W najbliższy weekend startuje 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
W najbliższy weekend startuje 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton [HARMONOGRAM]

polecane

W najbliższy weekend startuje 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton [HARMONOGRAM]

Kamil Nowak
13 czerwca, 2019
Aktualności

Wielkimi krokami nadchodzi wyjątkowy bieg, czyli 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Mam sentyment do tej imprezy, bo pierwszy raz brałem w niej udział w 2014 roku. Drugim faktem jest to, że jestem mieszkańcem stolicy Dolnego Śląska, więc jak mógłbym nie startować w takim biegu. Jak wygląda harmonogram na najbliższy weekend?

W najbliższy weekend startuje 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Historia tego półmaratonu nie jest może bardzo długa, ale robi wrażenie. Normą stało się to, że sprzedaż pakietów startowych idzie jak burza. Niebywałe jest to, że w tym roku w 24 godziny rozeszło się ponad 5000 miejsc. Zaś całe zapisy zakończyły się już po 17 dniach, kiedy to lista wypełniła się 13000 nazwisk. Coś nieprawdopodobnego jak nocny bieg może kusić biegaczy. Wrocław jest świetnym miejscem do życia. Miasto daje ogromne możliwości zarobkowe. Stolica Dolnego Śląska jest malownicza, a ludzie przyjaźnie nastawieni. Jak widać aglomeracja przyciąga także miłośników aktywności fizycznej. To cieszy, ale przy okazji pojawia się pytanie…

W 2018 roku aż 10832 osób wyruszyło na trasę 6. PKO Nocny Wrocław Półmaraton! To o prawie 900 biegaczy więcej, niż w 2017 roku. Do mety dotarło łącznie aż 10779 zawodników – według nieoficjalnych wyników. Gdzie jest granica pojemności? 15000 zawodników? 20000 osób przyjedzie za kilka lat, aby przebiec Półmaraton Wrocław? Czas pokaże.

W 2017 i 2018 roku wygrał Mengistu Zelalem z Etiopii, z czasem 1:03:55. W 2018 roku jako drugi finiszował Polak, Szymon Kulka, który ukończył trasę w 1:05:21. Na najniższym stopniu podium stanął Kenijczyk, Cosmas Mutuku Kyeva (1:05:55). W kategorii kobiet najszybsza była Polka: Agnieszka Gortel – Maciuk (1:14:49). Drugie miejsce zajęła Ukrainka, Oleksandra Shafar z czasem 1:15:19, za nią metę przekroczyła Izabela Trzaskalska (1:15:33). Kto wygra w tym roku? Czy po raz trzeci zawodnik z Eriotpii?

W najbliższy weekend startuje 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Wiemy na pewno, że po raz pierwszy w historii wrocławskiej imprezy wszyscy biegacze wyruszą w trasę z toru żużlowego wewnątrz Stadionu Olimpijskiego. Miejsce startu i mety wyznaczono bowiem przed Trybuną Zachodnią historycznej areny. Półmaraton startuje o godzinie 22:00, ale dwie godziny wcześniej rozpocznie się inna duża impreza biegowa.

W najbliższy weekend startuje 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

O godzinie 20:00 w dniu 7. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu odbędzie się PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego. Uczestników tej imprezy towarzyszącej nie obowiązuje żaden limit wieku – mogą w niej wystartować nawet najmłodsi biegacze! Dystans biegu wyniesie około 1,5 km, jednak nie będzie prowadzony pomiaru czasu jego ukończenia. Zawodnicy przekroczą linię startu i mety dokładnie w tym samym miejscu, co biegacze 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton: przed Trybuną Zachodnią Stadionu Olimpijskiego. Na to wydarzenie nie ma już wolnych miejsc – wszystkie dostępne pakiety rozeszły się, a było ich 800.

Skrócony harmonogram imprezy:
Godzina 22:00 Start – 7. PKO Nocny Wrocław Półmaraton przed Trybuną Zachodnią Stadionu Olimpijskiego
Godzina 20:00 – Start – PKO Wieczorny Bieg Rodzinny im. Jerzego Witkowskiego
Meta – Stadion Olimpijski
ok. 23:05 – finisz pierwszego mężczyzny
ok. 23:15 – finisz pierwszej kobiety
ok. 1:30 (16 czerwca) – przywitanie ostatniego zawodnika na mecie

Limit czasu: 3 godziny czasu netto.

Pozostałe bieżące informacje o Półmaraton Wrocław 2019 będziemy zamieszczać w specjalnej sekcji.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Jak biegać, aby schudnąć?

Jedną z podstawowych kwestii na początku przygody z bieganiem jest temat - jak biegać, aby schudnąć. Nie wystarczy jedynie ograniczenie jedzenia i regularne bieganie. Spalanie tłuszczu to proces, który należy przemyśleć, wdrożyć odpowiednio zbilansowaną dietę i efektywnie ćwiczyć. Ale jak biegać, aby schudnąć? Czy kierować się tętnem? (więcej…)