37. PKO Wrocław Maraton. Kranówka i nowe kubeczki dla zawodników
37. PKO Wrocław Maraton. Kranówka i nowe kubeczki dla zawodników?

polecane

37. PKO Wrocław Maraton. Kranówka i nowe kubeczki dla zawodników?

Edward Królikowski
lipiec 19, 2019
Aktualności

37. PKO Wrocław Maraton odbędzie się za 58 dni. Dokładnie 15 września wystartuje jedna z największych imprez biegowych rozgrywanych na ulicach Wrocławia. Czy od tej edycji biegacze będą pili wodę tzw. kranówkę, którą dostarczy MPWiK?

37. PKO Wrocław Maraton. Kranówka i nowe kubeczki dla zawodników

Jacek Sutryk, prezydent Miasta Wrocław, poinformował za pośrednictwem wpisu na Facebooku, że od tej edycji biegacze będą pili wrocławską kranówkę, bo jest zdrowa, smaczna, zawiera wapń, potas i magnez – składniki niezbędne dla zdrowego rozwoju. Aby zapewnić szybką dystrybucję w warsztatach MPWiK powstał prototyp nalewaka wody. 18 lipca odbyły się pierwsze, udane testy. Inspiracja tego rozwiązania technicznego pochodzi od poznańskiego Aquanet SA. W ciągu ośmiu sekund do pełna napełnianych będzie kranówką 25 kubków – poniższe plastikowe służyły jedynie do testów. Podczas maratonu wrocławska kranówka będzie podawana w biodegradowalnych opakowaniach.

Specjaliści z MPWiK Wrocław ręka w rękę z organizatorami wrocławskiego Maratonu💪Od tej edycji biegacze będą pili…

Opublikowany przez Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk Czwartek, 18 lipca 2019

37. PKO Wrocław Maraton po raz kolejny wystartuje z toru żużlowego na Stadionie Olimpijskim – w tym samym miejscu będzie również wyznaczona meta. Uczestnicy pokonają 42 195 metrów po trasie w zdecydowanej większości zbliżonej do ubiegłorocznej – zaprojektowanej tak, by jednocześnie umożliwić pokonanie dystansu w jak najlepszym czasie, jak i wśród najciekawszych obiektów w mieście. Limit uczestników maratonu określono na 4000 osób.

Źródło informacji: https://www.facebook.com/sutrykjacek/posts/2490868747801052

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Plecak biegowy przeznaczony do ultramaratonów [15 kieszeni na ekwipunek]

Przypadł mi do testowania plecak biegowy Kalenji przeznaczony do ultramaratonów. Ten konkretny model został zatwierdzony m.in. podczas biegów Ultra-Trail du Mont-Blanc czy Western States Endurance Run. Posiada aż 15 kieszeni, pomieści 3 litry płynów i jest mega pakowny. Czy będzie to prawdziwy plecakowy "kozak", który nie posiada słabych punktów? (więcej…)