Pekao S.A. Warszawska Dycha
44. Maraton Warszawski. Tegoroczne medale już są!

polecane

44. Maraton Warszawski. Tegoroczne medale już są!

Tomasz Wołoćko
14 września, 2022
Aktualności

Poznaliśmy wzory medali, które zostaną wręczone na mecie uczestnikom 44. Maratonu Warszawskiego oraz biegów towarzyszących – Bridgestone Sztafety Maratońskiej oraz Pekao S.A. Warszawskiej Dychy. Eleganckie, stylowe, z motywem symbolizującym stolicę – tak najprościej można określić tegoroczne medale zbliżającego się wielkimi krokami Maratonu Warszawskiego – imprezy biegowej organizowanej nieprzerwanie od 1979 roku.

44. Maraton Warszawski tegoroczne medale

Medal to symbol walki na trasie i nagroda za miesiące przygotowań. Pamiątkowe krążki, które zawisną na szyjach wszystkich uczestników tegorocznego Maratonu Warszawskiego mają od 7 do 8 centymetrów średnicy i są odlewane ze stopu cynku i aluminium z niewielką ilością miedzi. Materiał, z którego powstaną potocznie określa się jako: “znal” (od wzoru chemicznego ZnAl5). Choć krążki będą różniły się wagą w zależności od dystansu, to z pewnością będą na mecie słodkim ciężarem. Dla wielu uczestników biegów to największa pamiątka – medale zdobią ściany biegaczy, są symbolem wysiłku włożonego w przygotowania i pokonanej trasy. Zdjęcie z mety lub miasteczka biegowego z medalem na szyi to zwyczaj wielu uczestników eventów biegowych.

44. Maraton Warszawski tegoroczne medale

Medal na każdy z biegów, które odbędą się 24 i 25 września w stolicy Polski jest inny. Stałym elementem medali projektowanych przez Fundację Maraton Warszawski jest panorama miasta – nie inaczej jest tym razem. Krążek przygotowany na 44. Maraton Warszawski prezentuje się poważnie – jest w kolorze złotym i przedstawia sylwetkę biegacza który pokonuje metaforyczną maratońską ścianę. Medal Pekao S.A. Warszawskiej Dychy posiada atrakcyjną formę – sam sobą reprezentuje dystans biegu. Medal Bridgestone Sztafety Maratońskiej ma nieoczywisty kształt i choć jest piękny samodzielnie, to dopiero trzy egzemplarze ułożone obok siebie tworzą całość, która symbolizuje współdziałanie zespołu. Również najmłodsi, którzy swoje zawody rozegrają 24 września, otrzymają prawdziwe medale – te nawiązują swoim motywem do lizaka i radości z biegania.

44. Maraton Warszawski tegoroczne medale

Warto przebiec zawody, by zostać uhonorowanym medalem, ale to nie jedna nagroda, na którą mogą liczyć biegacze. Rokrocznie w imprezach organizowanych przez fundację „Maraton Warszawski” zawodnicy startują w nietypowych przebraniach. Tradycją stało się nagradzanie najbardziej kreatywnych przebrań. W tym roku w konkursie „NaSTRÓJ się na muzykę” organizowanym przez partnera 44. Maratonu Warszawskiego – firmę Jabra, do wygrania są sportowe słuchawki Jabra Elite 4 Active. Aby wziąć udział w zabawie należy pobiec w maratonie lub jednym z biegów towarzyszących w przebraniu i przesłać swoje zgłoszenie na podany adres. Szczegóły konkursu opisane są na stronie fundacji Maraton Warszawski.

44. Maraton Warszawski tegoroczne medale

25 września 44. Maraton Warszawski oraz Bridgestone Sztafeta Maratońska wystartują punktualnie o godzinie 9.00. Pół godziny po nich wystartuje Pekao S.A. Warszawska Dycha. Dzień przed “dorosłymi” zawodami odbędzie się Mini Maraton. Dzieci i młodzież od 3 do 17 lat, ścigać będą się na dystansach dopasowanych do wieku – grup będzie aż siedem. Zawody odbędą się na Stadionie Polonii.

Chęć udziału w 44. Maratonie Warszawskim na ten moment zadeklarowało 5,5 tys. osób, w biegu Pekao S.A. Warszawska Dycha 2 tys., a w Bridgestone Sztafecie Maratońskiej wystartuje blisko 100 drużyn. Najmłodszych, których zobaczymy w Mini Maratonie, jest już na liście ponad 500. Zapisy na każdy z biegów wciąż trwają. Nie czekaj i ruszaj po swój medal już dziś! Rejestracja odbywa się na stronie https://rejestracja.maratonwarszawski.com/

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czas na ultra. Biegi górskie metodą Marcina Świerca – recenzja książki

Marcin Świerc stał się ikoną polskich biegów górskich. Dziś ten światowej klasy zawodnik dzieli się wiedzą, doświadczeniem i patentami na to, jak bezpiecznie zaplanować swój biegowy sezon. Jeśli chcesz poznać rady mistrza, aby przekraczać własne granice i spełniać sportowe marzenia, to dobrze trafiłeś. (więcej…)