Informacja od organizatora 42. Maratonu Warszawskiego: Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy nad tym, aby przeprowadzić imprezę w sposób bezpieczny zarówno dla Was, wolontariuszy, jak i nas samych, zgodnie z panującym reżimem sanitarnym. Podjęliśmy też, wspólnie ze Związkiem Organizatorów Imprez Masowych, szereg działań mających na celu umożliwienie jak największej liczbie biegaczy wzięcia udziału w 42. edycji Maratonu Warszawskiego.
W tym roku Maraton Warszawski będzie wyglądał inaczej, bo inna jest nasza rzeczywistość. Aktualny limit uczestników wydarzenia biegowego, którzy mogą jednocześnie rywalizować na trasie to 250 osób. Dlatego, by biec mogło jak najwięcej osób, wyruszymy na trasę aż 4 razy! W dniach 26-27 września, w 4 turach rozgrywanych na 5-kilometrowej pętli w samym sercu Warszawy, pobiegnie z nami 1000 osób. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w tym, aby Maraton Warszawski mógł odbyć się w tej formule. Wiemy, że po latach, to takie właśnie wydarzenia, pamięta się najbardziej.
W tym momencie udział w biegu opłaciło ponad 1800 osób. Dziękujemy Wam za zaufanie. Z uwagi na obowiązujący limit zapisy do biegu stacjonarnego są w tej chwili zamknięte, a jutro na profilach biegaczy z nadanymi już numerami startowymi pojawi się ankieta, za pomocą której będziecie mogli potwierdzić chęć udziału lub np. przenieść swoją rejestrację na przyszłoroczną edycję maratonu. Jeżeli po zamknięciu ankiety osób chętnych do startu będzie więcej niż 1000, w czwartek przeprowadzimy losowanie. O szczegółach zasad wyboru uczestników 42. edycji Maratonu Warszawskiego szczegółowo przeczytacie na stronie biegu.
Pomimo obowiązujących limitów, szansę bycia z nami i ukończenia 42. Maratonu Warszawskiego chcemy dać wszystkim biegaczom. Dlatego przygotowaliśmy dla Was możliwość startu w biegu wirtualnym. Zrobimy wszystko, abyście biegnąc na swoich ulubionych trasach czuli się prawdziwymi uczestnikami tego wydarzenia. Maraton Warszawski nie zatrzymał się ani razu na swojej 42-letniej trasie. Nie zatrzymujcie się i Wy, bądźcie częścią tej historii! Aby wirtualny bieg zyskał wyjątkowy sens, łączymy go z akcją #BiegamDobrze. W zeszłym roku wspólnie zebraliśmy 1,5 miliona złotych na rzecz działań organizacji dobroczynnych. W tym roku, bez naszego wspólnego zaangażowania, tej pomocy zwyczajnie brakuje.
Wierzymy, że tegoroczna impreza będzie zapamiętana nie tylko ze względu na to, w jak bezprecedensowym czasie się odbyła, ale też na ilość dobra, jaką uda nam się wspólnie wybiegać. W biegu wirtualnym będziecie mogli pokonać dystans maratonu, półmaratonu, 10 albo 5 km. Szczegóły biegu wirtualnego, akcji charytatywnej i zapisy pojawią się w piątek 14 sierpnia na stronie imprezy.
Na www znajdziecie także zapowiedź tego, jak będą wyglądały środki bezpieczeństwa wdrożone podczas imprezy. Chcemy, aby każdy z Was mógł podjąć świadomą i najbardziej bezpieczną dla siebie decyzję dotyczącą startu w tegorocznym wydarzeniu. Biegajcie i bądźcie z nami. Wierzymy, że medal z tegorocznej edycji maratonu będzie miał wyjątkowe miejsce w niejednej kolekcji.
❗️15. Półmaraton Warszawski – przeniesiony na 2021❗️
W związku z ograniczeniami i bardzo dużą liczbą osób zapisanych do biegu, 15. Półmaraton Warszawski zostaje przeniesiony na 28 marca 2021 roku. Długo wierzyliśmy, że uda się przeprowadzić półmaraton w tym roku, ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że nie jest to możliwe. Na liście startowej 15. Półmaratonu Warszawskiego jest Was blisko 7 tysięcy. To zobowiązuje nas do zorganizowania biegu na znacznie szerszą skalę niż ta, która jest możliwa na chwilę obecną. Bądźcie z nami 28 marca 2021 roku! Chcemy znów, razem z Wami wszystkimi, wysłuchać “Snu o Warszawie”.
Zapewniamy Was, że poniesiona przez Was opłaty startowe nie przepadną. Będziecie mogli ją m.in. przenieść na nowy termin biegu, inny nasz bieg w przyszłości, inną osobę, a także – dokonać zwrotu środków.
Szczegółowe informacje znajdziecie na stronach imprez.
Mamy nadzieję, że postanowicie zostać z nami. Do zobaczenia 28 marca 2021 na starcie 15. Półmaratonu Warszawskiego!
Źródło: tekstu: wpis na Facebooku Maraton Warszawski; fot. Piotr Dymus