5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – trasa

polecane

5. PKO Nocny Wrocław Półmaraton – trasa

Kamil Nowak
23 maja, 2017
Biegi

Na startujących w 5. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie czeka niezwykła trasa. Biegacze będą mogli podziwiać pięć mostów, jeden historyczny stadion, Panoramę Racławicką, Muzeum Narodowe, drugi najstarszy w Polsce ogród botaniczny, Dworzec Główny, most Grunwaldzki czy piękny Ostrów Tumski. Trasa pokrywa się w większości z tą z poprzedniego roku.

Bieg rekordowy pod względem startujących, ponieważ aż 11000 pakietów startowych zostało wykupionych i to w tempie ekspresowym. Tylu biegaczy chce przemierzyć cały dystans, a na mecie otrzymać wspaniały medal półmaratoński. Trasa rozpoczyna się od przekroczenia bramy głównej Stadionu Olimpijskiego, przez plac i most Grunwaldzki, następnie na południe – przez ulice: Małachowskiego, Ślężną, aleję Wiśniową, znów na północ ulicą Powstańców Śląskich, później Piłsudskiego, Podwalem, Ruską, Grodzką przez most Piaskowy i Młyński, ulicą Sienkiewicza, Wyszyńskiego, mostem Pokoju, Purkyniego, Frycza-Modrzewskiego, Kraińskiego, Św. Katarzyny, Oławską, znów mostem Grunwaldzkim, Wybrzeżem Wyspiańskiego, ulicą Norwida i z powrotem przez most Szczytnicki i aleję Różyckiego do wielkiego finiszu przed trybuną wyremontowanego Stadionu Olimpijskiego.

Trasa w znakomitej większości pokrywa się z tą wytyczoną w ubiegłym roku – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. Poprzedni, 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton cieszył się ogromną popularnością, a prawie 10 000 uczestników było zadowolonych z szybkiej, a jednocześnie malowniczej drogi wyznaczonej ulicami Wrocławia. Skoro trasa się sprawdziła, postanowiliśmy jedynie delikatnie ją poprawić, wprowadzając kosmetyczne zmiany, na przykład bieg ulicą Norwida. Poza tym na koniec czeka nas prawdziwa „perełka” – finisz na Stadionie Olimpijskim – dodaje dyrektor Gęstwa.

W przygotowanych przy trasie punktach będzie odtwarzana muzyka filmowa, a w strefie startu i mety – w pobliżu Stadionu Olimpijskiego – zostanie rozstawione kino plenerowe. To wszystko w związku z filmową oprawą tegorocznego biegu. Dodatkowo, niektóre wyższe uczelnie (między innymi Politechnika Wrocławska i Uniwersytet Przyrodniczy) również włączają się w dopingowanie zawodników wzdłuż trasy. Podobnie, Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta, organizuje jeden z punktów nawadniania dla biegaczy.

Całość trasy zostanie zamknięta dla ruchu kołowego około godzinę przez biegiem, zaś niezwłocznie po przebiegnięciu ostatnich zawodników, służby będą otwierać poszczególne ulice.

Informacja prasowa / opracowanie red.

Chcesz odpowiednio przygotować się do udziału w 5. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie? Zobacz nasz poradnik:

Półmaraton oczami najlepszych biegaczy. Poradnik.

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Piotr pisze:

    Super trasa. Piękna okolica 🙂 Bede na pewno!

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

5 produktów, które zainteresują osoby aktywne fizycznie

Czy trenujesz na wysokich obrotach i potrzebujesz sprawdzonego sposobu na regenerację? Czy chcesz zabezpieczyć buty do biegania i odzież przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi? Przedstawiamy 5 praktycznych produktów, które odmienią życie sportowca na lepsze. (więcej…)