5. PKO Bieg Charytatywny. 44 862 okrążenia bieżni, czyli 17 944 km
5. PKO Bieg Charytatywny. 44 862 okrążenia bieżni, czyli 17 944 km!

polecane

5. PKO Bieg Charytatywny. 44 862 okrążenia bieżni, czyli 17 944 km!

Tomasz Wołoćko
17 września, 2019
Biegi

Tyle wynosi nieprawdopodobny wręcz dystans, jaki pokonało 9248 biegaczy w ramach 5. PKO Biegu Charytatywnego i PKO Biegu Charytatywnego Młodych. Uczestnicy zawodów startowali w dwunastu miastach, żeby pomóc dzieciom z ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Minioną sobotę spędzili we wspaniałej atmosferze sportowej rywalizacji i rodzinnych pikników.

5. PKO Bieg Charytatywny podsumowanie
PKO Bieg Charytatywny to ogólnopolska inicjatywa PKO Banku Polskiego, która od pięciu lat odbywa się we wrześniu na stadionach lekkoatletycznych w 12 miastach kraju. W imprezie biorą udział pięcioosobowe zespoły sztafet, które starają się przebiec po bieżni jak największą liczbę okrążeń. Zaangażowanie biegaczy zostaje przeliczone na cel charytatywny – wsparcie edukacji pozaszkolnej dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. Środki na ten cel przekazuje Fundacja PKO Banku Polskiego.

5. PKO Bieg Charytatywny wyniki

W minioną sobotę, 14 września, odbyła się piąta edycja zawodów, podczas której zawodnicy rywalizowali na obiektach w Białymstoku, Bydgoszczy, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Rudzie Śląskiej, Słupsku, Warszawie i Wrocławiu. W zawodach wzięło udział 9248 osób, dorosłych i dzieci. Łącznie pokonali 44862 okrążeń stadionów, czyli 17 944 km o ponad 10 tys. „kółek” i 4 tys. km więcej niż w ubiegłym roku. W głównym biegu wystartowało 5725 zawodników, robiąc w sumie 41 523 okrążenia po bieżni. W PKO Biegu Charytatywnym Młodych wzięło udział 3523 dzieci, które wykonały razem 3338 okrążeń.

5. PKO Bieg Charytatywny wyniki

Najlepszą drużyną 5. PKO Biegu Charytatywnego w Polsce została startująca w Lublinie drużyna „SKB Stalowa Wola” w składzie Bogdan Dziuba, Patryk Pawłowski, Mariusz Mierzwa, Arnold Perez, Szymon Żywko. Zespół przebiegł 55 okrążeń bieżni plus dodatkowe 102 metry i w całym kraju nie znalazł sobie równych. Wynik ten jest jednocześnie nowym rekordem PKO Biegu Charytatywnego. Poprzedni został pobity przed rokiem w Łomży przez drużynę „Korytkowski Team” i wynosił 54 okrążenia i 290 metrów.

5. PKO Bieg Charytatywny podsumowanie

Dla tych, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach, a chcieliby pomóc, mamy ważną informację – cel 5. PKO Biegu Charytatywnego można wspierać dokonując wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065 lub w aplikacji IKO z funkcją „Pomagaj z nami”, wybierając cel PKO Bieg Charytatywny. Każdy grosz ma znaczenie. Przed rokiem tylko z dobrowolnych wpłat na konto udało się uzyskać aż 60 tys. zł!

Źródło: https://pkobiegcharytatywny.pl/w-5-pko-biegu-charytatywnym-pobilismy-kolejny-rekord-przebieglismy-prawie-18-tys-km/; fot. Bieganie Uskrzydla z Wrocławia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Częstość skurczów serca i tętno czyli ważne wskaźniki dla biegacza

Częstość skurczów serca i tętno, to parametry niezwykle istotne do oceny efektywności treningu biegacza. Osoba, która regularnie mierzy obie te cechy i wyciąga z uzyskanych wyników konstruktywne wnioski, może lepiej zrozumieć pracę swojego organizmu i obrać właściwą drogę rozwoju. Dlaczego częstość skurczów serca i tętno są kluczowymi wskaźnikami? (więcej…)