31. Bieg Niepodległości startują zapisy
31. Bieg Niepodległości. W sobotę 21 września startują zapisy

polecane

31. Bieg Niepodległości. W sobotę 21 września startują zapisy

Tomasz Wołoćko
19 września, 2019
Aktualności

Bieg Niepodległości to największy bieg uliczny w Warszawie i drugi tak duży w Polsce. Zawodnicy – zgodnie z tradycją – ustawiają się na starcie w dwóch kolumnach: białej i czerwonej (odpowiednio dla kolorów koszulek) tworząc najdłuższą flagę Polski. Start odbywa się falami, od symbolicznej godziny 11:11.

31. Bieg Niepodległości startują zapisy

W roku ubiegłym regulaminowa lista (na 20 000 miejsc) zamknęła się już po 4 dniach od startu zapisów. Organizatorzy spodziewają się, że w tym roku będzie podobnie, zwłaszcza że impreza cieszy się dużą sympatią wśród biegaczy, nie tylko ze stolicy, ale z całego kraju. Mila dla Niepodległej

– Tegoroczna edycja otwiera 4. dekadę Biegu Niepodległości. Impreza zapowiada się rekordowo. W odpowiedzi na liczne prośby biegaczy z całej Polski zwiększyliśmy limit uczestników naszego biegu do aż 22 000 miejsc! – mówi Maciej Mroczek, p.o. Dyrektora Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa

– Przygotowaliśmy też specjalną atrakcję dla młodych biegaczy – dzieci z roczników 2005- 2009. Będą one mogły pobiec w Mili dla Niepodległej na dystansie 1918 metrów – podkreśla dyrektor Maciej Mroczek.

Trasa 31. Biegu Niepodległości będzie przebiegać: Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al.Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach pośrednich nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking nawracają na wysokości ul. Koszykowej i biegną drugą stroną wspomnianych ulic.

31. Bieg Niepodległości to również impreza zamykająca tegoroczną Warszawską Triadę Biegową. W tym roku po raz pierwszy wszystkie 3 medale tj. z Biegu Konstytucji 3 Maja, Biegu Powstania Warszawskiego i właśnie z listopadowego biegowego święta wolności stworzą wspólny motyw – kształt granic Polski i jej także sportowej stolicy – Warszawy.

To zresztą nie koniec premiowania udziału we wszystkich imprezach cyklu. W tym roku Aktywna Warszawa wróciła do prowadzenia klasyfikacji generalnej: w dwóch kategoriach – według płci oraz z podziałem na dystanse, które obowiązywały w poszczególnych biegach Warszawskiej Triady Biegowej.

Zapisy na: https://zapisy.aktywnawarszawa.waw.pl/
Więcej na: https://www.facebook.com/AKTYWNAWARSZAWA/

Źródło: tekst i zdjęcia Aktywna Warszawa / organizator wydarzenia

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

ASICS GEL-KAYANO 30 – ikona powraca!

Końcówka czerwca mnie zaskoczyła. Kilka ostatnich dni tego miesiąca spędziłem w Berlinie na europejskiej premierze butów ASICS GEL-KAYANO 30. Wydarzenie pod nazwą Running Never Felt Better zgromadziło ponad 150 gości z całej Europy, głównie biegaczy i ekspertów. Dzięki wykładom, podczas których mówiono o technologii i procesie powstania buta, spotkaniom z ekspertami i możliwości biegania w najnowszej odsłonie KAYANO w gronie profesjonalnych sportowców nigdy wcześniej nie pochłonąłem tylu informacji tylko o jednym bucie. Mogę zaryzykować stwierdzenie – pół żartem, pół serio – że jestem jedną z najlepiej poinformowanych o modelu KAYANO osób w Polsce. Poniżej mój obszerny test ASICS GEL-KAYANO 30. (więcej…)