7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza na majówkę
7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza na majówkę

polecane

7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza na majówkę

Kamil Nowak
luty 5, 2019
Aktualności

Do 7. edycji PKO Białystok Półmaratonu pozostało tylko 89 dni. Na liście startowej znajduje się już prawie 2 tysiące osób, zaś wpisowe do końca marca wynosi 80 złotych. Co powiecie na biegową majówkę na Podlasiu?

7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza w 2019 roku

Bieg w stolicy Podlasia śrubuje rekordy frekwencji. We wszystkich zawodach rozgrywanych w ramach PKO Białystok Półmaratonu 2018 wzięło udział ponad 5 tysięcy uczestników, czyli o tysiąc więcej niż rok wcześniej. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczna impreza zaplanowana na 5 maja 2019 r. przyciągnie jeszcze więcej uczestników.

– […] Ten region uwodzi pięknem natury, smaczną kuchnią oraz otwartością ludzi, którzy są niezwykle gościnni. Moim zdaniem najpiękniej na Podlasiu jest na wiosnę, gdy jesteśmy świadkami eksplozji roślinności, a słońce świeci coraz mocniej – uważa Grzegorz Kuczyński, szef PKO Białystok Półmaraton. – Nie bez powodu organizujemy nasz bieg właśnie w maju. W tym roku zapraszamy wszystkich biegaczy wraz z rodzinami na wielką biegową majówkę, która przybierze formę dwudniowego święta ze sportowymi aktywnościami dla każdego. W programie imprezy jest m.in. bezpłatny bieg śniadaniowy, biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny, czyli półmaraton, który będzie można pobiec również w sztafecie. Dla debiutantów i fanów krótszych dystansów z kolei idealny będzie bieg City Run na dystansie 5 km – dodaje.

W 2018 roku goście spoza Podlasia stanowili 60% uczestników imprezy. Tylko z mazowieckiego przyjechało 1100 zawodników. Na liście startowej 7. PKO Białystok Półmaraton 2019 r. znajduje się już prawie 2 tysiące osób. Zapisy trwają na stronie organizatora. Pakiet startowy do końca marca kosztuje 80 złotych.

Źródło: informacja prasowa; fot. Aleksandra Szmigiel Running Creatives

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Batony proteinowe Olimp Matrix Pro – recenzja

Batony proteinowe Olimp, to z założenia zamienniki posiłku po treningu, które dostarczą do naszego organizmu dużą dawkę białka, trochę węglowodanów i niewiele tłuszczów. Czy tak faktycznie jest? Testujemy dwa batony proteinowe Olimp.  (więcej…)