42. PZU ORLEN Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu
42. PZU ORLEN Maraton Warszawski. Jakie utrudnienia w ruchu?

polecane

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski. Jakie utrudnienia w ruchu?

Tomasz Wołoćko
24 września, 2020
Biegi

Już w ten weekend – 26 i 27 września – Warszawa ugości 1000 zawodników, którzy wystartują w ramach 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski. To wydarzenie, które startuje nieprzerwanie od 1979 roku. Biegacze będą startować zarówno w sobotę, jak i niedzielę. Będą utrudnienia w ruchu. Jaki jest program maratonu? Jak wygląda trasa biegu?

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski utrudnienia w ruchu

W tym roku po raz pierwszy w historii, z powodu pandemii koronawirusa, zawodnicy mogą wziąć udział również w wirtualnej odsłonie biegu. Zapisy na bieg wirtualny, na który zgłosiło się już ponad 3000 osób z całego świata wciąż są otwarte.

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski utrudnienia

Ze względu na obostrzenia sanitarne, 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski zostanie rozłożony na 4 tury, w każdej z nich wystartuje 250 zawodników. W sobotę o godzinie 14:30 nastąpi otwarcie miasteczka biegowego zlokalizowanego na Placu Teatralnym – przed Teatrem Wielkim Opery Narodowej. Linia startu oraz mety znajdują się właśnie przed wspomnianym budynkiem. W pierwszej kolejności zawodnicy będą się kierować ulicą Wierzbową.

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski trasa

Jaka jest trasa 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski? Trasa ograniczy się do 5-kilometrowej pętli prowadzącej m.in. przez Stare Miasto, Miodową i Krakowskie Przedmieście. Dokładny spis ulicy jest następujący: ul. Wierzbowa, ul. Ossolińskich, Krakowskie Przedmieście, Miodowa, plac Krasińskich, Bonifraterska, Focha, Moliera. Zawodnicy będą się więc poruszać przy Teatrze Wielkim, pomniku Mikołaja Kopernika, hotelu Bristol, Pałacu Prezydenckim, pomniku Adama Mickiewicza, zobaczą też Kościół Św. Anny, Zamek Królewski, kolumnę Zygmunta, Sąd Najwyższy czy Ambasadę Chińskiej Republiki Ludowej. To będzie piękna trasa 42. PZU ORLEN Maraton Warszawski.

42. PZU ORLEN Maraton Warszawski trasa 2020

Program Maratonu Warszawskiego 2020 prezentuje się następująco:

Plac Teatralny, Warszawa
Sobota 26.09.2020
14:30 – otwarcie miasteczka biegowego dla I tury
15:45 – wpuszczenie zawodników do strefy startu
16:00 – start pierwszej tury
22:30 – zakończenie I tury
22:30 – otwarcie miasteczka biegowego dla II tury
23:45 – wpuszczenie zawodników do strefy startu
Niedziela 27.09.2020
0:00 – start II tury
6:30 – zakończenie II tury
6:30 – otwarcie miasteczka biegowego dla III tury
7:45 – wpuszczenie zawodników do strefy startu
8:00 – start III tury
12:00 – zakończenie III tury
12:00 – otwarcie miasteczka biegowego dla IV tury
12:45 – wpuszczenie zawodników do strefy startu
13:00 – start IV tury
19:00 – zakończenie IV tury

Dekoracja trzech najlepszych zawodniczek i zawodników 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego odbędzie się o godz. 16:00, po dotarciu do mety czołówki IV tury.

Jakie utrudnienia w ruchu czekają Warszawę? Największe problemy w poruszaniu się po wymienionych wyżej ulicach i w ich obrębie będą występowały w dniach od 26 września (sobota) od godz. 14:00 do dnia 27 września (niedziela) do godz. 20:00.

Parking przed Teatrem Wielkim – w tym miejscu będą się znajdować start i meta 42. PZU ORLEN Maratonu Warszawskiego – strefa ta będzie całkowicie wyłączona z ruchu od piątku 25 września do poniedziałku 28 września.

Senatorska – tu ruch będzie obywał się bez zmian, za wyjątkiem wjazdu na ul. Podwale oraz brak możliwości parkowania. Wjazd na ul. Podwale będzie regulowany przez służby policyjne na skrzyżowaniu Senatorska/Miodowa z uwagi na przecinanie się z trasą maratonu.

Wierzbowa – podział jezdni na dwie części – jedna dla ruchu samochodowego (od strony ul. Niecałej i ul. Moliera), druga dla uczestników biegu.

Moliera – podział jezdni na dwie części – jedna dla ruchu samochodowego (pozostawiony wyjazd do ul. Senatorskiej), druga dla uczestników biegu.

Ossolińskich – ulica wyłączona z ruchu samochodowego na czas biegu, za wyjątkiem wjazdu/wyjazdu na parking podziemny Hotelu Europejskiego.

Krakowskie Przedmieście, Miodowa oraz Plac Krasińskich – ulica wyłączona z ruchu samochodowego od godz. 14:00 w sobotę 26 września, do 20:00 w niedzielę 27 września.

Bonifraterska – ruch samochodowy będzie możliwy po zewnętrznych pasach w obu kierunkach (od skrzyżowania z ul. Świętojerską w kierunku ul. Konwiktorskiej) oraz od skrzyżowania z ul. Franciszkańską w kierunku ul. Świętojerskiej od strony Ambasady Chin).

Tegoroczna edycja Maratonu Warszawskiego, będzie zorganizowana wyjątkowo na pętli 5 km, w rejonie Starego i Nowego Miasta w dniach 26-27 września 2020. W związku z tym zakres zmian w organizacji ruchu w Warszawie będzie minimalny.

Źródło: oprac. na podstawie: http://maratonwarszawski.com/DROGOWY/ oraz https://maratonwarszawski.com/wp-content/uploads/2020/09/INFORMATOR-DLA-UCZESTNIK%C3%93W-BIEG-STACJONARNY.pdf; fot. Maraton Warszawski

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Altra Running czyli buty do biegania stworzone inaczej

Buty Altra Running wyróżniają się na tle innych produktów swoją nietypową i innowacyjną budową. Marka obecna jest na rynku polskim dopiero od kilku tygodni, a już wywołała znaczne poruszenie w środowisku biegaczy. Co dokładnie wyróżnia buty Altra od innych? W czym tkwi sekret tej firmy? (więcej…)