37. PKO Wrocław Maraton. 15 września [TRASA, UTRUDNIENIA]
37. PKO Wrocław Maraton. 15 września [TRASA, UTRUDNIENIA]

polecane

37. PKO Wrocław Maraton. 15 września [TRASA, UTRUDNIENIA]

Tomasz Wołoćko
15 września, 2019
Biegi

Zawodnicy biorący udział w 37. PKO Wrocław Maraton mają do pokonania dystans 42,195 km. W zdecydowanej większości trasa przebiega przez największe ulice Wrocławia. Jakie utrudnienia w ruchu czekają na mieszkańców, kierowców i pasażerów MPK? Jaki jest program dnia na 15 września?

37. PKO Wrocław Maraton. 15 września trasa i utrudnienia

Program dnia dotyczący dnia startu 37. PKO Wrocław Maraton (15 września):

✅05.30 – 08.00 – weryfikacja i wydawanie pakietów startowych w Hali Wielofunkcyjnej AWF (al. I. J. Paderewskiego 35);
✅05.30 – 08.00 SPORT EXPO w sali gier Hali Wielofunkcyjnej AWF;
✅07:00 – 08.30 weryfikacja i wydawanie pakietów dla uczestników PKO Biegu Rodzinnego – w sali gier Hali Wielofunkcyjnej AWF,
✅08.30 – 08.45 ustawianie się zawodników na starcie Stadion Olimpijski, tor żużlowy,
w kolejności:
– na linii Startu –na wysokości trybuny zachodniej – zawodnicy niepełnosprawni na wózkach
– 10 metrów za linią startu – Elita Maratonu wg numerów startowych od 1 do 200
– pozostali zawodnicy ustawieni w odpowiednich 5 strefach czasowych;
– Sztafeta maratońska „Bieg po nadzieję”
– uczestnicy PKO Biegu Rodzinnego
✅08.45 uroczyste otwarcie Maratonu Wrocławskiego;
✅08.59 start zawodników niepełnosprawnych na wózkach sportowych;
✅09.00 start 37. PKO Wrocław Maraton;
✅09.15 start uczestników PKO Biegu Rodzinnego;
✅09.25 – 09.55 wbieganie uczestników PKO Biegu Rodzinnego na metę,
✅10.05 – 13.00 wjazd zawodników na wózkach na Metę Maratonu, dekoracja medalami;
✅11.12 – 15.20 wbieganie zawodników na metę maratonu, dekoracja medalami;
✅od około 11.40 – dekoracje dla zwycięzców poszczególnych kategorii;
✅15.30 uroczyste zakończenie 37 edycji Maraton Wrocław.

Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton [TRASA]

37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się w niedzielę 15 września. Start biegu zaplanowano na godzinę 9:00, zaś zakończenie biegowego wydarzenia planowane jest na godz. 15:30. Wówczas ostatni zawodnik maratonu powinien dotrzeć do mety. Początek jak i koniec trasy zaplanowane są na terenie Stadionu Olimpijskiego. Poprowadzona po ulicach Wrocławia trasa liczy 42,195 km. Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się już od godziny 7:00. Koniec problemów komunikacyjnych nastąpi w okolicach godz. 15:00.

Około 3500 zawodników weźmie udział w tegorocznym maratonie. Co ciekawe, będą to ostatni zawodnicy, których zmagania toczyć się będą na ulicach miasta. Od przyszłego roku maraton ma rozpoczynać się spod aglomeracji. Zapowiedź organizatorów – Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław jest taka, że ta edycja pozostanie ostatnią, która w takiej formule przebiega przez Wrocław. Mówi się, że trasa zostanie poprowadzona z Kątków Wrocławskich lub z Sobótki, a tylko meta pozostanie we Wrocławiu. Taki zabieg ma uzdrowić frekwencję, ponieważ z jej spadkami boryka się Maraton Wrocław.

Utrudnienia w ruchu wystrzelą tuż po godzinie 7:00, ale największe problemy z poruszaniem się po stolicy Dolnego Śląska będzie można odczuć w przedziale 9:00 – 14:00. Jak wspominałem, trasa 37. PKO Wrocław Maraton przebiega jeszcze przed miasto. Start i meta na Stadionie Olimpijskim. Dokładnie o godzinie 9:00 nastąpi start i wypuszczenie zawodników na trasę.

37. PKO Wrocław Maraton. 15 września trasa

W pierwszej kolejności wybiegną aleją Różyckiego, później przez mosty Grunwaldzki i Pokoju, aby dotrzeć do ulicy Sienkiewicza i placu Bema. Tam skręcą na południe, przemierzą dwie wyspy – Młyńską i Piasek (mijając zabytkowy Ostrów Tumski), okrążą centrum ulicami Grodzką, i Kazimierza Wielkiego i Placem Teatralnym (przebiegając przy Teatrze Lalek). Następnie zawodnicy PKO Wrocław Maraton udadzą się ulicami Świdnicką, Swobodną i Ślężną, aż do południowego traktu – obwodnicy śródmiejskiej: ulic Armii Krajowej, Wiśniowej i Hallera.

Trasa później wiedzie do centrum ulicą Grabiszyńska i Podwalem, skąd ul. Legnicką i Lotniczą dotrą aż do Stadionu Miejskiego, który okrążą aleją Śląska. Ulice Pilczycka, Popowicka, Starogroblowa, Gnieźnieńska, Ścinawska, Poznańska i Długa poprowadzą ich znów do centrum. Na północ uczestnicy podążą Kurkową, Łowiecką i Bałtycką, skręcą w Obornicką, alejami Kasprowicza i Boya – Żeleńskiego oraz ulicą Toruńską dotrą do Bruecknera. Następnie Mostami Jagiellońskimi i aleją Kochanowskiego pobiegną do alei Różyckiego, którą dostaną się z powrotem na Stadion Olimpijski.

Nasze biuro 37. PKO Wrocław Maraton już działa❗️Regulamin 📑 bit.ly/2lM5WRZMapa terenu 🗺 bit.ly/2kITceAInfolinia 📞 bit.ly/2kvUoC5

Opublikowany przez Maraton Wrocławski Piątek, 13 września 2019

37. PKO Wrocław Maraton wystartuje 15 września (niedziela) o godz. 9:00. Do zobaczenia!

Kolejne informacje o maratonie są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-wroclaw/

Źródło: https://www.wroclawmaraton.pl/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Adidas Ultraboost 19, czy warto je kupić?

Adidas Ultraboost 19, czyli zapomnijcie wszystko to, co znacie z wcześniejszych modeli Ultraboost. Najnowsza odsłona zaskoczy nie tylko fanów marki Adidas, ale z pewnością przyciągnie do tego grona nowych wielbicieli. O to jestem w stanie założyć się z każdym biegaczem trenującym na twardych nawierzchniach. Sam stałem się takim przykładem. (więcej…)