40. PZU Maraton Warszawski startuje za 20 dni!

polecane

40. PZU Maraton Warszawski startuje za 20 dni!

Kamil Nowak
10 września, 2018
Aktualności

Tej jesieni do Warszawy zjadą się biegacze, u których słowo „maraton” wywołuje mocniejsze bicie serca i przyspieszony oddech. 30 września będziemy wspólnie świętować 40. urodziny Maratonu Warszawskiego. Do udziału w imprezie zapisało się już blisko 9 tysięcy osób. W dalszym ciągu można się jeszcze zgłosić do udziału w historycznym maratonie!

40. PZU Maraton Warszawski startuje za 20 dni (30 września 2018 r.)!

Dla jednych to po prostu rozrywka, ale dla innych stanowi filozofię życia umożliwiającą ustalanie oraz przekraczanie kolejnych granic fizycznych i psychicznych. Niezależnie od motywacji, co roku na ulicach Warszawy tysiące miłośników biegania spełnia swoje marzenia o pokonaniu królewskiego dystansu. I tak od 39 lat.

40. urodziny Maratonu Warszawskiego rozpoczną się już za 20 dni – 30 września 2018 r. W ostatni weekend września biegacze wyruszą na warszawskie ulice uczestnicząc w wyjątkowym biegu. Trasa zawodów rozciąga się od Bielan po Mokotów, zahaczając w międzyczasie o prawobrzeżną stronę stolicy. Chęć udziału w imprezie zadeklarowało do tej pory blisko 9 tysięcy osób (7 tysięcy nadanych numerów startowych) – ale nie jest jeszcze za późno, by dołączyć do grona maratończyków. Na stronie internetowej Fundacji wystarczy wybrać zakładkę „Zapisz się” i postępować zgodnie z instrukcjami.

Maraton Warszawski nie jest jedyną imprezą, na którą z niecierpliwością czekają entuzjaści biegania z całej Polski. Towarzyszyć jej będą także inne wydarzenia, zaś wybiegane kilometry umożliwią pomoc potrzebującym. Taki charytatywny charakter mają dwa biegi towarzyszące maratonowi T-Mobile Bieg Na Piątkę i Sztafeta Maratońska. Do udziału w imprezach można zapisać się tradycyjnie (wnosząc opłatę startową) lub w ramach akcji dobroczynnej #BiegamDobrze. Dołączając do grona biegaczy charytatywnych, w ramach rejestracji na bieg, zakładamy swoją zbiórkę na rzecz jednej z 11 partnerskich organizacji, a po uzbieraniu kwoty minimalnej – otrzymujemy od niej numer startowy! Uczestnicy wszystkich biegów, które odbędą się w ramach 40. PZU Maratonu Warszawskiego już w tej chwili na cele dobroczynne uzbierali 400 tysięcy złotych!

Maraton Warszawski 2018. Medal to majstersztyk!

To wszystko już w niedzielę 30 września – natomiast dzień wcześniej po swoje medale pobiegną najmłodsi entuzjaści sportu startujący w ramach Mini Maratonu Niepodległości. W imprezie, odbywającej się przy Pałacu Kultury i Nauki, weźmie udział 2000 uczestników. Trasa maratonu jest już znana, tak samo jak medale, które będą czekać na wszystkich biegaczy na mecie.

Źródło: informacja prasowa; fot. Piotr Dymus

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plan treningowy dla początkujących biegaczy. Cel: 30 minut biegu ciągłego

Jak powinien wyglądać plan treningowy dla początkujących biegaczy? Ile czasu powinien zajmować trening i na co zwrócić szczególną uwagę – tego wszystkiego dowiecie się z planu treningowego przygotowanego przez Krzysztofa Szymanowskiego - czołowego polskiego biegacza. Z tak zaplanowanymi sesjami nie nabawicie się kontuzji czy urazów. (więcej…)