Nocny Wrocław Półmaraton 2020
8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – koniec wolnych miejsc!

polecane

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – koniec wolnych miejsc!

Tomasz Wołoćko
18 stycznia, 2020
Biegi

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 20 czerwca 2020 roku. Punktualnie o godzinie 22:00 zawodnicy wyruszą na trasę wyznaczoną ulicami stolicy Dolnego Śląska. Niestety pula 13000 miejsc została już zagospodarowana! Nie ma już wolnym pakietów startowych!

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton zapisy

13000 pakietów startowych na 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton znalazło nabywców w ciągu kilkunastu dni. Sprzedaż całości zajęła dokładnie 17 dni – rozpoczęła się, zgodnie z tradycją, w noc sylwestrową. Najwyższe, rekordowe tempo zapisów odnotowano podczas pierwszej doby: 1 stycznia zapisało się około 7000 osób! Oznacza to, że ponad połowa całej puli znalazła nabywców w ciągu 24 godzin, a niemal 300 osób otrzymywało numer startowy co godzinę.

Tegoroczna edycja 8. PKO Nocny Wrocław Półmaratonu będzie zupełnie wyjątkowa: po raz pierwszy w historii wszyscy uczestnicy przebiegną przez wnętrze zabytku wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO: Hali Stulecia! Do tego, podobnie jak w minionych latach, przy trasie zostaną ustawione punkty z nagłośnieniem – czerwcowy półmaraton odbędzie się w rockowej stylistyce.

– Jak co roku bardzo nam miło, że zainteresowanie wrocławskim półmaratonem nie maleje, a wręcz przeciwnie, zwiększa się – mówi Wojciech Gęstwa, Dyrektor Wrocław Maratonu.

– Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy obdarzają nas zaufaniem i chcą przyjechać do Stolicy Dolnego Śląska i na malowniczej trasie mierzyć się z dystansem 21 097,5 metra. Cieszymy się też, że sporą popularnością cieszy się akcja #zróbzemnąpołówkę, w które znane wrocławskie postaci ze świata sportu, kultury i osoby zarządzające instytucjami miejskimi dzielą się ze społecznością biegową swoimi przygotowaniami. W końcu wszyscy biegacze – mniej i bardziej znani – zmierzą się z dokładnie taką samą trasą w takich samych warunkach – dodaje Gęstwa.

Tam, tadaam, taadaaaam! 🥳13 000 biegaczy na pokładzie 8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton! Chyba musimy iść rozbiegać tę…

Opublikowany przez Wrocław Maraton Piątek, 17 stycznia 2020

8. PKO Nocny Wrocław Półmaraton odbędzie się 20 czerwca, punktualnie o 22:00 biegacze wyruszą w trasę ze Stadionu Olimpijskiego.

Źródło; informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Polar Vantage M – jaki jest naprawdę?

Polar Vantage M zaprojektowano dla największych entuzjastów sportów. Tym zegarkiem GPS fiński producent wprowadził kilka nowości, z których największą uwagę przyciągają zbudowany od podstaw nadgarstkowy pomiar tętna Polar Precision Prime oraz funkcja Training Load Pro sprawująca pieczę nad obciążeniem treningowym i unikaniem przetrenowań. Co jeszcze warto wiedzieć o tym zegarku? Czy można go określić mianem sprzętu rewolucyjnego, a może tylko ewolucyjnego? (więcej…)