31. Bieg Niepodległości startują zapisy
31. Bieg Niepodległości. W sobotę 21 września startują zapisy

polecane

31. Bieg Niepodległości. W sobotę 21 września startują zapisy

Tomasz Wołoćko
19 września, 2019
Aktualności

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie i drugi tak duży w Polsce. Zawodnicy – zgodnie z tradycją – ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski. Start odbywa się falami, od symbolicznej godziny 11:11.

31. Bieg Niepodległości startują zapisy

W roku ubiegłym regulaminowa lista (na 20 000 miejsc) zamknęła się już po 4 dniach od startu zapisów. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku będzie podobnie, zwłaszcza że impreza cieszy się dużą sympatią wśród biegaczy, nie tylko ze stolicy, ale z całego kraju. Mila dla Niepodległej

– Tegoroczna edycja otwiera 4. dekadę Biegu Niepodległości. Impreza zapowiada się rekordowo. W odpowiedzi na liczne prośby biegaczy z całej Polski zwiększyliśmy limit uczestników naszego biegu do aż 22 000 miejsc! – mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa

– Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy – dzieci z roczników 2005- 2009. Będą one mogły pobiec w Mili dla Niepodległej na dystansie 1918 metrów – podkreśla dyrektor Maciej Mroczek.

Trasa 31. Biegu Niepodległości będzie przebiegać: Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al.Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach pośrednich nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking nawracają na wysokości ul. Koszykowej i biegną drugą stroną wspomnianych ulic.

31. Bieg Niepodległości to również impreza zamykająca tegoroczną Warszawską Triadę Biegową. W tym roku po raz pierwszy wszystkie 3 medale tj. z Biegu Konstytucji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego i właśnie z listopadowego biegowego święta wolności stworzą wspólny motyw – kształt granic Polski i jej także sportowej stolicy – Warszawy.

To zresztą nie koniec premiowania udziału we wszystkich imprezach cyklu. W tym roku Aktywna Warszawa wróciła do prowadzenia klasyfikacji generalnej: w dwóch kategoriach – według płci oraz z podziałem na dystanse, które obowiązywały w poszczególnych biegach Warszawskiej Triady Biegowej.

Zapisy na: https://zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl/
Więcej na: https://www.facebook.com/AKTYWNAWARSZAWA/

Źródło: tekst i zdjęcia Aktywna Warszawa / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Sen – czy jest dla nas ważny? Kilka istotnych spraw okiem dietetyka

Sen od dawna jest przedmiotem wielu badań. Uczonych często interesuje czas, w trakcie którego następuje pożądana regeneracja organizmu, ale także to, jakie skutki uboczne zachodzą, gdy zaniedbujemy ten proces. Ile czasu poświęcać na wypoczynek? Czy krótki sen może przyczynić się do wzrostu masy ciała? (więcej…)