AMBERMAN to bieg przeszkodowy
AMBERMAN to bieg przeszkodowy na 3 dystansach. Jak się zapisać?

polecane

AMBERMAN to bieg przeszkodowy na 3 dystansach. Jak się zapisać?

Tomasz Wołoćko
27 kwietnia, 2023
Biegi

Rywalizacja, mocny charakter, współpraca i sprawność fizyczna to podstawowe elementy biegów przeszkodowych. Sam zaś udział to z pewnością wyjątkowa przygoda i świetna zabawa. Zawody, które w ostatnich latach zyskały olbrzymią popularność, odbędą się już wkrótce w Gdańsku w nowej odsłonie, pod nazwą AMBERMAN.

AMBERMAN to bieg przeszkodowy

14 maja 2023 r. Stadion Żużlowy im. Z. Podleckiego przy ul. Zawodników (Gdańsk) stanie się areną nowego wydarzenia pod nazwą AMBERMAN. Ideą zawodów jest integracja, również ta międzypokoleniowa, oraz aktywna zabawa dla całych rodzin bądź zorganizowanych grup, związana z pokonywaniem trasy usłanej wyzwaniami o umiarkowanym stopniu trudności. Zmaganie się z kilkunastoma bądź kilkudziesięcioma przeszkodami do pokonania nie powinno sprawić większego problemu średnio sprawnej, zdrowej osobie bądź nastolatkowi.

Termin: 14 maja 2023
Miejsce imprezy: Stadion Żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego (Gdańsk)
Zapisy: https://elektronicznezapisy.pl/g/AMBERMAN-GDANSK.html
Dystanse:
– 1.5 km + 8 przeszkód
– 3 km + 15 przeszkód
– 6 km (dwie pętle) + 30 przeszkód
– biegi dziecięce
Opłata startowa: od 50 do 179 PLN

Czy poradzisz sobie podczas pokonywania różnych przeszkód? Przetestujemy Twoją siłę, zwinność, wytrzymałość i psychikę, zaczynając od wspinania się po ścianach i czołgania, przez skakanie i wiszenia na rękach, na przenoszeniu ciężkich przedmiotów kończąc.

AMBERMAN to bieg przeszkodowy

Fenomen biegów OCR (z ang. Obstacle Course race – bieg z przeszkodami) polega na wyzwaniu, jakie niosą za sobą przeszkody, które należy pokonać na trasie biegu. Niezwykle istotny jest ponadto fakt, że celem jest ukończenie zawodów, ale niekoniecznie ścigając się na trasie, ponieważ niezwykle cenna może okazać się wzajemna pomoc na poszczególnych przeszkodach. Taki też ma być AMBERMAN, który ma jeszcze kilka asów w rękawie – przede wszystkim lokalizację, czyli Stadion Żużlowy im. Zbigniewa Podleckiego!

Wymiar sportowy AMBERMANA to jedno, natomiast nie mniej ważne są kwestie techniczne oraz arena rozgrywania zawodów, a ta będzie unikalna na krajową skalę. Dotąd w Polsce nie organizowano jeszcze biegu przeszkodowego na stadionie żużlowym. Tutaj w Gdańsku chcemy to zmienić! Podobnie jak zamienić Waszą rolę: z widza podczas meczu speedwaya na rolę uczestnika zawodów AMBERMAN.

AMBERMAN to bieg przeszkodowy

Zróżnicowana oferta startu w imprezie sprawia, że każdy może dobrać odpowiedni wysiłek i dystans do swoich możliwości, a specjalna trasa czeka też na najmłodszych, dla których może to być pierwszy kontakt z tą formą aktywności fizycznej, a także początek czegoś wielkiego, miłości na całe życie! Nie zabraknie więc rozrywki i dla tych, którzy pragną stawić czoła większemu wyzwaniu, jak i dla tych, którzy chcą się dobrze bawić w gronie przyjaciół bądź rodziny. Tego wydarzenia po prostu nie można przegapić!

Epickie wyzwanie!  Właśnie dlatego niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym sportowcem, czy lubiącym wyzwania amatorem, wydarzenie które dla Ciebie stworzymy będzie epickie – gwarantujące zarówno przynoszący satysfakcję wysiłek jak i świetną zabawę. Zbierz swoich Przyjaciół i przyjdź doświadczyć buzującej w żyłach adrenaliny.

Zostań prawdziwym AMBERMANem!
Informacje: https://amberman.pl

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie po asfalcie drogą do kontuzji?

Czy bieganie po asfalcie i innych twardych nawierzchniach może powodować zwiększone ryzyko pojawienia się kontuzji? Czy są jakieś medyczne przeciwwskazania dla biegaczy trenujących po twardych nawierzchniach? (więcej…)