9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego
9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego – OFICJALNA KOSZULKA

polecane

9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego – OFICJALNA KOSZULKA

Redakcja
3 sierpnia, 2019
Aktualności

9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego startuje już za 2 tygodnie! Aktualnie trwają ostatnie przygotowania do biegu. Powiat Warszawski Zachodni jako organizator, pragnie przypomnieć wszystkim startującym zawodnikom o patronie biegu Januszu Kusocińskim.

9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego

Januszu Kusociński to zdobywca złotego medalu na Igrzyskach Olimpijskich w Los Angeles w 1932 roku w biegu na 10 000 metrów. Hasło tegorocznej edycji brzmi „Po Zwycięstwo”, a wszyscy zawodnicy pobiegną w koszulkach z wizerunkiem patrona biegu. Dzieciństwo spędził w Ołtarzewie, gdzie jego ojciec posiadał małe gospodarstwo rolne. W 1928 ukończył Państwową Średnią Szkołę Ogrodniczą. W 1938 został absolwentem CIWF w Warszawie. Po ukończeniu studiów pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego, trener, dziennikarz. Był redaktorem naczelnym „Kuriera Sportowego”. Początkowo zajmował się piłką nożną, grał w wielu amatorskich drużynach, a ostatecznie związał się z Robotniczym Klubem Sportowym Sarmata. Tam rozpoczął bieganie w 1926 (800 i 1500 m). Opracował własną metodę treningu długodystansowego tzw. interwałową. Był czynnym sportowcem aż do wybuchu wojny w 1939.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą 9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego otrzymają na mecie pamiątkowe medale. Zdobywcy miejsc I -III w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn oraz zdobywcy miejsc I – III w klasyfikacjach wiekowych otrzymają pamiątkowe statuetki. Dodatkowo organizator przewiduje nagrody pieniężne w formie voucherów dla 6 pierwszych mężczyzn i 6 pierwszych kobiet na mecie biegu.

Wysokość nagród: (dotyczy kategorii OPEN):

🏆 Za zajęcie I miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 1500 zł.
🏆 Za zajęcie II miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 1000 zł.
🏆 Za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 500 zł.
🏆 Za zajęcie IV miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 300 zł.
🏆 Za zajęcie V miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy – 200 zł.
🏆 Za zajęcie VI miejsca w klasyfikacji generalnej kobiet i mężczyzn – nagrody w formie voucherów na sprzęt sportowy 100  zł.

Kwoty są jednakowe dla mężczyzn i dla kobiet. Organizator zastrzega sobie prawo do ufundowania dodatkowych nagród rzeczowych w wybranych przez siebie kategoriach i klasyfikacjach oraz do stworzenia dodatkowych klasyfikacji.

Program imprezy (18 sierpnia) podczas 9. Półmaratonu im. Janusza Kusocińskiego:

▶️9:30 – oficjalne rozpoczęcie półmaratonu
▶️9:45 – rozgrzewka
▶️9:52 – przygotowania do biegu( ustawienie zawodników w bezpośredniej strefie startu )
▶️10:00 – start biegu
▶️11:10 – 11:15 – spodziewany pierwszy zawodnik na mecie
▶️11:15 – rozpoczęcie wydawania posiłków regeneracyjnych na mecie
▶️11:15 – masaże dla zawodników w specjalnej strefie
▶️12:15 – 13:30 – uroczysta dekoracja zawodników w poszczególnych kategoriach
▶️14:00 – przewidywane zakończenie imprezy

OFICJALNA KOSZULKA I MEDAL 9 EDYCJI PÓŁMARATONU IM. JANUSZA KUSOCIŃSKIEGO!!!Zapisz się już teraz! Nie czekaj!https://bit.ly/2XJbHhn

Opublikowany przez Półmaraton PWZ im. Janusza Kusocińskiego Środa, 24 lipca 2019

Źródło: informacja prasowa; +  biografia: http://polmaraton.pwz.pl/dla-uczestnikow/; fot. 9. Półmaraton im. Janusza Kusocińskiego / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

5 produktów, które zainteresują osoby aktywne fizycznie

Czy trenujesz na wysokich obrotach i potrzebujesz sprawdzonego sposobu na regenerację? Czy chcesz zabezpieczyć buty do biegania i odzież przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi? Przedstawiamy 5 praktycznych produktów, które odmienią życie sportowca na lepsze. (więcej…)