3. Maraton Szczeciński SANPROBI – nowe oblicze

polecane

3. Maraton Szczeciński SANPROBI – nowe oblicze

Kamil Nowak
Czerwiec 21, 2017
Biegi

Już za 4 dni wystartuje Maraton Szczeciński SANPROBI. Nowa trasa, sponsor i odmieniona formuła. Na pewno ta sama niezwykła atmosfera. Czym jeszcze bieg nas zaskoczy?

3. Maraton Szczeciński SANPROBI odbędzie się 25 czerwca 2017 (niedziela). Start o godz. 9.00 w Policach (przy ZCh Police), meta w Szczecinie – przy Azoty Arenie. Trasa będzie się więc różniła od tej, którą znają uczestnicy poprzednich edycji. Na trasie wiele nowości – jedną z nich będzie most Brdowski. Po raz pierwszy maratończycy będą mieli okazję wbiec na Ostrów Brdowski i przebiec obok najwyższej w Europie suwnicy (120 m wysokości!).

W tym roku wydłużony jest w stosunku do poprzednich lat, limit czasu obowiązujący uczestników. Biegacze będą mieli sześć i pół godziny na pokonanie dystansu maratonu. I na pewno nikt z zapisanych zawodników nie będzie na mecie ostatni, bo tradycyjnie peleton zamyka grupa wsparcia „Cisnę na 6 godzin”, która motywuje biegaczy na trasie sprawiając, że wszyscy przekraczają metę przed nimi. Ambasadorką Maratonu Szczecińskiego jest Ewa Huryń, zwyciężczyni w kategorii kobiet obu poprzednich edycji, która pobiegnie w tym roku z numerem 1. Maratończycy będą mieli także wsparcie ze strony Mistrza Polski w Maratonie, olimpijczyka, Artura Kozłowskiego. Medal w tym roku to wizerunek przepięknych szczecińskich Wałów Chrobrego, niekwestionowanej ikony Szczecina. To miejsce najbardziej charakterystyczne, znane z pocztówek i zdjęć, ulubione miejsce odpoczynku szczecinian, ale też doskonałe do biegania, o czym będzie się można przekonać już 25 czerwca, bo trasa maratonu właśnie tamtędy przebiega. Będzie też oczywiście bursztyn, znak firmowy Maratonu Szczecińskiego, towarzyszący od pierwszej edycji.

W dniu startu uczestnicy będą mieli zapewniony bezpłatny transport w godz. 7.30, 7.45, 8.00 spod Azoty Areny (meta maratonu). Autobusy zabiorą wszystkich zawodników oraz chętnych kibiców na miejsce startu maratonu przy ZCh Azoty w Policach. Natryski i przebieralnie będą do dyspozycji uczestników biegów w Azoty Arenie.

Maratonowi szczecińskiemu tradycyjnie towarzyszą biegi rodzinne (FUN Run / Nordic Walking, KIDS Fun Run), które cieszą się dużą popularnością. WAŻNA INFORMACJA – 5 zł z każdej opłaty startowej w biegach FUN Run / Nordic Walking i KIDS Fun Run zostanie przeznaczone na cel charytatywny, a dokładnie na wsparcie terapii 5-letniego Kajetana Majewskiego ze Szczecina, u którego zdiagnozowano autyzm. Kajtuś jest podopiecznym fundacji AVALON (KRS 0000270809), ma 5 lat, od 3 lat jest poddawany terapii i ciężko pracuje, by pokonać ograniczenia i zaburzenia, jakie niesie ze sobą spektrum autyzmu.

Informacja prasowa / opracowanie red. 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Regeneracja po bieganiu. Co zrobić, aby odzyskać moc? [SPRAWDZONE PATENTY]

Trening biegowy nie kończy się w momencie zatrzymania zegarka, który odliczał czas i przebyty dystans. Nie wystarczy także wejść pod prysznic, aby się zregenerować. Aby zredukować potreningowy ból, pozbyć się skurczów czy zmniejszyć napięcie mięśniowe potrzeba odpowiednich czynności, które dostępne są dla każdego, niezależnie od poziomu wytrenowania. Jak dojść do pełni sił po męczących treningach? Co robić? (więcej…)