57. Bieg Westerplatte startuje 14 września
57. Bieg Westerplatte startuje 14 września [ZAPISY]

polecane

Edward Królikowski
12 lipca, 2019
Biegi

Ruszyły zapisy na jeden z najstarszych biegów w Polsce na dystansie 10 km. Najbliższy 57. Bieg Westerplatte wystartuje 14 września 2019 roku. Tegoroczny limit uczestników wynosi 3900 osób, więc warto się pospieszyć z podjęciem decyzji o starcie.

Miejsca szybko się rozchodzą, a na dzień 12 lipca zapisanych jest już ponad 1460 chętnych, z czego ponad 1240 osób opłaciło już swój udział. W roku ubiegłym, podczas 56. Biegu Westerplatte dla Niepodległej 10-kilometrowy dystans pokonała rekordowa liczba 3480 zawodników. Zwyciężył Sebastian Wąsicki, który minął linię mety z czasem 32:24. A 16 sekund za nim finiszował Daniel Formela (Gdynia – KM Sport Pro Team – 32:40). Trzecie miejsce zajął Paweł Pszczółkowski (Olsztyn Pszczółkowski – Team) z wynikiem 32:56.

Wśród kobiet najszybciej z trasą poradziła sobie Andżelika Dzięgiel (Toruń – GKS Fabianki), która ukończyła bieg z wynikiem 35:06. Drugie miejsce na podium zajęła Ewelina Paprocka (Nowa Wieś Lęborska – Klub Obliwice) z czasem 36.31. Paprocka jest jedną z tryumfatorek tej imprezy. Zwyciężyła tu w 2016 roku. Trzecie miejsce wywalczyła Magdalena Dias (Gdynia) uzyskując wynik 36:46.

📢 Ruszyły zapisy na jeden z najstarszych biegów w Polsce 57. Bieg Westerplatte, który wystartuje 14.09 na dystansie 10…