5. PKO Bieg Charytatywny. W 12 miastach [LOKALIZACJE, GODZINY]

polecane

5. PKO Bieg Charytatywny. W 12 miastach [LOKALIZACJE, GODZINY]

Tomasz Wołoćko
13 września, 2019
Biegi

5. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się na 12 stadionach lekkoatletycznych na terenie całej Polski. Punktualnie o godziny 10:00 wystartują sztafety, aby nabić jak największą liczbę okrążeń. Gdzie zagości ta szczytna inicjatywa? Czy można jeszcze wystartować? Jeśli nie, to jak pomóc – wpłacić środki?

5. PKO Bieg Charytatywny wystartuje w sobotę [CO, GDZIE, KIEDY?]

PKO Bieg Charytatywny to inicjatywa PKO Banku Polskiego, która od pięciu lat odbywa się we wrześniu na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach kraju. Charakterystyczne jest to, że w ramach tego wydarzenia odbywają się bieg sztafetowy, festyn i konkurs dla kibiców. To nie jedyne atrakcje jakich można się spodziewać w sobotę 14 września w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu.

W całym kraju w biegu głównym weźmie udział 100 drużyn. Zapisy zostały zamknięte, ponieważ wszystkie miejsca zostały zajęte. Gwarancję startu daje nadanie numeru startowego, który przydzielany jest po zaksięgowaniu opłaty startowej. Jej wysokość nie jest określona, jednak kwota od drużyny nie może być niższa niż 50 zł. Oznacza to, że minimalny koszt startu jednego uczestnika wynosi zaledwie 10 zł. Przy zapisach warto jednak pamiętać, że im wyższa wpłata, tym więcej pieniędzy zostanie przeznaczonych na edukację dzieci z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Start zmagań sztafetowych został zaplanowany na godzinę 10:00. Przez 60 minut zawodnicy będą gromadzić jak największą liczbę okrążeń.

5. PKO Bieg Charytatywny 2019

Jaki jest tegoroczny cel? W ostatnich latach środki z PKO Biegu Charytatywnego były przekazywane na posiłki dla dzieci. W tym roku pieniądze będą przeznaczone na edukację dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Celem jest realna pomoc dla dzieci, aby te mogły chodzić, np. na lekcje baletu, robotyki czy gry na pianinie, bo wszystko to może pomóc im w rozwoju. Beneficjentów biegu można wesprzeć w trakcie wydarzenia, a także przed i po zakończeniu rywalizacji. Każdy grosz ma znaczenie. Przed rokiem tylko z dobrowolnych wpłat na konto udało się uzyskać środki w granicach około 60 tys. zł.

PKO Bieg Charytatywny rusza w sobotę 14 września o 10.00. Rozgrzewka biegaczy przewidziana jest na godz. 9:50. Biura zawodów działają od godz. 8:00 do godz. 9:30. Na godzinę 11:20 zaplanowano rozdanie medali dla uczestników. O godz. 11:00 nastąpi dekoracja najlepszych drużyn. Koniec wszystkich wydarzeń przewiduje się na godz. 14:00.

Nasza redakcja odwiedzi Wrocław! Do zobaczenia!

Pozostałe bieżące informacje są tutaj ->> https://bieganieuskrzydla.pl/tag/bieg-charytatywny/

Źródło: https://pkobiegcharytatywny.pl/; fot. PKO Bieg Charytatywny / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Co zjeść przed bieganiem, aby starczyło sił na treningu?

Podpowiadamy co zjeść przed bieganiem, aby wyjść na trening i mieć sporo siły od początku do samego końca. Tylko, co można zjeść przed bieganiem, aby żołądek nie zaprotestował?  (więcej…)