34. PKO Wrocław Maraton – idealnie płaska trasa?

polecane

34. PKO Wrocław Maraton – idealnie płaska trasa?

Kamil Nowak
lipiec 20, 2016
Biegi

Organizator 34. PKO Wrocław Maratonu zaprezentował trasę biegu przewidzianą na najbliższą edycję. Tym razem postawiono na to, aby trasa maratonu był niezwykle płaska oraz w większości zacieniona. Jakimi ulicami będzie poprowadzony 34. PKO Wrocław Maraton?

Wrocław Maraton - mapa trasy 2016

– Przy określaniu ulic, którymi pobiegną zawodnicy, postawiliśmy sobie wysokie cele: zapewnienie zarówno szybkiej trasy – dla tych, którzy chcą bić rekordy, jak i trasy ciekawej – dla osób, które nie kładą nacisku na osiągnięty czas – mówi Wojciech Gęstwa, Dyrektor Wrocław Maratonu. – Zmodyfikowaliśmy w tym celu ubiegłoroczną trasę. Odsłonięty fragment obwodnicy, pozbawiony ochrony przed promieniami słońca i charakteryzujący się znacznymi przewyższeniami, zastąpiliśmy drogą wiodącą przez osiedla Popowice i Szczepin, a później Nadodrzem na północ w kierunku Różanki. Dzięki temu, nie tylko uniknęliśmy wyczerpującego fizycznie odcinka, ale i zapewniliśmy możliwość „podróży” zarówno wzdłuż bloków i kamienic, jak i miejskiej zieleni (Parku Popowickiego), a także przez wyspę na Odrze – Kępę Mieszczańską. Wytyczenie trasy przebiegającej przez szereg wrocławskich osiedli stwarza także znakomita okazję do swego rodzaju interakcji z miastem, dzięki dopingowi mieszkańców.

Poniżej znajduje się profil trasy 34. PKO Wrocław Maratonu. Droga jest niezwykle płaska, bez wyczerpujących podbiegów i zbiegów. Najbardziej ucieszy fakt, że trasa biegu została poprowadzona przy najbardziej znanych miejscach we Wrocławiu – m.in. Stadionie Olimpijskim, Ostrowie Tumskim, Moście Grunwaldzkim. Trasa posiada atest IAAF i AIMS.

Wrocław Maraton - profil trasy 2016

Na bieg 34. PKO Wrocław Maraton zapisało się już ponad 4100 biegaczy (limit miejsc to 6500 osób). Ostatni IV etap przyjmowania zgłoszeń na start został wyznaczony na 01.09-10.09.2016, a opłata wpisowa w tym czasie będzie wynosić 170 zł.

Zapisy i pełniejsze informacje na stronie organizatora 34. PKO Wrocław Maraton – link tutaj.

Informacja prasowa / opracowanie red. / więcej na stronie: wroclawmaraton.pl

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

  1. Canna pisze:

    34. pko Wrocław Maraton jest w zakresie moich możliwości.

    1. Kamil Nowak - Bieganie Uskrzydla pisze:

      Trzymamy kciuki! Powodzenia 😉

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Salomon Sense Escape Nocturne. Jak zauroczyć się w biegach terenowych?

Uzyskanie recepty na to, by być szczęśliwą biegaczką wcale nie jest łatwe. Niekiedy jej skład jest nieoczywisty. Błoto, kałuże, zalegające liście, wystające korzenie, silny wiatr potęgujący odczucie chłodu, deszcz, zaś na drugim biegunie natura w najpiękniejszej jesiennej odsłonie – czy takie składowe mogą dawać radość? I dlaczego ten materiał dotyczy butów do biegania marki Salomon - Sense Escape Nocturne? (więcej…)