6. Gdańsk Maraton pokazał trasę
6. Gdańsk Maraton pokazał trasę! [TRASA 42,195 km]

polecane

6. Gdańsk Maraton pokazał trasę! [TRASA 42,195 km]

Tomasz Wołoćko
15 stycznia, 2020
Biegi

Znamy już trasę 6. Gdańsk Maraton, który odbędzie się 19 kwietnia 2020 roku! Jak prezentuje się trasa licząca 42,195 km? Czy została w całości wytyczona ulicami Gdańska?

6. Gdańsk Maraton trasa

Do 6. Gdańsk Maraton pozostały nieco ponad 3 miesiące. Organizatorzy zaprezentowali już trasę tegorocznego biegu na królewskim dystansie. Jak zwykle uczestnicy tego wyjątkowego wyzwania przebiegać będą w sąsiedztwie najbardziej charakterystycznych punktów na mapie stolicy Pomorza. Bieg główny 6. Gdańsk Maratonu odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia 2020 roku. Trasa, ze względu na planowane przez Gdańsk inwestycje, różnić się będzie nieco od tej z lat poprzednich, szczególnie w okolicach Starego Miasta.

6. Gdańsk Maraton trasa 2020

Zawodnicy tradycyjnie już rozpoczną zawody od podziwiania Stadionu Energa Gdańsk i wraz z sugestiami uczestników ubiegłorocznej edycji, ruszą w kierunku Nowego Portu już na samym początku, a nie na końcu dystansu. Następnie pobiegną w kierunku Starego Miasta, miną Europejskie Centrum Solidarności oraz Fontannę Neptuna, żeby tam zawrócić i Alejami Zwycięstwa oraz Grunwaldzką ruszyć w kierunku Sopotu. Potem „jeszcze tylko” Ergo Arena, gdańskie Przymorze, Park im. Ronalda Reagana, rzut oka na molo w Brzeźnie i już można skierować się do mety, usytuowanej w hali Targów Amber Expo. Krótko mówiąc – 42 kilometry i 195 metrów wypełnionych po brzegi wspaniałymi widokami i turystycznymi atrakcjami Gdańska.

trasa Gdańsk Maraton 2020

Wydarzenie organizowane jest przez Gdański Ośrodek Sportu. Do niewątpliwych atutów maratonu należą chwalona przez uczestników organizacja, interesująca oprawa oraz świetnie przygotowana trasa, która z jednej strony umożliwia wypracowanie dobrego wyniku, a z drugiej pozwala w krótkim czasie poznać najciekawsze atrakcje miasta o niezwykle bogatej, ponad 1000-letniej historii.

6. Gdańsk Maraton 2020 – jaka jest opłata startowa? Tylko do końca stycznia 2020 roku śmiałkowie mogą skorzystać z opłaty startowej w wysokości 109 złotych. Po tym terminie wymagane wpisowe urośnie do 129 zł.

Organizator 6. Gdańsk Maratonu zaznacza, że trasa może jeszcze ulec nieznacznym modyfikacjom.

Zapisy trwają pod adresem: https://www.gdanskmaraton.pl/

Źródło: tekst i grafiki Gdański Ośrodek Sportu / organizator 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Stopy biegacza bez kontuzji. Ortopeda przedstawia tajniki sztuki

Jak chronić stopy przed kontuzjami? Co może robić biegacz, aby wzmacniać i rozciągać mięśnie stóp? Dlaczego tak ważne staje się prawidłowe dobieranie butów do biegania? O wszystkich kwestiach związanych ze stopami biegacza opowie dr Mateusz Janik – ortopeda i traumatolog w Carolina Medical Center w Warszawie. (więcej…)