polecane

Kamil Nowak
22 czerwca, 2015
Biegi

20 czerwca ponad 7 tysięcy osób wzięło udział w 3. PKO Nocnym Wrocław Półmaratonie. Na mostach witali ich artyści, zaangażowani w projekt „Mosty”. Całe podium zdominowali Kenijczycy. W nowych klasyfikacjach – najlepsza Polka i najlepszy Polak – zwyciężyli wrocławianie Sylwia Ejdys-Tomaszewska i Arkadiusz Gardzielewski.

Jako pierwszy linię mety minął METTO David Kiprono z Kenii (1:03:04). Dwa kolejne miejsca na podium zajęli jego rodacy. TANUI John Kibichy uzyskał czas (1:03:26), a LAGAT Francis (1:03:55). Wśród pań triumfowała Maryna Damantsevich z Białorusi (1:13:25). Drugie miejsce przypadło w udziale Sylwii Ejdys-Tomaszewskiej (1:15:05), a trzecie Ewie Chreścionko (1:16:12). Wrocławianie Sylwia Ejdys-Tomaszewska oraz Arkadiusz Gardzielewski zwyciężyli w klasyfikacji najlepsza Polka i najlepszy Polak. Klasyfikację dziennikarzy wygrała drużyna Radia Wrocław.

polmaraton wroclaw 2015 1

Na trasie można było spotkać ambasadorów wrocławskiego półmaratonu: Macieja Kurzajewskiego – dziennikarza TVP Sport, Marcina Kuriatę – organizatora największych biegów ulicznych w Warszawie, Tomasza Dudę – prezesa i redaktora naczelnego Radia Wrocław, pisarza Jacka Antczaka i Henryka Załęskiego, maratończyka-seniora.

polmaraton wroclaw 2015

Wrocław Półmaraton gościł znakomitych maratończyków – Wandę Panfil oraz Waldemara Cierpinskiego. Z wykładami wystąpili m.in. prof. Jan Chmura, prof. Zygmunt Waśkowski.

Poza „Mostami” dużą atrakcją dla zawodników były medale. Trofeum za półmaraton ma kształt krasnala. Drugą część składanki można zdobyć we wrześniu podczas 33. PKO Wrocław Maratonu.