37. PKO Wrocław Maraton. Zabrakło jedynie 4 sekund do rekordu [WYNIKI]
37. PKO Wrocław Maraton. Zabrakło jedynie 4 sekund do rekordu [WYNIKI]

polecane

37. PKO Wrocław Maraton. Zabrakło jedynie 4 sekund do rekordu [WYNIKI]

Tomasz Wołoćko
wrzesień 16, 2019
Aktualności

37. PKO Wrocław Maraton odbył się 15 września. Na trasę wyruszyło ponad 3200 osób z około 40 krajów świata. Najlepszemu zawodnikowi do pobicia rekordu trasy zabrakło zaledwie 4 sekund. Jakie wyniki osiągnęli pozostali zawodnicy na mecie?

37. PKO Wrocław Maraton. Zabrakło jedynie 4 sekund do rekordu [WYNIKI]

Pierwszym na mecie zameldował się Kenijczyk Cosmas Mutuku Kyeva ukończył trasę w 02:13:32. Pomimo tego, że do złamania rekordu trasy zabrakło 4 sekund, zawodnik z Kenii otrzymał od dyrektora Wrocław Maratonu Wojciecha Gęstwy specjalną premię za postawę fair play (5000 zł) – podczas całej trasy nawiązywał bowiem kontakt z kibicami i wymieniał się pozdrowieniami z mieszkańcami Wrocławia. Drugi w klasyfikacji generalnej, jego rodak Hosea Kiplagat Tuei dotarł to mety prawie osiem minut później, w czasie 02:21:25. Dwa kolejne miejsca również zajęli obywatele Kenii: Isaac Kimutai Ngeno (02:22:28) i Moses Kipruto Kibire (02:24:53).

37. PKO Wrocław Maraton wyniki

37. PKO Wrocław Maraton wyniki

Wśród pań pierwsza linię mety przekroczyła Węgierka Szabó Tünde (02:43:17), która rok temu dobiegła we Wrocławiu jako trzecia. Za nią na finiszu zameldowały się dwie Kenijki: Hellen Jepkosgei Kimutai (02:44:58) oraz Gladys Jepkurui Biwott (02:45:00).

37. PKO Wrocław Maraton wyniki

Najszybszymi z Polaków byli: Przemysław Dąbrowski (02:28:32), oraz Katarzyna Golba, która dystans maratoński skończyła w 02:48:41. Drugim Polakiem na mecie był Grzegorz Gronostaj, który wypracował czas 2:35:00. Męskie podium zamknął Rafał Czarnecki z czasem 2:42:16.

37. PKO Wrocław Maraton był także wyjątkowy pod kątem ochrony środowiska. Impreza wpisała się w miejską politykę „zero waste” – plastikowe kubki do podawania wody na trasie zostały zastąpione biodegradowalnymi. Woda dla zawodników nie pochodziła z plastikowych butelek, dzięki współpracy z MPWiK – trafiała do kubeczków z nalewaków podłączonych do miejskiej sieci wodociągowej. Dodatkowo, plastikowe torby na pakiety startowe zostały zastąpione bawełnianymi workoplecakami, a na Stadionie Olimpijskim na zawodników i kibiców czekały elektryczne hulajnogi i rowery miejskie.

37. PKO Wrocław Maraton wyniki

Pełne wyniki biegaczy 37. edycji Wrocław Maraton są tutaj.

Na mecie każdy z biegaczy, który ukończył trasę otrzymał – zgodnie z tradycją – medal łączący się z trofeum półmaratonu, przedstawiający wrocławskie krasnale. Linię finiszu przekroczyło 3151 osób.

Źródło: informacja prasowa; fot. Bieganie Uskrzydla 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Kamera sportowa. 5 alternatyw dla GoPro?

Kamera sportowa nie musi być droga. Idąc tym tropem podjęliśmy się wyzwania odszukania kamer sportowych, które mogą stanowić alternatywę dla drogich rozwiązań marki GoPro. Czy znalezienie tańszego sprzętu, który sprawdzi się podczas aktywności fizycznej jest możliwe? (więcej…)