bieganieuskrzydla.pl

7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza na majówkę

7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza na majówkę

Do 7. edycji PKO Białystok Półmaratonu pozostało tylko 89 dni. Na liście startowej znajduje się już prawie 2 tysiące osób, zaś wpisowe do końca marca wynosi 80 złotych. Co powiecie na biegową majówkę na Podlasiu?

 

7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza w 2019 roku

 

Bieg w stolicy Podlasia śrubuje rekordy frekwencji. We wszystkich zawodach rozgrywanych w ramach PKO Białystok Półmaratonu 2018 wzięło udział ponad 5 tysięcy uczestników, czyli o tysiąc więcej niż rok wcześniej. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczna impreza zaplanowana na 5 maja 2019 r. przyciągnie jeszcze więcej uczestników.

 

– […] Ten region uwodzi pięknem natury, smaczną kuchnią oraz otwartością ludzi, którzy są niezwykle gościnni. Moim zdaniem najpiękniej na Podlasiu jest na wiosnę, gdy jesteśmy świadkami eksplozji roślinności, a słońce świeci coraz mocniej – uważa Grzegorz Kuczyński, szef PKO Białystok Półmaraton. – Nie bez powodu organizujemy nasz bieg właśnie w maju. W tym roku zapraszamy wszystkich biegaczy wraz z rodzinami na wielką biegową majówkę, która przybierze formę dwudniowego święta ze sportowymi aktywnościami dla każdego. W programie imprezy jest m.in. bezpłatny bieg śniadaniowy, biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny, czyli półmaraton, który będzie można pobiec również w sztafecie. Dla debiutantów i fanów krótszych dystansów z kolei idealny będzie bieg City Run na dystansie 5 km – dodaje.

 

W 2018 roku goście spoza Podlasia stanowili 60% uczestników imprezy. Tylko z mazowieckiego przyjechało 1100 zawodników. Na liście startowej 7. PKO Białystok Półmaraton 2019 r. znajduje się już prawie 2 tysiące osób. Zapisy trwają na stronie organizatora. Pakiet startowy do końca marca kosztuje 80 złotych.

 

Źródło: informacja prasowa; fot. Aleksandra Szmigiel Running Creatives

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Przeczytaj również

Napój izotoniczny – jakie składniki i proporcje?

Aby przygotować napój izotoniczny, który zasili w energię nasze ciało potrzeba zarówno odpowiednich składników oraz wiedzy, jak to wszystko połączyć. Przy tej okazji skorzystamy z porady dietetyka Igora Dzierżanowskiego, który przedstawi prawidłowy skład napoju izotonicznego i podpowie z jakich składników go przygotować. (więcej…)