3. Maraton Szczeciński SANPROBI – nowe oblicze

polecane

3. Maraton Szczeciński SANPROBI – nowe oblicze

Kamil Nowak
21 czerwca, 2017
Biegi

Już za 4 dni wystartuje Maraton Szczeciński SANPROBI. Nowa trasa, sponsor i odmieniona formuła. Na pewno ta sama niezwykła atmosfera. Czym jeszcze bieg nas zaskoczy?

3. Maraton Szczeciński SANPROBI odbędzie się 25 czerwca 2017 (niedziela). Start o godz. 9.00 w Policach (przy ZCh Police), meta w Szczecinie – przy Azoty Arenie. Trasa będzie się więc różniła od tej, którą znają uczestnicy poprzednich edycji. Na trasie wiele nowości – jedną z nich będzie most Brdowski. Po raz pierwszy maratończycy będą mieli okazję wbiec na Ostrów Brdowski i przebiec obok najwyższej w Europie suwnicy (120 m wysokości!).

W tym roku wydłużony jest w stosunku do poprzednich lat, limit czasu obowiązujący uczestników. Biegacze będą mieli sześć i pół godziny na pokonanie dystansu maratonu. I na pewno nikt z zapisanych zawodników nie będzie na mecie ostatni, bo tradycyjnie peleton zamyka grupa wsparcia „Cisnę na 6 godzin”, która motywuje biegaczy na trasie sprawiając, że wszyscy przekraczają metę przed nimi. Ambasadorką Maratonu Szczecińskiego jest Ewa Huryń, zwyciężczyni w kategorii kobiet obu poprzednich edycji, która pobiegnie w tym roku z numerem 1. Maratończycy będą mieli także wsparcie ze strony Mistrza Polski w Maratonie, olimpijczyka, Artura Kozłowskiego. Medal w tym roku to wizerunek przepięknych szczecińskich Wałów Chrobrego, niekwestionowanej ikony Szczecina. To miejsce najbardziej charakterystyczne, znane z pocztówek i zdjęć, ulubione miejsce odpoczynku szczecinian, ale też doskonałe do biegania, o czym będzie się można przekonać już 25 czerwca, bo trasa maratonu właśnie tamtędy przebiega. Będzie też oczywiście bursztyn, znak firmowy Maratonu Szczecińskiego, towarzyszący od pierwszej edycji.

W dniu startu uczestnicy będą mieli zapewniony bezpłatny transport w godz. 7.30, 7.45, 8.00 spod Azoty Areny (meta maratonu). Autobusy zabiorą wszystkich zawodników oraz chętnych kibiców na miejsce startu maratonu przy ZCh Azoty w Policach. Natryski i przebieralnie będą do dyspozycji uczestników biegów w Azoty Arenie.

Maratonowi szczecińskiemu tradycyjnie towarzyszą biegi rodzinne (FUN Run / Nordic Walking, KIDS Fun Run), które cieszą się dużą popularnością. WAŻNA INFORMACJA – 5 zł z każdej opłaty startowej w biegach FUN Run / Nordic Walking i KIDS Fun Run zostanie przeznaczone na cel charytatywny, a dokładnie na wsparcie terapii 5-letniego Kajetana Majewskiego ze Szczecina, u którego zdiagnozowano autyzm. Kajtuś jest podopiecznym fundacji AVALON (KRS 0000270809), ma 5 lat, od 3 lat jest poddawany terapii i ciężko pracuje, by pokonać ograniczenia i zaburzenia, jakie niesie ze sobą spektrum autyzmu.

Informacja prasowa / opracowanie red. 

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Czekałem na ich premierę: buty do biegania adidas Ultraboost 21 [RECENZJA]

Poszukujesz butów do biegania z dużą amortyzacją? Obuwia, które sprawdzi się w trakcie nadchodzącej wiosny oraz wtedy, gdy w planie treningowym będzie 20 km po twardej nawierzchni? Gdy dowiedziałem się, że będę mieć okazję do recenzji najnowszego modelu adidas Ultraboost 21, ucieszyłem się, ponieważ pamiętałem moją przychylną recenzję z 2019 roku, która dotyczyła butów o oznaczeniu 19. To moje kolejne spotkanie z marką adidas. Czy będzie przyjemniejsze od poprzednich? Czy buty do biegania Ultraboost 21 okażą się idealne na najbliższe tygodnie? (więcej…)