43. Maraton Warszawski trasa
43. Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę! [TRASA]

polecane

43. Maraton Warszawski już w najbliższą niedzielę! [TRASA]

Jerzy Stawiński
24 września, 2021
Biegi

Już w niedzielę wystartuje 43. Maraton Warszawski! Dzień ten będzie świętem biegania jakiego stolica dawno nie widziała. Oprócz biegu na królewskim dystansie wystartują również uczestnicy półmaratonu, biegu na 5 kilometrów oraz sztafety maratońskiej. W niedzielę po raz pierwszy w naszym kraju odbędą się także Mistrzostwa Świata Głuchych w Maratonie.

43. Maraton Warszawski trasa

Maraton Warszawski to jedna z najważniejszych imprez biegowych w Polsce, a jednocześnie prawdopodobnie najstarszy bieg na tym dystansie na świecie, który odbywa się rokrocznie od 1979 roku. Wydarzenie to także świetna promocja biegania nad Wisłą – za sprawą tej imprezy Warszawę rokrocznie odwiedzają setki biegaczy z najdalszych zakątków świata. W tym roku przed organizatorami nie lada wyzwanie, ponieważ jednego dnia pobiegną również zawodnicy startujący w 15. Półmaratonie Warszawskim. Łącznie na oba niedzielne biegi zapisało się już 10 tysięcy uczestników!

– W tym roku znowu pokażemy, że jesteśmy niezwyciężeni. Ze względu na to, że jednocześnie organizujemy półmaraton zaległy z ubiegłego roku, to będzie chyba najtrudniejsza impreza w historii. Podejrzewam, że w związku z sytuacją pandemiczną za kilka tygodni taka impreza mogłaby nie dojść do skutku. Wiemy, że wystartują byli triumfatorzy Maratonu Warszawskiego – ubiegłoroczna Dominika Stelmach-Stawczyk i najlepszy w 2013 roku Yared Shegumo. O zwycięstwo wśród Panów powalczyć może m.in. Kenijczyk Boniface Nduva – mówi dyrektor biegu, Marek Tronina.

43. Maraton Warszawski trasa

Jednak tego dnia każdy, kto zechce poczuć atmosferę wielkiego biegowego święta znajdzie coś dla siebie. To za sprawą biegów towarzyszących 43. Maratonowi Warszawskiemu – Bridgestone Sztafecie Maratońskiej oraz New Balance Biegowi na Piątkę. Warszawa będzie także po raz pierwszy gościła zawodników i zawodniczki – członków Międzynarodowej Federacji Sportu Głuchych (IDSF), w ramach Mistrzostw Świata Głuchych. Nasz kraj reprezentować będzie sześcioro zawodników: aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy Tomasz Gawroński, Tomasz Pick, Rafał Nowak oraz Małgorzata Mejka, Agata Kosztowny i Monika Nowak.

43. Maraton Warszawski trasa

Start 43. Maratonu Warszawskiego nastąpi 26 września z ul. Konwiktorskiej przy stadionie Polonii. Start będzie przebiegał falowo w 4 turach: godz. 8:00 (start główny), 8:15, 8:30, 8:45. Tego samego dnia odbędzie się 15. Półmaraton Warszawski, którego start nastąpi o godzinie 12:00 z ul. Moliera. Zawodników połączy wspólna meta zlokalizowana w Multimedialnym Parku Fontann.

– Na trasie biegu będą zorganizowane punkty kibicowania z muzyką oraz strefami kibica. Zachęcam, żeby zachowując zdrowy rozsądek wyjść na trasę i pomóc biegaczom, dla których jest to bezcenne wsparcie w drodze po ich sportowe marzenia – dodaje Marek Tronina.

Źródło: tekst i zdjęcia informacja prasowa; 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Test zegarka Coros Vertix 2

Monstrum – słowo to zawsze kojarzyło mi z ogromnym potworem. Raz przyjaznym jak Shrek, kiedy indziej złowrogim jak Obcy. Tym razem mianem tym nazwałem zegarek dla biegaczy VERTIX 2 marki Coros. Określenie „monstrum” pasuje do niego jak do żadnego innego zegarka sportowego, który dostępny jest obecnie na rynku. Powodem jest nie tylko wielkość modelu – choć ta też robi wrażenie (wyświetlacz o średnicy 1,4”) – ale przede wszystkim wytrzymałość baterii oraz liczba posiadanych funkcji. (więcej…)