21. PKO Poznań Maraton przeniesiony
21. PKO Poznań Maraton przeniesiony, ale będzie alternatywa!

polecane

21. PKO Poznań Maraton przeniesiony, ale będzie alternatywa!

Tomasz Wołoćko
29 lipca, 2020
Aktualności

Ze względu na trwającą epidemię koronawirusa SARS-CoV2, 21. PKO Poznań Maraton zostaje przełożony na 17 października 2021 roku. Biegacze mogą przenieść swoją opłatę na nowy termin imprezy lub wystąpić o zwrot wpisowego. Czas na Plan B, czyli organizację PKO Poznań Virtual Run.

21. PKO Poznań Maraton przeniesiony

21. PKO Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza miał odbyć się 18 października 2020 roku. Po raz pierwszy w historii imprezy nastąpi przerwa w jej organizacji. Na tegoroczną edycję w sumie zapisało się 1761 zawodników, z czego 1193 miało nadany numer startowy.  – W organizacji naszych Imprez zawsze na pierwszym miejscu stawialiśmy na bezpieczeństwo. Nadal w tej kwestii nic się zmieniło. Naszym priorytetem jest dbałość o zdrowie i życie zawodników, mieszkańców, kibiców, a także naszych pracowników i wolontariuszy – mówi Łukasz Miadziołko Dyrektor PKO Poznań Maratonu. – Zdaję sobie sprawę, że wielu zawodników czekało na ten start, jednakże w dobie pandemii decyzja o przeniesieniu Maratonu wydaje nam się jedyną słuszną – dodaje Miadziołko.

21. PKO Poznań Maraton 2020

Biegacze, którzy znaleźli się na liście startowej 21. PKO Poznań Maratonu mogą przenieść swoją opłatę (z tzw. gwarancją niezmienności ceny) na nowy termin imprezy lub wystąpić o zwrot wpisowego. Każdy z uczestników wybór zaznacza na swoim indywidualnym profilu zawodnika. – W tym celu powinien się zalogować na stronie: https://runner.marathon.poznan.pl/, następnie wybrać jedną z ww. opcji i kliknąć „wyślij”. Decyzję każdego z zawodników otrzymamy automatycznie przez nasz system informatyczny, nie trzeba do nas dzwonić, czy wysyłać maila – mówi Monika Prendke – Kierownik Działu Organizacji Imprez i Marketingu POSiR.

Plan B wchodzi w życie! Organizatorzy 21. PKO Poznań Maratonu zachęcają do udziału w alternatywnym evencie. Tym samym realizują zapowiedziany w maju br. w wywiadzie dla programu „Bez zadyszki” tzw. Plan B. Jest nim, podobnie jak w większości imprez biegowych, organizacja przez POSiR biegu wirtualnego. Wkrótce poznamy więcej szczegółów wydarzenia, które ma już swoją nazwę: PKO Poznań Virtual Run. Organizatorzy uchylają „rąbka tajemnicy” i zapowiadają, że wydarzenie zostanie zorganizowany w oparciu o dedykowaną aplikację mobilną, a uczestnicy będą mieli do wyboru start na dystansach: 5 km, 10 km, półmaratonu oraz maratonu.

Źródło: informacja prasowa;

polecane

Dołącz do dyskusji, zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Bronimy się przed SPAM-em. Uzupełnij pole:

Po co biegaczowi badania wydolnościowe?

Czy badania wydolnościowe są potrzebne amatorowi biegania? Jakie wnioski możemy wyciągnąć z przeprowadzonych badań wydolnościowych?  (więcej…)