6. PKO Białystok Półmaraton 2018 – znamy już wiele szczegółów

polecane

6. PKO Białystok Półmaraton 2018 – znamy już wiele szczegółów

Kamil Nowak
marzec 29, 2018
Biegi

Już wiadomo, jaką trasą pobiegną zawodnicy podczas 6. PKO Białystok Półmaratonu. Organizator stawia na sprawdzone podczas wcześniejszych edycji etapy, ale przewidziano też zupełnie nowy akcent.

6. PKO Białystok Półmaraton odbędzie się 13 maja 2018 r., a trasę zawodów zaplanowano wzdłuż najważniejszych punktów miasta. Bieg, podobnie jak przed rokiem, rozpocznie się spod Pałacu Branickich. Pierwsze kilometry to długie i proste odcinki ulicami Legionową, Kaczorowskiego, Kopernika, Hetmańską aż do Al. Solidarności. Następnie, po raz pierwszy w historii białostockich biegów, na 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, biegacze zawładną Aleją Piłsudskiego. Dalej ulicami Branickiego, Miłosza i Zwierzyniecką do najbardziej lubianego przez biegaczy fragmentu trasy – Kampusu i Zwierzyńca, gdzie będzie można odetchnąć pełną piersią. Meta znajdzie się na Rynku Kościuszki. Trasę zaplanowano tak, aby możliwe było osiągnięcie jak najlepszych czasów.

Organizator 6. PKO Białystok Półmaratonu zaprezentował już nowe biegowe koszulki marki 4F, Partnera Technicznego biegu, na których tym razem pojawi się Miejski Ratusz. To kolejna wizytówka Białegostoku (po ubiegłorocznym Pałacu Branickich), która zdobi koszulki startowe tej wyjątkowej dla regionu imprezy. XVIII wieczny budynek jest jednym z najbardziej charakterystycznych budynków w mieście. Co ciekawe, ratusz nigdy nie był siedzibą miejskich władz. Początkowo pełnił funkcje handlowe, a dziś jest siedzibą Muzeum Podlaskiego.

Do biegu można zgłosić się za pomocą formularza rejestracyjnego na stronie organizatora pod tym linkiem.

Źródło: informacja prasowa / Fundacja Białystok Biega

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Nordisk Rana 8L – mega lekki i wygodny plecak do biegania – TEST

Plecak do biegania Nordisk Rana 8L zaskakuje lekkością, kompaktowym rozmiarem i praktycznymi rozwiązaniami. Czy z perspektywy biegacza, który testował już wiele plecaków Nordisk jest ciekawym wyborem? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w dzisiejszym materiale. (więcej…)