41. PZU Maraton Warszawski ubierze biegaczy w szarość
41. PZU Maraton Warszawski ubierze biegaczy w szarość! [KOSZULKA]

polecane

41. PZU Maraton Warszawski ubierze biegaczy w szarość! [KOSZULKA]

Edward Królikowski
14 sierpnia, 2019
Biegi

Na oficjalnej koszulce 41. PZU Maratonu Warszawskiego dominować będzie klasyczna szarość. Na froncie umieszczono grafikę przedstawiającą stoper z wkomponowanym motywem panoramy Warszawy, zaś jej głównym elementem są puste pola cyfrowego zegara. Dzięki tej koncepcji każdy, kto ukończy bieg, będzie mógł z wykorzystaniem niezmywalnego markera pochwalić się osiągniętym wynikiem.

41. PZU Maraton Warszawski ubierze biegaczy w szarość

Producentem koszulki technicznej jest firma New Balance. Maraton Warszawski od początku bieżącego roku związany jest umową z amerykańską marką, będącą strategicznym partnerem technicznym imprezy. Tym samym znalazł się w jednym gronie z najbardziej uznanymi maratonami na świecie – w Nowym Jorku, Londynie i Rotterdamie.

Co trzeba zrobić, aby otrzymać koszulkę? Pakiety startowe na 41. PZU Maraton Warszawski dostępne są w 3 wariantach (ceny obowiązują do końca sierpnia): bez koszulki (150 zł), z koszulką bawełnianą z analogicznym wzorem (169 zł) oraz koszulką techniczną New Balance (199 zł). Wyboru należy dokonać na etapie rejestracji. Osoby, które już się zarejestrowały i opłaciły swój udział, mogą dodać do swojego pakietu koszulkę, dopłacając różnicę w cenie. Koszulki na biegi towarzyszące będą spójne graficznie z tą opracowaną pod kątem biegu głównego. Na każdej z nich zostanie umieszczona grafika stopera z możliwością wpisania osiągniętego wyniku. Grafiki będą wykonane w kolorach charakterystycznych dla imprezy.

41. PZU Maraton Warszawski koszulka

41. PZU Maraton Warszawski koszulka

– Zależało nam, aby koszulka była dla każdego uczestnika wyjątkową pamiątką. Dlatego znalazły się na niej dwa motywy – trasa i pokonane kilometry oraz miejsca na wpisanie czasu, z którym przekroczyło się linię mety – wyjaśnia Magda Skrocka, Dyrektor Komunikacji Fundacji Maraton Warszawski.

41. PZU Maraton Warszawski trasa

Poznaliśmy już trasę Maratonu Warszawskiego i Biegu na Piątkę. Nie zmieni się ona znacząco względem jubileuszowej, zeszłorocznej edycji, dzięki czemu biegacze ponownie sprawdzą się na ulicach w samym sercu Warszawy, z całą gamą atrakcyjnych lokalizacji.

41. PZU Maraton Warszawski trasa Bieg na Pięć

Trasa Biegu na Piątkę sprzyjać będzie osiąganiu bardzo dobrych rezultatów. Mała liczba zakrętów, długi zbieg na jej środkowym odcinku i dwukilometrowa ostatnia prosta to wyzwanie dla fanów krótszych dystansów, a także ukłon w stronę mniej doświadczonych biegaczy. Prosta trasa i limit 45 minut sprawiają, że Bieg na Piątkę jest w zasięgu każdego.

Równolegle z maratonem na wspólnej trasie wystartuje Bridgestone Sztafeta Maratońska. Drużyny rywalizować będą w trzyosobowych zespołach, a uczestnicy będą mieli do pokonania odpowiednio: 14, 10 i 18 kilometrów.

41. PZU Maraton Warszawski koszulka

41. PZU Maraton Warszawski oraz biegi towarzyszące odbędą się 29 września 2019 roku.

Więcej informacji oraz zapisy dostępne są na stronie maratonu.

Fundacja „Maraton Warszawski” została założona w 2002 roku. Jej główną misją jest popularyzacja biegania w Polsce, wsparcie zarówno profesjonalnych zawodników jak i biegaczy-amatorów, a także poprawa standardów organizacyjnych imprez biegowych. Fundacja organizuje między innymi: Maraton Warszawski, Półmaraton Warszawski, Ekiden oraz cykl imprez biegowych „Puchar Maratonu Warszawskiego”.

Źródło: informacja prasowa; fot. Maraton Warszawski / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plecak do biegania Kalenji – niska cena i wysoka jakość?

Okres wakacyjny to przede wszystkim urlopowe podróże i czas organizacji wielu biegów górskich. Przez większość czasu temperatura nie jest sprzyjająca, a trasy długie i męczące. Niezależnie od tego czy będziemy chcieli pobiegać podczas urlopu czy wziąć udział w zawodach na dystansie ultramaratonu, potrzebny nam będzie odpowiedni sprzęt. Na pierwszy plan wysuwa się plecak do biegania, w którym będziemy mogli pomieścić niezbędny ekwipunek. Przejrzeliśmy ofertę sieci Decathlon i wybraliśmy 2 interesujące modele do testów. Czy i jaki warto kupić plecak do biegania Kalenji? (więcej…)