41. PZU Maraton Warszawski wygrał Etiopczyk
41. PZU Maraton Warszawski wygrał Etiopczyk [ZDJĘCIA I WYNIKI]

polecane

41. PZU Maraton Warszawski wygrał Etiopczyk [ZDJĘCIA I WYNIKI]

Tomasz Wołoćko
29 września, 2019
Biegi

Zwycięstwem Etiopczyka Gemeda Dadi Yami zakończył się 41. PZU Maraton Warszawski. Najlepszy zawodnik pokonał królewski dystans w czasie 2:11:39. Jakie są pozostałe wyniki?

41. PZU Maraton Warszawski wygrał Etiopczyk

Etiopczyk Gemeda Dadi Yami ukończył trasę PZU Maraton Warszawski w czasie 2:11:39. Drugi w klasyfikacji generalnej, jego rodak Tiruneh Chalachew Asmamaw dotarł to mety piętnaście sekund później, w czasie 2:11:54. Dwa kolejne miejsca również zajęli obywatele Etiopi: Belachew Endale Abeyneh (2:15:10) i Zewede Tadesse Assefa (2:15:46).

Wśród pań pierwsza linię mety przekroczyła Kenijka Korir Rebecca Jepchirchir (2:29:04), która wygrała nowego Fiata Tipo oraz ustanowiła kobiecy rekord trasy! Ten dotychczas był w rękach Teshema Goitetom Haftu 2:29:32 (2013 – 35. PZU Maraton Warszawski).

Za nią na finiszu zameldowała się Kenijka Muchiri Eunice 02:33:24 oraz Etiopka Mulisa Aberu Ayana z czasem 02:37:07.

41. PZU Maraton Warszawski wygrał Dariusz Nożyński

Najszybszym Polakiem został Dariusz Nożyński z wynikiem na mecie 2:24:52 (8 OPEN). Jako drugi dobiegł Maciej Białogoński 02:28:54. Na ostatnim stopniu podium stanie Mateusz Baran (02:29:40). Artur Kozłowski dotarł do mety z wynikiem 02:36:38, co dało 15. miejsce w klasyfikacji OPEN panów. Kozłowski nie uzyskał minimum na igrzyska olimpijskie w 2020 roku w Tokio.

Na mecie wszyscy zawodnicy otrzymają wyjątkowy medal przedstawiający Pałac na Wyspie -rezydencję Stanisława Augusta Poniatowskiego znajdującą się w Łazienkach Królewskich. Tegoroczny maraton był wyjątkowy ze względu na ekologię. Organizatorzy postawili na ekologiczne rozwiązania, które zmniejszą emisję zanieczyszczeń do środowiska oraz na odpowiednią segregację śmieci. Szczególnie istotne było wyeliminowanie plastikowych kubeczków oraz folii na mecie.

Bieg na Piątkę wygrał Aleksander Dragan [PZU Maraton Warszawski, wyniki]

Bieg na Piątkę wygrał Aleksander Dragan.

Pozostałe wyniki zawodników można sprawdzać na oficjalnej stronie organizatora.

Źródło: https://www.facebook.com/MaratonWarszawski/; fot. Maciej Krüger źródło zdjęć: http://pzumaratonwarszawski.com/aktualnosci/zwyciezca-41-pzu-maratonu-warszawskiego/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Batony proteinowe Olimp Matrix Pro – recenzja

Batony proteinowe Olimp, to z założenia zamienniki posiłku po treningu, które dostarczą do naszego organizmu dużą dawkę białka, trochę węglowodanów i niewiele tłuszczów. Czy tak faktycznie jest? Testujemy dwa batony proteinowe Olimp.  (więcej…)