37. PKO Wrocław Maraton. 15 września [TRASA, UTRUDNIENIA]
37. PKO Wrocław Maraton. 15 września [TRASA, UTRUDNIENIA]

polecane

37. PKO Wrocław Maraton. 15 września [TRASA, UTRUDNIENIA]

Tomasz Wołoćko
Wrzesień 15, 2019
Biegi

Zawodnicy biorący udział w 37. PKO Wrocław Maraton mają do pokonania dystans 42,195 km. W zdecydowanej większości trasa przebiega przez największe ulice Wrocławia. Jakie utrudnienia w ruchu czekają na mieszkańców, kierowców i pasażerów MPK? Jaki jest program dnia na 15 września?

37. PKO Wrocław Maraton. 15 września trasa i utrudnienia

Program dnia dotyczący dnia startu 37. PKO Wrocław Maraton (15 września):

✅05.30 – 08.00 – weryfikacja i wydawanie pakietów startowych w Hali Wielofunkcyjnej AWF (al. I. J. Paderewskiego 35);
✅05.30 – 08.00 SPORT EXPO w sali gier Hali Wielofunkcyjnej AWF;
✅07:00 – 08.30 weryfikacja i wydawanie pakietów dla uczestników PKO Biegu Rodzinnego – w sali gier Hali Wielofunkcyjnej AWF,
✅08.30 – 08.45 ustawianie się zawodników na starcie Stadion Olimpijski, tor żużlowy,
w kolejności:
– na linii Startu –na wysokości trybuny zachodniej – zawodnicy niepełnosprawni na wózkach
– 10 metrów za linią startu – Elita Maratonu wg numerów startowych od 1 do 200
– pozostali zawodnicy ustawieni w odpowiednich 5 strefach czasowych;
– Sztafeta maratońska „Bieg po nadzieję”
– uczestnicy PKO Biegu Rodzinnego
✅08.45 uroczyste otwarcie Maratonu Wrocławskiego;
✅08.59 start zawodników niepełnosprawnych na wózkach sportowych;
✅09.00 start 37. PKO Wrocław Maraton;
✅09.15 start uczestników PKO Biegu Rodzinnego;
✅09.25 – 09.55 wbieganie uczestników PKO Biegu Rodzinnego na metę,
✅10.05 – 13.00 wjazd zawodników na wózkach na Metę Maratonu, dekoracja medalami;
✅11.12 – 15.20 wbieganie zawodników na metę maratonu, dekoracja medalami;
✅od około 11.40 – dekoracje dla zwycięzców poszczególnych kategorii;
✅15.30 uroczyste zakończenie 37 edycji Maraton Wrocław.

Wrocławianie czekają na 37. PKO Wrocław Maraton [TRASA]

37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się w niedzielę 15 września. Start biegu zaplanowano na godzinę 9:00, zaś zakończenie biegowego wydarzenia planowane jest na godz. 15:30. Wówczas ostatni zawodnik maratonu powinien dotrzeć do mety. Początek jak i koniec trasy zaplanowane są na terenie Stadionu Olimpijskiego. Poprowadzona po ulicach Wrocławia trasa liczy 42,195 km. Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się już od godziny 7:00. Koniec problemów komunikacyjnych nastąpi w okolicach godz. 15:00.

Około 3500 zawodników weźmie udział w tegorocznym maratonie. Co ciekawe, będą to ostatni zawodnicy, których zmagania toczyć się będą na ulicach miasta. Od przyszłego roku maraton ma rozpoczynać się spod aglomeracji. Zapowiedź organizatorów – Młodzieżowego Centrum Sportu Wrocław jest taka, że ta edycja pozostanie ostatnią, która w takiej formule przebiega przez Wrocław. Mówi się, że trasa zostanie poprowadzona z Kątków Wrocławskich lub z Sobótki, a tylko meta pozostanie we Wrocławiu. Taki zabieg ma uzdrowić frekwencję, ponieważ z jej spadkami boryka się Maraton Wrocław.

Utrudnienia w ruchu wystrzelą tuż po godzinie 7:00, ale największe problemy z poruszaniem się po stolicy Dolnego Śląska będzie można odczuć w przedziale 9:00 – 14:00. Jak wspominałem, trasa 37. PKO Wrocław Maraton przebiega jeszcze przed miasto. Start i meta na Stadionie Olimpijskim. Dokładnie o godzinie 9:00 nastąpi start i wypuszczenie zawodników na trasę.

37. PKO Wrocław Maraton. 15 września trasa

W pierwszej kolejności wybiegną aleją Różyckiego, później przez mosty Grunwaldzki i Pokoju, aby dotrzeć do ulicy Sienkiewicza i placu Bema. Tam skręcą na południe, przemierzą dwie wyspy – Młyńską i Piasek (mijając zabytkowy Ostrów Tumski), okrążą centrum ulicami Grodzką, i Kazimierza Wielkiego i Placem Teatralnym (przebiegając przy Teatrze Lalek). Następnie zawodnicy PKO Wrocław Maraton udadzą się ulicami Świdnicką, Swobodną i Ślężną, aż do południowego traktu – obwodnicy śródmiejskiej: ulic Armii Krajowej, Wiśniowej i Hallera.

Trasa później wiedzie do centrum ulicą Grabiszyńska i Podwalem, skąd ul. Legnicką i Lotniczą dotrą aż do Stadionu Miejskiego, który okrążą aleją Śląska. Ulice Pilczycka, Popowicka, Starogroblowa, Gnieźnieńska, Ścinawska, Poznańska i Długa poprowadzą ich znów do centrum. Na północ uczestnicy podążą Kurkową, Łowiecką i Bałtycką, skręcą w Obornicką, alejami Kasprowicza i Boya – Żeleńskiego oraz ulicą Toruńską dotrą do Bruecknera. Następnie Mostami Jagiellońskimi i aleją Kochanowskiego pobiegną do alei Różyckiego, którą dostaną się z powrotem na Stadion Olimpijski.

Nasze biuro 37. PKO Wrocław Maraton już działa❗️Regulamin 📑 bit.ly/2lM5WRZMapa terenu 🗺 bit.ly/2kITceAInfolinia 📞 bit.ly/2kvUoC5

Opublikowany przez Maraton Wrocławski Piątek, 13 września 2019

37. PKO Wrocław Maraton wystartuje 15 września (niedziela) o godz. 9:00. Do zobaczenia!

Kolejne informacje o maratonie są tutaj: https://bieganieuskrzydla.pl/tag/maraton-wroclaw/

Źródło: https://www.wroclawmaraton.pl/

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

8 książek, które warto przeczytać będąc biegaczem

Książki są doskonałym źródłem fachowej wiedzy. Taka mądrość jest potrzebna osobom, które są głodne sportowych sukcesów, ale jednocześnie stawiają na zrównoważony trening, odpowiednią regenerację czy zbilansowaną dietę. Przygotowaliśmy listę obowiązkowych książek, które warto przeczytać, aby cieszyć się aktywnością fizyczną przez długie lata. (więcej…)