38. PKO Wrocław Maraton ugości tylko 3000 biegaczy
38. PKO Wrocław Maraton ugości tylko 3000 biegaczy! [limit]

polecane

38. PKO Wrocław Maraton ugości tylko 3000 biegaczy! [limit]

Tomasz Wołoćko
Luty 24, 2020
Aktualności

Trwają już zapisy na 38. PKO Wrocław Maraton. Wydarzenie, które odbędzie się w dniu 20 września niejako „wróci do korzeni”. Start z Rynku w Kątach Wrocławskich o godzinie 9:00, meta zaś będzie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

38. PKO Wrocław Maraton ugości 3000 biegaczy

Rewolucja wydarzy się w trakcie tegorocznego 38. PKO Wrocław Maraton. Podobnie jak w dziesięciu pierwszych edycjach Maratonu Ślężan (w latach 1983 – 1992), część trasy 38. PKO Wrocław Maratonu zostanie wyznaczona poza granicami Wrocławia. Maratończycy wyruszą bowiem w trasę o 9:00, z Rynku w Kątach Wrocławskich, metę przekroczą zaś na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego w Stolicy Dolnego Śląska. Ponadto po raz pierwszy w polskim środowisku biegowym, mieszkańcy Wrocławia dostaną możliwość bezpłatnego ukończenia dystansu 42,195 km. Każdy z uczestników programu Nasz Wrocław 365, który zaznaczy odpowiednią opcję przy rejestracji, otrzyma zwrot kosztów udziału w tegorocznym 38. PKO Wrocław Maratonie po przekroczeniu linii mety.

38. PKO Wrocław Maraton

37. PKO Wrocław Maraton odbył się 15 września. Na trasę wyruszyło wówczas ponad 3200 osób z około 40 krajów świata. Najlepszemu zawodnikowi do pobicia rekordu trasy zabrakło zaledwie 4 sekund. Pierwszy na mecie zameldował się Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva, który ukończył trasę w 02:13:32. Najszybszymi z Polaków byli: Przemysław Dąbrowski (02:28:32) oraz Katarzyna Golba, która dystans maratoński ukończyła w 02:48:41.

Organizator ustalił liczbę zawodników – limit 3000 osób, które mogą wziąć udział w maratonie, zaś aktualne wpisowe dla pierwszych 1000 zawodników wynosi 95 zł.

Źródło: https://wroclawmaraton.pl/; fot. Kamil Nowak

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Rozgrzewanie i chłodzenie, czyli szybki sposób na walkę z bólem

Z bólami mięśni i stawów boryka się wiele osób uprawiających regularnie sport – w tym biegacze. Pomocą w szybkim powrocie do pełnej sprawności mogą stać się zabiegi rozgrzewające i schładzające zmęczone mięśnie. Dzięki wybranym maściom i żelom możemy zminimalizować dolegliwości bólowe, przyspieszyć regenerację oraz natychmiastowo ukoić zmęczoną partię ciała. Po jakie produkty należy sięgać? Jak wykonać taki zabieg? (więcej…)