bieganieuskrzydla.pl

Bieg Lwa 2019 odbędzie się w maju

8. edycja Biegu Lwa będzie dwudniowym festiwalem

Listopad 15, 2018

W dniach 18-19 maja 2019 r. odbędzie się 8. edycja Biegu Lwa. Kolejny już raz Tarnowo Podgórne pod Poznaniem będzie gospodarzem zawodników walczących na dystansie półmaratonu i dziesięciu kilometrów. Przyszłoroczne wydarzenie będzie wyjątkowe, ponieważ po raz pierwszy oba biegi odbędą się wieczorem, a cała impreza przybierze formę dwudniowego festiwalu.

 

Bieg Lwa 2019 odbędzie się w maju

 

Najważniejsza zmiana, którą przygotowują organizatorzy Biegu Lwa to wydłużenie imprezy i przeniesienie głównych punktów programu na sobotę. Półmaraton wystartuje 18 maja o godz. 20:00. Pogoń za Lwem, czyli bieg na dystansie 10 km – również 18 maja, o godz. 18:00. Jest to dobra informacja dla tych, którym doskwierał w poprzednich edycjach upał. Obydwa biegi odbędą się na atestowanych trasach.

 

Bieg Lwa to wydarzenie nie tylko dla dorosłych. Jak co roku nie zabraknie zawodów dla najmłodszych, którzy będą mogli uczestniczyć w Biegach Lwiątek. Impreza organizowana jest z myślą o całych rodzinach, dla których odbędzie się Sztafeta Pokoleń (3 x 400 m). Z kolei uczniowie lokalnych szkół i przedstawiciele firm wezmą udział w rywalizacji Sztafet Szkolnych i Firmowych. Tradycyjnie, podczas biegów można spodziewać się niepowtarzalnej atmosfery i genialnego dopingu tarnowskich kibiców.

 

Bieg Lwa 2019 odbędzie się w maju

 

Festiwal Bieg Lwa to więcej niż bieganie. Dodatkowo w strefie sportowej będą miały miejsca występy artystyczne dające chwilę relaksu dla dzieci i dorosłych. Koncert, zawody drwali LION’S TROPHY o randze eliminacji do Mistrzostw Europy i Zlot Foodtrucków serwujących dania z całego świata, to tylko niektóre z niespodzianek zaplanowanych na kolejną edycję zawodów.

 

Kolejne dalsze szczegóły będą znane w ciągu najbliższych miesięcy.

 

Zapisy startują w styczniu 2019 r.

 

Źródło: informacja prasowa; fot. Tomasz Szwajkowski

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Kamera sportowa. 5 alternatyw dla GoPro?

Kamera sportowa nie musi być droga. Idąc tym tropem podjęliśmy się wyzwania odszukania kamer sportowych, które mogą stanowić alternatywę dla drogich rozwiązań marki GoPro. Czy znalezienie tańszego sprzętu, który sprawdzi się podczas aktywności fizycznej jest możliwe? (więcej…)