9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego
9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego – OFICJALNA KOSZULKA

polecane

9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego – OFICJALNA KOSZULKA

Redakcja
sierpień 3, 2019
Aktualności

9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego startuje już za 2 tygodnie! Aktualnie trwają ostatnie przygotowania do biegu. Powiat Warszawski Zachodni jako organizator, pragnie przypomnieć wszystkim startującym zawodnikom o patronie biegu Januszu Kusocińskim.

9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego

Januszu Kusociński to zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku w biegu na 10 000 metrów. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Po Zwycięstwo”, a wszyscy zawodnicy pobiegną w koszulkach z wizerunkiem patrona biegu. Dzieciństwo spędził w Ołtarzewie, gdzie jego ojciec posiadał małe gospodarstwo rolne. W 1928 ukończył Państwową Średnią Szkołę Ogrodniczą. W 1938 został absolwentem CIWF w Warszawie. Po ukończeniu studiów pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, trener, dziennikarz. Był redaktorem naczelnym „Kuriera Sportowego”. Początkowo zajmował się piłką nożną, grał w wielu amatorskich drużynach, a ostatecznie związał się z Robotniczym Klubem Sportowym Sarmata. Tam rozpoczął bieganie w 1926 (800 i 1500 m). Opracował własną metodę treningu długodystansowego tzw. interwałową. Był czynnym sportowcem aż do wybuchu wojny w 1939.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą 9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Zdobywcy miejsc I -III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach wiekowych otrzymają pamiątkowe statuetki. Dodatkowo organizator przewiduje nagrody pieniężne w formie voucherów dla 6 pierwszych mężczyzn i 6 pierwszych kobiet na mecie biegu.

Wysokość nagród: (dotyczy kategorii OPEN):

🏆 Za zajęcie I miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 1500 zł.
🏆 Za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 1000 zł.
🏆 Za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 500 zł.
🏆 Za zajęcie IV miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 300 zł.
🏆 Za zajęcie V miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 200 zł.
🏆 Za zajęcie VI miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy 100  zł.

Kwoty są jednakowe dla mężczyzn i dla kobiet. Organizator zastrzega sobie prawo do ufundowania dodatkowych nagród rzeczowych w wybranych przez siebie kategoriach i klasyfikacjach oraz do stworzenia dodatkowych klasyfikacji.

Program imprezy (18 sierpnia) podczas 9. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego:

▶️9:30 – oficjalne rozpoczęcie półmaratonu
▶️9:45 – rozgrzewka
▶️9:52 – przygotowania do biegu( ustawienie zawodników w bezpośredniej strefie startu )
▶️10:00 – start biegu
▶️11:10 – 11:15 – spodziewany pierwszy zawodnik na mecie
▶️11:15 – rozpoczęcie wydawania posiłków regeneracyjnych na mecie
▶️11:15 – masaże dla zawodników w specjalnej strefie
▶️12:15 – 13:30 – uroczysta dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach
▶️14:00 – przewidywane zakończenie imprezy

OFICJALNA KOSZULKA I MEDAL 9 EDYCJI PÓŁMARATONU IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO!!!Zapisz się już teraz! Nie czekaj!https://bit.ly/2XJbHhn

Opublikowany przez Półmaraton PWZ im. Janusza Kusocińskiego Środa, 24 lipca 2019

Źródło: informacja prasowa; +  biografia: http://polmaraton.pwz.pl/dla-uczestnikow/; fot. 9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS z nową koncepcją projektowania odzieży. Już wiem, czego można się spodziewać

Odzież do biegania jest niebywale ważna. Dobrej jakości produkty zwiększą komfort ruchu i zadowolenie z ćwiczeń, co doceni każdy sportowiec. Jednak im dłuższy trening, tym coraz większą rolę odgrywają detale. ASICS poinformował, że ma nową koncepcję projektowania odzieży. Czy biegacze mogą na niej zyskać? Czy to tylko szumnie zapowiedziane zmiany, czy realna korzyść dla sportowców? Znam już odpowiedzi. Poniżej test najnowszej koszulki ASICS Ventilate Actibreeze SS Top, która jest częścią nowej koncepcji. (więcej…)