Bieg Lwa 2019 odbędzie się w maju
8. edycja Biegu Lwa będzie dwudniowym festiwalem

polecane

8. edycja Biegu Lwa będzie dwudniowym festiwalem

Kamil Nowak
Listopad 15, 2018
Aktualności

W dniach 18-19 maja 2019 r. odbędzie się 8. edycja Biegu Lwa. Kolejny już raz Tarnowo Podgórne pod Poznaniem będzie gospodarzem zawodników walczących na dystansie półmaratonu i dziesięciu kilometrów. Przyszłoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy oba biegi odbędą się wieczorem, a cała impreza przybierze formę dwudniowego festiwalu.

Bieg Lwa 2019 odbędzie się w maju

Najważniejsza zmiana, którą przygotowują organizatorzy Biegu Lwa to wydłużenie imprezy i przeniesienie głównych punktów programu na sobotę. Półmaraton wystartuje 18 maja o godz. 20:00. Pogoń za Lwem, czyli bieg na dystansie 10 km – również 18 maja, o godz. 18:00. Jest to dobra informacja dla tych, którym doskwierał w poprzednich edycjach upał. Obydwa biegi odbędą się na atestowanych trasach.

Bieg Lwa to wydarzenie nie tylko dla dorosłych. Jak co roku nie zabraknie zawodów dla najmłodszych, którzy będą mogli uczestniczyć w Biegach Lwiątek. Impreza organizowana jest z myślą o całych rodzinach, dla których odbędzie się Sztafeta Pokoleń (3 x 400 m). Z kolei uczniowie lokalnych szkół i przedstawiciele firm wezmą udział w rywalizacji Sztafet Szkolnych i Firmowych. Tradycyjnie, podczas biegów można spodziewać się niepowtarzalnej atmosfery i genialnego dopingu tarnowskich kibiców.

Bieg Lwa 2019 odbędzie się w maju

Festiwal Bieg Lwa to więcej niż bieganie. Dodatkowo w strefie sportowej będą miały miejsca występy artystyczne dające chwilę relaksu dla dzieci i dorosłych. Koncert, zawody drwali LION’S TROPHY o randze eliminacji do Mistrzostw Europy i Zlot Foodtrucków serwujących dania z całego świata, to tylko niektóre z niespodzianek zaplanowanych na kolejną edycję zawodów.

Kolejne dalsze szczegóły będą znane w ciągu najbliższych miesięcy.

Zapisy startują w styczniu 2019 r.

Źródło: informacja prasowa; fot. Tomasz Szwajkowski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Buty do biegania, które będą tanie i dobre? Lista 9 modeli

Buty do biegania mogą być zarówno tanie, jak i dobre. Wystarczy uważnie przeszukać sklepowe półki lub strony internetowe producentów. Przecież nie każdy potrzebuje butów za 500 zł, prawda? I dla takich biegaczy przygotowaliśmy zestawienie 9 tańszych modeli butów do biegania. Zobacz tę listę.  (więcej…)