38. PKO Wrocław Maraton dopiero w 2021 roku
38. PKO Wrocław Maraton dopiero w 2021 roku!

polecane

38. PKO Wrocław Maraton dopiero w 2021 roku!

Tomasz Wołoćko
21 kwietnia, 2020
Biegi

W tym roku nie odbędzie się 38. PKO Wrocław Maraton! Ze względu na ciągłe zagrożenie zdrowia i życia spowodowane pandemią, konieczność dostosowania do zaostrzonych procedur bezpieczeństwa i brak pewności, co do okresu ich obowiązywania, 38. PKO Wrocław Maraton zostaje w bieżącym roku odwołany.

38. PKO Wrocław Maraton dopiero w 2021

Decyzja została podjęta po uprzednich konsultacjach z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem i naszym partnerem – Gminą Kąty Wrocławskie. W najbliższym czasie zostanie także udostępniona możliwość zwrotu pakietu startowego przy całkowitej rekompensacie wpisowego (bez żadnych opłat manipulacyjnych) – odpowiednia procedura pojawi się niebawem na stronie internetowej biegu.

– Z żalem, ale i poczuciem obowiązku podejmujemy tę trudną, choć jedyną możliwą w obecnych okolicznościach decyzję – mówi Wojciech Gęstwa, dyrektor Wrocław Maratonu. Organizacja tak ogromnego przedsięwzięcia jak bieg na dystansie 42,195 metrów, po trasie wytyczonej po drogach publicznych na terenie dwóch gmin wymaga podjęcia szeregu decyzji i zaciągnięcia zobowiązań z należytym wyprzedzeniem. Nie możemy ryzykować. Najważniejsze jest zdrowie naszych biegaczy. Termin, od kiedy będzie można organizować imprezy masowe pozostaje nieznany. To zobowiązuje nas do przeniesienia maratonu na kolejny rok.

Parafrazując apel Winstona Churchilla z lat wojennych: nie traktujmy dni pandemii jako tych mrocznych – niech będą to wielkie dni, w których mamy okazję wykazać się swoją odpowiedzialnością. Razem z olimpijczykami, piłkarzami ze Starego Kontynentu i wszystkimi innymi, którzy w tym roku nie wezmą udziału w rywalizacji – poczekamy. Wrocław wróci silniejszy. Sport wróci silniejszy! – dodaje Gęstwa.

Drodzy biegacze, przybywamy ze szczegółami w związku z odwołaniem 38. PKO Wrocław Maraton. 💔Decyzję pozostawiamy w…

Opublikowany przez Wrocław Maraton Wtorek, 21 kwietnia 2020

38. PKO Wrocław Maraton miał być wyjątkowy. Wydarzenie, które pierwotnie zaplanowano na 20 września 2020 roku miało niejako „wrócić do korzeni”. Podobnie jak w dziesięciu pierwszych edycjach Maratonu Ślężan (w latach 1983 – 1992), część trasy 38. PKO Wrocław Maratonu miała być wyznaczona poza granicami Wrocławia. Start zaplanowany został bowiem z Rynku w Kątach Wrocławskich z metą na torze żużlowym Stadionu Olimpijskiego w stolicy Dolnego Śląska. Maraton posiadał także mocno ograniczoną liczbę zawodników, która była ustalona tylko na 3000 osób. Jaki będzie 38. PKO Wrocław Maraton w 2021 roku? Poczekamy, zobaczymy.

Źródło: informacja prasowa; + oprac. własne;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Słuchawki sportowe Soundcore AeroFit Pro: PRZEPRASZAM, myliłem się!


Tytuł nawiązuje do wszystkich poprzednich przetestowanych przeze mnie słuchawek do biegania. Możecie sprawdzić, jakie słuchawki sportowe testowałem. Tam, gdzie mówiłem, że sprzęt sportowy ma być praktyczny, nie spadać z ucha i nie ma dla mnie problemu, gdy jakość dźwięku jest gorsza, słaba lub taka sobie, myliłem się, przepraszam. Wtedy uważałem, że najważniejsze jest, żeby słuchawki nie krępowały ruchu, były praktyczne i dość tanie, gdyby spadły nam z wysokości i się uszkodziły. Słuchawki Soundcore AeroFit Pro zmieniają zasady gry, które uważałem za niepodważalne. Teraz wiem, że można kupić przystępnie cenowo, praktyczne słuchawki, które oferują niesamowicie nasycony detalami dźwięk. Jakość dźwięku jest moim zdaniem niesamowita. Czas na test słuchawek sportowych Soundcore AeroFit Pro o otwartej konstrukcji. (więcej…)