AmberExpo Półmaraton Gdańsk – półmaraton, piątka oraz dycha

polecane

AmberExpo Półmaraton Gdańsk – półmaraton, piątka oraz dycha

Kamil Nowak
25 stycznia, 2018
Biegi

Do tej pory podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk można było wystartować w Biegu na Piątkę, czyli na dystansie 5 km oraz w półmaratonie. Jednak podczas tegorocznej edycji imprezy do wyboru będzie kolejny dystans, czyli popularna wśród biegaczy „dycha”.

W sobotę 27 października odbędzie się bieg na nowym 10 kilometrowym dystansie tzw. „Nocna Dycha”. Ciekawą formułę biegu gwarantuje niecodzienna klasyfikacja dla „Przebierańców”. Podstawą będzie udział w biegu na 10 km, jednak zawodnicy muszą pokonać całą trasę w dowolnym przebraniu – wykonanym przez siebie lub wypożyczonym. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia biegaczy (uśmiech). Zawodnicy, którzy dodatkowo będą chcieli wziąć udział w specjalnym konkursie na profilu Facebook imprezy, będą musieli dać się sfotografować przed biegiem, zdjęcia zostaną umieszczone w specjalnej galerii, a następnie internauci wybiorą najlepsze przebranie. Podczas AmberExpo Półmaraton Gdańsk 2018 kolejny raz odbędą się również zawody biegowe dla najmłodszych – Amber Kids.

W niedzielę 28 października biegacze wystartują w biegu na 5 km i w półmaratonie. Podczas Biegu na Piątkę rozegrana zostanie tradycyjnie klasyfikacja dla firm pod nazwą Firmowa Piątka. Podobnie jak w ubiegłym roku, każdy rodzic będzie mógł wystartować w biegu z dzieckiem w wózku, zarówno na dystansie 5 km, jak i półmaratonu.

Zapisy na tegoroczną edycję AmberExpo Półmaraton Gdańsk ruszają 19 marca 2018 r., a po więcej informacji można zaglądać tutaj.

Źródło: informacja prasowa / zdjęcia organizatora 

To może Ciebie zainteresować: 

Jubileuszowy AmberExpo Półmaraton Gdańsk w październiku 2018 r.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kupiłeś zegarek sportowy (z GPS). Jakie funkcje włączyć, a jakie wyłączyć?

Zegarek sportowy zaprowadził mój trening na znacznie wyższy level. Startowałem z najniższego możliwego poziomu, czyli „kanapowca” z nadwagą. Najpierw ćwiczyłem z telefonem i aplikacją, która mierzyła dystans i prędkość. Dopiero, gdy wybrałem swój pierwszy zegarek sportowy, nabrałem wiatru w żagle. Szybko zauważyłem, że profesjonalny sprzęt wiele ułatwia i daje możliwość stabilnego rozwoju formy. Jak wykorzystać potencjał zegarka sportowego? Jak zacząć z niego korzystać? Jakich funkcji używać, a które lepiej jest wyłączyć? (więcej…)