensywny cykl testowania i rozwoju i jest wydawana tylko wtedy, gdy dane dowodzą, że przewyższa ona poprzednika.

W przypadku butów GEL-Kayano 26 celem ulepszenia była amortyzacja bez żadnych kompromisów w stosunku do jej kultowej stabilizacji.

Nowości:
1. Ulepszona konstrukcja podeszwy zapewnia wygodniejszy bieg na dowolny dystans.
2. Technologia METACLUTCH zapewnia lepsze trzymanie pięty.

ASICS GEL-Kayano 26

Ewelina Kempa, członkini grupy ASICS FrontRunner Poland powiedziała: -„GEL-Kayano to dla mnie wyjątkowe buty. Zaufałam im już kilka sezonów temu i są dla mnie nieodzownym partnerem długich wybiegań. Pokonuje setki kilometrów, więc potrzebuję butów, które dobrze stabilizują i są komfortowe. Kayano zapewnia i jedno i drugie co sprawia, że mogę wymagać od siebie jeszcze więcej podczas treningów!”

ASICS GEL-Kayano 26

ASICS GEL-Kayano 26 jest dostępny w sklepie internetowym ASICS, a także w specjalistycznych punktach sprzedaży od 1 lipca 2019 r., w cenie 740 złotych brutto.

Chcesz dowiedzieć się więcej o ASICS? Zerknij tutaj:

Asics GEL-Kayano 25 – mistrzowski komfort i stabilizacja – recenzja

Premiera Asics GEL-Kayano 25. Relacja z wydarzenia

Źródło: informacja prasowa ASICS

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty Altra Mont Blanc. Czy zasługują na uwagę, gdy biegamy w terenie? TEST

Altra Mont Blanc to absolutna nowość marki Altra na sezon 2022. To buty do biegania w terenie, które łączą sprawdzone i lubiane przez biegaczy technologie (zerowy drop i FootShape) z lekkością i szybkością butów startowych. Przy czym w dalszym ciągu gwarantują wysoką amortyzację, która przydaje się na długich trasach. Jednak wszystko, co nowe, budzi pewne wątpliwości. Czy stare technologie współgrają z nowymi rozwiązaniami i zastosowanymi materiałami? Czy każdy biegowy krok gwarantuje komfort? (więcej…)