Biegacze wspierają służbę zdrowia
Akcja dla medyków #Daję100% do końca kwietnia!

polecane

Akcja dla medyków #Daję100% do końca kwietnia!

Jerzy Stawiński
21 kwietnia, 2020
Aktualności

Nie od dziś wiadomo że biegacze nie lubią bezczynności. I pomimo zakazów będących skutkiem epidemii, które zmusiły ich do pozostania w domach, nie pozostali bierni i wykazują się dużą wrażliwością na potrzeby chwili w trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem.

biegacze pomagają #daje100%

Wszystko to za sprawą Fundacji „Maraton Warszawski”, która dostosowując swój charytatywny system #Biegamdobrze zorganizowała akcję #Daję100%, której celem jest zebranie środków pieniężnych za zakup sprzętu ochrony osobistej dla personelu medycznego. Wystarczyło oddać go w ręce biegaczy, którzy dzięki utworzonym zbiórkom, w ciągu zaledwie dwóch tygodni zebrali już 20 tysięcy złotych! Akcja miała się zakończyć 21 kwietnia, jednak zaangażowanie biegaczy, jak i wciąż rosnące potrzeby personelu medycznego spowodowały, że organizator postanowił przedłużyć akcję #Daję100% do 30 kwietnia.

„Zdajemy sobie sprawę, że walka ze skutkami koronawirusa to bieg długodystansowy, dlatego postanowiliśmy przedłużyć naszą akcję, która została dobrze przyjęta przez biegaczy i cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem” – mówi Magda Skrocka z Fundacji „Maraton Warszawski”.

Biegacze wręcz prześcigają się w pomysłach na biegowe wyzwania. To doskonała motywacja, aby pomimo nakazów pozostać aktywnym oraz sposób na zaangażowanie swoich znajomych do ruchu i finansowego wsparcia w szczytnej intencji.

Przedłużony termin zbiórek to okazja do pozyskania jeszcze większych środków na już utworzonych zbiórkach, a także na dołączenie do akcji kolejnych uczestników. Mechanizm jest bardzo prosty. Wystarczy skorzystać ze specjalnie dostosowanego na potrzeby tej akcji systemu #BiegamDobrze i założyć swoją charytatywną zbiórkę. W ramach swojej akcji każdy uczestnik stawia przed sobą sportowe wyzwanie. Tu można puścić wodze fantazji tym bardziej, że możliwości jest jeszcze więcej, gdyż od wczoraj możemy opuszczać domy w celach rekreacyjnych. Jednak warto zachować dozę rozsądku i rozwagi, aby nie narażać zdrowia swojego i innych.

Jak zostać bohaterem dobroczynności?❤️

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Trening wysokogórski i zjawisko hipoksji. Jakie dają efekty?

Trening wysokogórski oraz zjawisko hipoksji są dwoma związanymi ze sobą aspektami, które zyskują coraz większą popularność w świecie sportu. Oba te elementy wpływają na organizm w sposób unikalny, pomagając osiągnąć lepsze wyniki w sporcie, poprawić wydolność i przyspieszyć procesy regeneracji. Czym jest trening wysokogórski i czym różni się od treningu wysokościowego? Czym jest zjawisko hipoksji? Jak skutecznie z nich korzystać, aby osiągnąć najlepsze efekty. (więcej…)