4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

polecane

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Kamil Nowak
20 czerwca, 2016
Biegi

W minioną sobotę odbył się 4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton. Na linii startu pojawiły się 9592 osoby, co jest absolutnym rekordem frekwencji w tej części kraju. Przedstawiamy podsumowanie biegu.

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Na starcie rekordowego 4. PKO Nocnego Wrocław Półmaratonu stanęły 9592 osoby! Spośród nich najszybszy był Kenijczyk – Dominic Mailu Musyimi, który przebiegł trasę w 1:03:04. Sekundę później na mecie zameldował się Etiopczyk, Zelalem Mengistu. Najlepszy z Polaków, Marcin Chabowski, dotarł do mety jako trzeci, w czasie 1:03:09. Kolejność na mecie najlepszej trójki mężczyzn rozstrzygnęła się na ostatnich metrach trasy, już na terenie kompleksu Stadionu Olimpijskiego.

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Wśród kobiet triumfowała Białorusinka, Maryna Damancewicz, z czasem 1:13:13. Drugie miejsce wśród pań zajęła Polka, Iwona Lewandowska (1:14:07). Na najniższym stopniu podium stanęła Ewa Jagielska (1:17:29).

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton

Pamiątkowym trofeum dla zawodników był medal z wizerunkiem Narodowego Forum Muzyki. Nagrodą za ukończenie 34. PKO Wrocław Maratonu, który odbędzie się 11 września 2016 r., będzie krążek z Halą Stulecia. Za dwa kolejne biegi (w 2017 r.) uczestnicy otrzymają następne pamiątki z ważnymi miejscami Wrocławia. Osoby, które ukończą wszystkie cztery biegi, dostaną paterę w kształcie obrysu Stolicy Dolnego Śląska, z miejscem na medale.

4. PKO Nocny Wrocław Półmaraton
Relację live prowadziliśmy na naszym profilu Facebook – tutaj.

PS. Co z medalem – statuetką?

Organizator Nocnego Półmaratonu zapowiadał w informacjach prasowych nietypową nagrodę za dotarcie do mety w postaci miniaturki Narodowego Forum Muzyki. Tymczasem, każdy otrzymał standardowy medal.

medale

Powyżej wizualizacja statuetki. Poniżej medal, jaki można było otrzymać na mecie.

Medal, półmaraton
Byliśmy bardzo ciekawi, jak faktycznie będzie się prezentować nagroda albowiem wizualizacja zapowiadała coś wyjątkowego. Tym bardziej, że przez najbliższe trzy starty – maraton w bieżącym roku, półmaraton i maraton w 2017 roku planowano kolekcjonowanie kolejnych miniaturek znanych wrocławskich budynków.

Informacja prasowa / opracowanie redakcyjne / więcej na pol.wroclawmaraton.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

 1. Jacek M pisze:

  Bardzo udane bieganie. Zaplecze biegu czyli okolice startu i mety bardzo mi się podobały. Trasa również. Miałem jedynie większe oczekiwania względem punktów na trasie półmaratonu, bo liczyłem na większy doping ze strony wrocławskich kibiców oraz o większe widowisko związane z europejską stolicą kultury. Pamiętam, że rok temu most Grunwaldzki był pięknie oświetlony – widziałem na zdjęciach, znajomi opowiadali, że tam to było coś pięknego. Ogólnie super. Wracam za rok na jubileuszowe 5. bieganie.

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Jacku, ja również biegłem rok temu przy oświetlonym moście Grunwaldzkim. Faktycznie, było to piękne widowisko.

 2. Kristof pisze:

  Udane bieganie. Życiówki nie było ale wbiłem się w 1:45 🙂

  1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

   Gratulacje za wynik.

 3. Ben45 pisze:

  Byłem rok temu podczas półmaratonu. Spotkałem tam Jerzego Skarżyńskiego. Mega książki i porady.

 4. Marcin89 pisze:

  Jeden z najpiękniejszych polskich półmaratonów moim zdaniem 🙂 Przydało by się u nas w kraju więcej tego typu nocnych imprez.

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Bieganie niszczy stawy. Czy to prawda?

Jeśli zaczynasz biegać, to pewnie spotkałeś się nie raz ze stwierdzeniem, że bieganie zniszczy Tobie stawy, ale czy to prawda? Czy bieganie działa na stawy na tyle destrukcyjnie, że będziesz kiedyś cierpieć na jakieś schorzenia lub nabawisz się ciężkiego urazu?  (więcej…)