40. PKO Półmaraton Szczecin startuje za 59 dni
40. PKO Półmaraton Szczecin startuje za 59 dni! [MEDAL JEST GENIALNY!]

polecane

40. PKO Półmaraton Szczecin startuje za 59 dni! [MEDAL JEST GENIALNY!]

Tomasz Wołoćko
26 czerwca, 2019
Biegi

40. PKO Półmaraton Szczecin wykonał kawał świetnej roboty projektując tegoroczny jubileuszowy medal, który zdobyć będzie można na mecie jednego z najstarszych biegów w Polsce. Zapisy w dalszym ciągu są otwarte!

40. PKO Półmaraton Szczecin startuje za 59 dni

Wszystko zaczęło się od 1980 roku kiedy to wystartowała Szczecińska Dwudziestka, która doczekała się jubileuszowych 20-tu edycji. W 2000 roku impreza przekształciła się w Szczeciński Półmaraton Gryfa, którego dyrektorem został Jerzy Skarżyński. Dyrektor uzasadniał zmianę formy i nazwy biegu w następujących słowach: „Można to było zrobić już przed pięcioma, sześcioma laty, gdyż od takiego czasu dystans 20 km przestał być dystansem klasycznym. Teraz mistrzostwa świata i Polski odbywają się na dystansie półmaratonu. Jako organizatorzy biegu przeczekaliśmy jednak do jubileuszu 20-tej edycji, by w podniosłej atmosferze „pochować” Szczecińską Dwudziestkę, a potem ożywić coś nowego, ale na gruncie 20-letnich już doświadczeń”.

Nowe wcielenie tradycyjnego biegu, który na trwale zapisał się w kalendarzu imprez sportowych miasta otrzymał kolejny numer imprezy czyli 21 edycję. Rekord Szczecińskiej Dwudziestki należy do Leszka Bebło ze Szczecina, który w 1996 roku zajął 2 miejsce za Kenijczykiem Wilsonem Musto uzyskawszy wynik 59:20, który do dzisiaj nie został poprawiony. Rekordzistami tej imprezy są również Ewa Wrzosek z Pyrzyc oraz Jerzy Skarżyński, którzy w latach 80-tych XX wieku aż sześciokrotnie zwyciężali w Szczecińskiej Dwudziestce.

Już ponad 2000 biegaczy na liście startowej 40. PKO Półmaraton Szczecin.

Już ponad 2000 biegaczy na liście startowej 40. PKO Półmaraton Szczecin.

Opublikowany przez Szczecin Półmaraton Piątek, 22 marca 2019

Obecnie PKO Półmaraton Szczecin to ponad 3,5 tysiąca uczestników na dwóch dystansach: półmaratonu i biegu na 10 km oraz ponad 600 dzieci w towarzyszącym biegu dla dzieci BIEG PIRATA.

W 2019 roku Stowarzyszenie K2 Partners już po raz piąty będzie organizatorem tej wyjątkowej jubileuszowej edycji Szczecin Półmaraton, gdzie limit startujących został określony na 4000 biegaczy z Polski i zagranicy. Miasteczko biegowe 40. PKO Półmaraton Szczecin będzie usytuowane na Jasnych Błoniach w Szczecinie, natomiast trasa biegu będzie przebiegać przez centrum miasta, Wałami Chrobrego oraz urokliwą dzielnicą Pogodna.

40. PKO Półmaraton Szczecin

Jedną z nowości jaką wprowadza organizator w ramach 40-tej edycji jest możliwość wyboru przez uczestnika biegu dystansu jaki chce przebiec w dniu imprezy. Na trasie biegu będzie znajdował się punkt decyzyjny, na którym zawodnik nawet w czasie biegu może podjąć decyzję, jaki dystans pokona w jubileuszowej edycji imprezy.

25 sierpnia 2019 startuje wyjątkowa edycja 40. PKO Półmaraton Szczecin i bieg na 10 km. Właśnie ruszyła rekrutacja…

Opublikowany przez Szczecin Półmaraton Środa, 26 czerwca 2019

Impreza odbędzie się w dniu 25 sierpnia 2019 roku w Szczecinie, a sam start biegu nastąpi o godz. 9:00. Zapisy dostępne są tutaj. Aktualne wpisowe wynosi 114 złotych i obowiązuje do momentu, kiedy lista startowa nie przekroczy 3440 zawodników. Od 3441 osoby na liście opłata wzrośnie do 124 złotych. Z tego powodu warto już dzisiaj się zarejestrować i zapewnić sobie miejsce w półmaratonie (uśmiech).

Źródło: http://halfmarathon.szczecin.pl/polmaraton/o-biegu-21/; fot. DULNY FOTO

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kapitalny Garmin Venu Sq Music. Opcji wiele, cena super – RECENZJA

Garmin Venu Sq to kapitalny sprzęt, który łączy codzienne obowiązki z monitorowaniem stanu zdrowia i funkcjami treningowymi. Z tym urządzeniem na nadgarstku łatwiej ogarniemy plan dnia i sprawy, które należy wykonać, ale też uda się nam lepiej zapanować nad potrzebną dawką ruchu i ćwiczeniami z planu treningowego. Kto będzie zadowolony z posiadania Venu Sq? Co z dokładnością pomiarów podczas aktywności fizycznej? Będzie też okazja do zakupu urządzenia w niższej cenie! (więcej…)