6. Gdańsk Maraton pokazał trasę
6. Gdańsk Maraton pokazał trasę! [TRASA 42,195 km]

polecane

6. Gdańsk Maraton pokazał trasę! [TRASA 42,195 km]

Tomasz Wołoćko
15 stycznia, 2020
Biegi

Znamy już trasę 6. Gdańsk Maraton, który odbędzie się 19 kwietnia 2020 roku! Jak prezentuje się trasa licząca 42,195 km? Czy została w całości wytyczona ulicami Gdańska?

6. Gdańsk Maraton trasa

Do 6. Gdańsk Maraton pozostały nieco ponad 3 miesiące. Organizatorzy zaprezentowali już trasę tegorocznego biegu na królewskim dystansie. Jak zwykle uczestnicy tego wyjątkowego wyzwania przebiegać będą w sąsiedztwie najbardziej charakterystycznych punktów na mapie stolicy Pomorza. Bieg główny 6. Gdańsk Maratonu odbędzie się w niedzielę, 19 kwietnia 2020 roku. Trasa, ze względu na planowane przez Gdańsk inwestycje, różnić się będzie nieco od tej z lat poprzednich, szczególnie w okolicach Starego Miasta.

6. Gdańsk Maraton trasa 2020

Zawodnicy tradycyjnie już rozpoczną zawody od podziwiania Stadionu Energa Gdańsk i wraz z sugestiami uczestników ubiegłorocznej edycji, ruszą w kierunku Nowego Portu już na samym początku, a nie na końcu dystansu. Następnie pobiegną w kierunku Starego Miasta, miną Europejskie Centrum Solidarności oraz Fontannę Neptuna, żeby tam zawrócić i Alejami Zwycięstwa oraz Grunwaldzką ruszyć w kierunku Sopotu. Potem „jeszcze tylko” Ergo Arena, gdańskie Przymorze, Park im. Ronalda Reagana, rzut oka na molo w Brzeźnie i już można skierować się do mety, usytuowanej w hali Targów Amber Expo. Krótko mówiąc – 42 kilometry i 195 metrów wypełnionych po brzegi wspaniałymi widokami i turystycznymi atrakcjami Gdańska.

trasa Gdańsk Maraton 2020

Wydarzenie organizowane jest przez Gdański Ośrodek Sportu. Do niewątpliwych atutów maratonu należą chwalona przez uczestników organizacja, interesująca oprawa oraz świetnie przygotowana trasa, która z jednej strony umożliwia wypracowanie dobrego wyniku, a z drugiej pozwala w krótkim czasie poznać najciekawsze atrakcje miasta o niezwykle bogatej, ponad 1000-letniej historii.

6. Gdańsk Maraton 2020 – jaka jest opłata startowa? Tylko do końca stycznia 2020 roku śmiałkowie mogą skorzystać z opłaty startowej w wysokości 109 złotych. Po tym terminie wymagane wpisowe urośnie do 129 zł.

Organizator 6. Gdańsk Maratonu zaznacza, że trasa może jeszcze ulec nieznacznym modyfikacjom.

Zapisy trwają pod adresem: https://www.gdanskmaraton.pl/

Źródło: tekst i grafiki Gdański Ośrodek Sportu / organizator 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Samsung Gear S2 Classic – recenzja

Samsung Gear S2 Classic to bardzo zgrabny smartwatch, który przede wszystkim stawia na intuicyjność obsługi oraz ciekawy wygląd. Samsung Gear S2 Classic można swobodnie konfigurować za pomocą dostępnej aplikacji. Jak wypadł podczas recenzji?  (więcej…)