7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza na majówkę
7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza na majówkę

polecane

7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza na majówkę

Kamil Nowak
5 lutego, 2019
Aktualności

Do 7. edycji PKO Białystok Półmaratonu pozostało tylko 89 dni. Na liście startowej znajduje się już prawie 2 tysiące osób, zaś wpisowe do końca marca wynosi 80 złotych. Co powiecie na biegową majówkę na Podlasiu?

7. PKO Białystok Półmaraton zaprasza w 2019 roku

Bieg w stolicy Podlasia śrubuje rekordy frekwencji. We wszystkich zawodach rozgrywanych w ramach PKO Białystok Półmaratonu 2018 wzięło udział ponad 5 tysięcy uczestników, czyli o tysiąc więcej niż rok wcześniej. Organizatorzy spodziewają się, że tegoroczna impreza zaplanowana na 5 maja 2019 r. przyciągnie jeszcze więcej uczestników.

– […] Ten region uwodzi pięknem natury, smaczną kuchnią oraz otwartością ludzi, którzy są niezwykle gościnni. Moim zdaniem najpiękniej na Podlasiu jest na wiosnę, gdy jesteśmy świadkami eksplozji roślinności, a słońce świeci coraz mocniej – uważa Grzegorz Kuczyński, szef PKO Białystok Półmaraton. – Nie bez powodu organizujemy nasz bieg właśnie w maju. W tym roku zapraszamy wszystkich biegaczy wraz z rodzinami na wielką biegową majówkę, która przybierze formę dwudniowego święta ze sportowymi aktywnościami dla każdego. W programie imprezy jest m.in. bezpłatny bieg śniadaniowy, biegi dla dzieci i młodzieży oraz bieg główny, czyli półmaraton, który będzie można pobiec również w sztafecie. Dla debiutantów i fanów krótszych dystansów z kolei idealny będzie bieg City Run na dystansie 5 km – dodaje.

W 2018 roku goście spoza Podlasia stanowili 60% uczestników imprezy. Tylko z mazowieckiego przyjechało 1100 zawodników. Na liście startowej 7. PKO Białystok Półmaraton 2019 r. znajduje się już prawie 2 tysiące osób. Zapisy trwają na stronie organizatora. Pakiet startowy do końca marca kosztuje 80 złotych.

Źródło: informacja prasowa; fot. Aleksandra Szmigiel Running Creatives

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie bez śniadania. Czy to dobry pomysł?

Czy pomyślałeś kiedyś o tym, że bieganie bez śniadania może przyśpieszyć spalanie tłuszczu, a tym samym szybciej pozbędziesz się nadwagi? A może nawet wyszedłeś biegać bez zjedzenia śniadania, ale na treningu byłeś bardziej zmęczony niż zwykle? Poznaj zdanie eksperta Igora Dzierżanowskiego - dietetyka i trenera personalnego - czy warto biegać na czczo?  (więcej…)