30. Bieg Niepodległości w Warszawie
30. Bieg Niepodległości w Warszawie. 20 tys. zawodników na starcie?

polecane

30. Bieg Niepodległości w Warszawie. 20 tys. zawodników na starcie?

Kamil Nowak
4 października, 2018
Aktualności

Już 6 października (sobota) wystartują zapisy do tegorocznej 30. edycji Biegu Niepodległości rozgrywanego na ulicach Warszawy. Wyjątkowy bieg, ponieważ organizowany jest w roku setnej rocznicy odzyskania przez Polskę wolności. Organizatorzy zapraszają 20 tys. zawodników.

30. Bieg Niepodległości w Warszawie

Na 30. Bieg Niepodległości zapraszają Miasto Stołeczne Warszawa i Aktywna Warszawa. Organizatorzy tegorocznego wydarzenia zwiększyli limit uczestników do aż 20 000 osób. Dodatkowo pakiety startowe będzie można zamawiać kurierem. W pakiecie znajdzie się też prezent-niespodzianka. Obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości to nie tylko bieg główny, ale także „Mila dla najmłodszych”Po raz pierwszy przygotowaliśmy specjalną atrakcję dla młodych biegaczy – dzieci z roczników 2004-2008. Będą one mogły pobiec w „Mili na stulecie” na dystansie 1918 metrów, a limit uczestników w tej rywalizacji wynosi 1000 osób – zapowiedział Karol Adamaszek, kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez Stołecznego Centrum Sportu Aktywna Warszawa.

Trasa 30. Biegu Niepodległości będzie przebiegać: Al. Jana Pawła II, wiaduktem nad Al. Jerozolimskimi, ul. Chałubińskiego do Al. Niepodległości. Biegacze oraz zawodnicy na wózkach pośrednich nawracają w prawo na wysokości ul. Rakowieckiej, zawodnicy Nordic Walking oraz zawodnicy na zwykłych wózkach aktywnych nawracają na wysokości ul. Koszykowej i biegną drugą stroną wspomnianych ulic.

30. Bieg Niepodległości – opłata startowa: 

  • od 6 października do 3 listopada – 50 zł,
  • od 4 listopada do 11 listopada – 60 zł.

Źródło: informacja prasowa; fot. Aktywna Warszawa

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Hoka Clifton 8. Recenzja butów do biegania

Hoka Clifton 8 to buty treningowe zaprojektowane z myślą o biegach na twardych nawierzchniach. Nie wstydzę się jednak powiedzieć, że ten model jest dla mnie czymś więcej. Gdy mam je na stopach podczas biegu czuję ich lekkość, komfort i precyzję. Są to buty do biegania, które zachęcają do regularnych ćwiczeń. Potrafią również sprawić, że kończąc trening, mamy jeszcze większą radość z biegania. Ale dla kontrastu wspomnę, że moim zdaniem nie są to buty dla każdego biegacza. Jacy biegacze będą maksymalnie zadowoleni z posiadania modelu Clifton 8, a którzy sportowcy, powinni zdecydować się na inne buty?(więcej…)